Sześć przeszkód - Patrycja Balcerzak

"Sześć przeszkód" autorstwa Patrycji Balcerzak, to powieść dla młodzieży ale czy tylko? O tym przekonacie się za chwilę.

Nila Plisz jest wesołą, beztroską piętnastolatką, która ma wspaniałego chłopaka – Daniela, oraz cudowną przyjaciółkę - Kamę. Po jej piętnastych urodzinach niespodziewanie Daniel ucieka z domu dziecka w którym się wychowywał. Nila jest zrozpaczona ale nie traci nadziei, że jej ukochany jeszcze wróci. Po jakimś czasie dostaje tajemniczy list od Damiana Dunaja, a w nim sześć czerwonych kopert  z sześcioma zagadkami do rozwiązania. Dziewczyna myśli, że to zaprowadzi ją do Daniela i wtedy Nila rozpoczyna zabawę w detektywa. Zabawę, która może się dla niej skończyć bardzo źle. 

„Sześć przeszkód” to historia opowiadająca losy kilkunastoletniej Nili. Mogłoby się to wydać nudne dla osoby takiej jak ja, która już swoje lata ma na karku. Jednakże bardzo miło zaskoczyła mnie ta powieść. Napisana jest bardzo prostym językiem i czyta się ją naprawdę błyskawicznie ( ja przeczytałam książkę w jeden dzień). Wątek pierwszej miłości, miłości między nastolatkami bardzo mi się podobał, bo któż z nas nie przeżył nastoletniej miłości? Bardzo mocnym elementem tej książki jest przyjaźń ale tak prawdziwa, która potrafi wybaczyć i przetrwać wszystko. Świetny jest również wątek z tajemniczymi zagadkami, sama wraz z bohaterami kombinowałam czego mogą dotyczyć  poszczególne wierszyki i przyznam, że nie raz miałam problem z rozszyfrowaniem danej wiadomości. Wspaniałe jest również przedstawiony problem nienawiści między młodymi ludźmi, jak potrafią "pluć jadem" i niszczyć niewinne i słabsze osoby.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak skończy się zabawa  Nili w detektywa i kim jest tajemniczy Daniel Dunaj to musicie koniecznie przeczytać „Sześć przeszkód". Gwarantuję Wam fajną zabawę z grupką fajnych nastolatków.

Mi osobiście książka bardzo się podobała, a to że przeznaczona jest dla młodzieży nie oznacza, że takie osoby jak ja (po trzydziestce) nie mogą jej przeczytać. Historia ta na pewno zagości w moim domu na stałe, jeżeli nie na mojej półce z książkami, to na pewno na półce u mojej córki.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger