Zapach ciemności - C.J. Roberts Zapach ciemności - C.J. Roberts

 Uwaga! Jeśli nie czytałeś pierwszej części serii The Dark Duet – C. J. Roberts , natychmiast udaj się do pobliskiej księgarni i dokonaj zakupu. Czytanie drugiej części, bez znajomości pierwszej, mija się z celem.


Dotyk ciemności był jedynie lekkim wprowadzeniem w świat bezwzględnych postępowań ludzi bez uczuć i zasad moralnych. Zapach ciemności, to mocna kontynuacja historii Livvie i Caleba. Tutaj wszystkiego mamy więcej. Przemocy, okrucieństwa, szczegółów, bólu, łez, niezrozumiałego dla bohaterów pożądania i uczucia, które narodziło się między nimi. Brak mi słów, by jakoś składnie opisać to co czułam podczas lektury. Autorka zrobiła ze mnie totalnie zafascynowanego, zaszokowanego i przerażonego czytelnika. Dla mnie to mistrzostwo!

Nie będę opisywać co dzieje się w tej części. To po prostu trzeba przeczytać samemu, ale zapewniam Was, że jeśli pierwsza cześć Dotyk ciemności, zrobiła na Was wrażenie, to Zapach ciemności kompletnie Was rozwali. Tak jak mnie.

Te opisy jak Caleb walczy ze sobą, sam nie rozumiejąc swoich uczuć do Livvie. Jej myśli, gdy on robi jej te wszystkie okrutne rzeczy… Ich wewnętrzna walka z samym sobą, a także ich walka przeciw sobie. Walka o nich… Boże! Nigdy nie czytałam czegoś tak emocjonalnie pokręconego, niezrozumiałego, okrutnego, obrzydliwego i pięknego zarazem. No i to zakończenie… rozpieprzyło mnie ono doszczętnie.  

To nie jest seria dla każdego, ale warto do niej zajrzeć z czystej ciekawości.  Dowiedzieć się co czujemy czytając o takich rzeczach jak handel ludźmi, szczegółowo opisany świat mafii i zasad w niej panujących. Ja do tej pory nie wiem jakim cudem tak silne uczucie połączyło tych dwoje bohaterów, ale właśnie dlatego autorce należą się za to brawa. Takie rzeczy dzieją się naprawdę, a jeśli jakaś lektura skłania nas do refleksji, to warta jest by ją polecać. Ja polecam Wam serię The Dark Duet z całego serca! Obiecuję, że nie będziecie na nią obojętni. Część z Was stwierdzi, że to jest za mocne, ale większość będzie zachwycona – nawet jeśli się do tego nie przyznacie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie książki. Jakbym posiadała talent do pisania to właśnie moja książka byłaby w takim klimacie. Kass fajna recka, zachecilas mnie niesamowicie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki. Jakbym posiadała talent do pisania to właśnie moja książka byłaby w takim klimacie. Kass fajna recka, zachecilas mnie niesamowicie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodalas mi odwagi żeby sięgnąć po "dotyk ciemności" który już jakiś czas mam u siebie na półce . Teraz jeszcze po "zapach ciemności " do ksiegarni i zaczynam czytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodalas mi odwagi żeby sięgnąć po "dotyk ciemności" który już jakiś czas mam u siebie na półce . Teraz jeszcze po "zapach ciemności " do ksiegarni i zaczynam czytać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się zdecydowałaś :) Daj znać jak wrażenia! :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger