Zimowa opowieść - Stephanie Laurens

Zbliżają się Święta  Bożego Narodzenia, dlatego postanowiłam przeczytać "Zimową opowieść" - Stephanie Laurens. Od lat uwielbiam książki o rodzinie Cynsterów, więc nie mogłam opuścić również tej historii. Zapraszam na recenzję.

Daniel Crosbie i Claire Meadows, opiekują się dziećmi w rodzinie Cynsterów. Oboje mieli już okazję poznać się podczas licznych spotkań tejże zamożnej rodziny. Tym razem spotykają się podczas Świąt Bożego Narodzenia w wielkiej posiadłości Casphairn Manor w Szkocji. Daniel, który już niebawem przestanie być guwernantem i obejmie inne stanowisko, postanawia zawalczyć o serce Claire. Oczywiście nie będzie to łatwe gdyż Claire jest wdową i nie chce już zaufać innemu mężczyźnie. Ale Daniel tak łatwo się nie podda, tym bardziej, że klan Cynsterów ma po swojej stronie. Czy magia świąt pozwoli tej dwójce odnaleźć drogę do swoich serc?

"Zimowa opowieść" jest idealną książką na teraz. Na czas kiedy święta zbliżają się wielkimi krokami. Jest to lekka, prosta oraz piękna powieść. Zawiera wszystko co powinien zawierać romans historyczny. Święta to magiczny czas, a święta w połączeniu z miłością są jeszcze piękniejsze. 
Powieść ta opowiada nam o miłości, ale autorka również bardzo pięknie opisała święta w dawnych czasach, gdyż wszystko dzieje się w 1837 roku. I uwierzcie mi na słowo, że nasze teraźniejsze święta nijak się mają do tamtych. To był czas celebracji, czuć było tę miłość, radość, podniecenie tym, że trzeba przystroić dom, wybrać się na polowanie. Poznajemy piękne szkockie świąteczne zwyczaje, które mi ogromnie się podobają.
Bardzo fajnie są również opisane zmagania Daniela, który w różne sposoby próbuje zwrócić uwagę Claire na jego osobę. Przypadkowy dotyk, uścisk ręki, to jest to co uwielbiam w takich historiach najbardziej. Nic nigdy nie jest podane na tacy, wszystko otacza nutka tajemniczości.

"Zimowa opowieść" to książka dla nas kobiet, a w szczególności dla fanek twórczości Stephanie Laurens. Ja uwielbiam tę autorkę jak i również uwielbiam wszystkie książki o rodzinie Cynsterów, więc nie mogło stać się inaczej i musiałam przeczytać również i tę opowieść, opowiadającą o rodzącym się uczuciu dwójki pracowników. Miło było również kolejny raz zobaczyć co dzieje się u tych krezusów oraz poznać ich dorastające dzieci.
Polecam tę książkę tym, którzy lubią taką literaturę, jestem pewna, że się nie rozczarujecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję HarperCollins Polska.

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 04.11.2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger