Powiedz panno gdzie ty śpisz - M.J. Arlidge

"Powiedz panno gdzie ty śpisz" - M.J. Arlidge, to już druga część serii o przygodach inspektor Helen Grace. Pierwsza część pt. „Ene due śmierć” była naprawdę dobra, a jak było tym razem? Wszystko znajdziecie w mojej recenzji.

W dzielnicy prostytutek zostaje zamordowany mężczyzna. Może byłaby to zbrodnia jak każda inna, ale mężczyzna zostaje znaleziony bez serca, które morderca odsyła do rodziny zabitego. Oczywiście sprawą zajmuje się inspektor Grace, która po traumatycznych przeżyciach z pierwszej części powróciła już do służby.
Na jednym morderstwie oczywiście się nie kończy. Giną kolejni mężczyźni i zawsze brakuje tego jednego organu - serca, a Grace oraz jej zespół mają ręce pełne roboty. 

Po przeczytaniu "Ene due śmierć" byłam pozytywnie zaskoczona stylem jakim operuje autor, więc teraz nawet nie wiem jak określić moje odczucia, gdyż "Powiedz panno gdzie ty śpisz" jest po prostu rewelacyjną powieścią, śmiem nawet stwierdzić, że lepszą od części pierwszej. Każde zdanie wychodzące spod pióra autora jest idealne, perfekcyjne i przemyślane do samego końca. Dużą uwagę autor poświęca bohaterom. Zarysy psychologiczne postaci są dogłębnie przeanalizowane i przemyślane, by pokazać ich zalety oraz odkryć wszelkie wady oraz lęki. 
Sposób opisania zbrodni to majstersztyk. Wszystko opisane szczegół po szczególe, tak byśmy sami mogli odczuć ogrom brutalności, który towarzyszy mordercy. Tak jak i w poprzedniej części, tutaj także prym wiodą kobiety, które są silne i mają po prostu przysłowiowe jaja. I chociaż inspektor Helen Grace też jest właśnie taka, to jednak i ona ma swoje demony przeszłości, które towarzyszą jej na każdym kroku i wypływają na światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie.

Autor operuje bardzo lekkim stylem pisania, a od książki ciężko się oderwać. Czyta się ją w każdej wolnej chwili z nadzieją, że odnajdziemy choć jeden trop, który zaprowadzi nas do mordercy. Czy Helen uda się  odnaleźć zabójcę? 
Od tym wszystkim przekonacie się czytając właśnie tę powieść. Zdradzę Wam tylko, że śledztwo nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Rozdziały są krótkie, ale zawierające ogrom informacji, które nam czytelnikom ułatwiają wraz z policją poszukiwania zabójcy. 
Jeżeli ktoś nie czytał pierwszej części to gorąco polecam, bo chociaż "Powiedz panno gdzie ty śpisz" to całkowicie oddzielna książka z innym morderstwem, to jednak nie raz cofamy się w przeszłość wraz z bohaterami. Ja jestem zafascynowana twórczością M.J. Arlidge i niecierpliwie czekam na kolejne tomy o przygodach Pani inspektor. Myślę, że fani kryminałów nie zawiodą się na tej pozycji, gdyż precyzja oraz szczegółowość autora w opisach jest po prostu genialna. 

Bardzo ciężko jest napisać recenzję kryminału, by nie zdradzić zbyt wiele z fabuły. Myślę, że mi się to udało i choć trochę zachęciłam Was do tej właśnie książki.
Polecam!!!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 07.10.2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger