Gwiazda Wschodu - Iga Wiśniewska (Akcja Book Tour)

Książka przeczytana podczas akcji Book Tour.


Zasady akcji Book Tour. 

1. Book Tour z „Gwiazdą Wschodu” organizowany jest przez Natalię z bloga: Książkowe Kocha, Nie Kocha, oraz autorkę Igę Wiśniewską.

2. Każdy bloger , do którego dotrze książka, wpisuje swoje imię/nick i adres bloga na zaznaczonej stronie. 

3. W Ciągu tygodnia od otrzymania książki należy ją zrecenzować i opublikować recenzje na blogu. Mile widziane wstawienie opinii na portal LubimyCzytać.pl oraz  stronę księgarni Empik.com

4. W recenzji należy zawrzeć informację, że jest ona częścią akcji Book Tour, wstawić zdjęcie egzemplarza z widocznym wpisem i dołączyć zasady.

5. I w końcu trzeba szybko przesłać książkę kolejnej osobie, przy której jesteście pewni, że pośle ją potem dalej. (Najlepiej listem poleconym, by nigdzie nie zaginęła, a dodatkowo priorytetem, by była szybciej na miejscu.) Nie musicie ogłaszać do kogo wysyłacie.
Blogi biorące udział w akcji muszą być prowadzone od co najmniej 6 miesięcy z minimum 4 wpisami miesięcznie.

EGZEMPLARZ Z ADRESAMI MUSI WRÓCIĆ DO ORGANIZATORKI DO 30 KWIETNIA 2016.

To moja pierwsza przygoda z twórczością Igi Wiśniewskiej, ale już wiem, że nie ostatnia. 
„Gwiazda Wschodu”, to opowieść o zwykłej i skromnej dziewczynie, która spotyka na swojej drodze niezwykłego chłopaka.

Anabel - główna bohaterka, ma siedemnaście lat i jak każdy jej rówieśnik uczęszcza do szkoły. W wieku dziesięciu lat straciła obojga rodziców w wypadku samochodowym. Po tej tragedii opiekę nad nią przejęła ciotka, siostra matki, która posiada kolekcję figurek aniołów.


Aleksander- dwudziestojednoletni chłopak, który przeprowadził się do Tchorewa, aby zacząć wszystko od nowa. Blondyn o niebieskich oczach, nieziemsko przystojny i tajemniczy. Nowy uczeń szkoły do której uczęszcza Anabel.

Autorka opowiada nam niezwykłą historię. Z początku może się wydawać, że jest ona podobna do wielu innych, ale jakże błędne jest nasze przypuszczenie. Nie mamy tu wampirów, które świecą w słońcu, nie ma wilkołaków, które zamieniają się w nieobliczalne bestie. 

Pierwszego dnia szkoły Anabel poznaje nowego ucznia Aleksandra, który od razu jest nią zauroczony. Dziewczyna jednak  nieprzyzwyczajona jest do nawiązywania nowych znajomości. Po wypadku rodziców oddaliła się od wszystkich swoich znajomych, a jedyną jej przyjaciółką jest Klara.  Już podczas pierwszej lekcji, zostają oni ukarani napisaniem referatu z historii, przez co będą musieli spędzać ze sobą dużo czasu. Klara jest jednak źle nastawiona do Aleksandra i przestrzega przed nim swoją przyjaciółkę.

„ Ale pamiętaj, że życie to nie książki, które tak namiętnie czytamy. Jeśli Aleksander złamie Ci serce, będziesz płakała prawdziwymi łzami.”

Jednak dziewczyna postanawia nie słuchać przyjaciółki i każdą wolną chwile spędza  z chłopakiem. Ich znajomość przeradza się w uczucie, ale Anabel nadal jest niepewna Aleksandra. Nie pomaga jej w tym była dziewczyna, która pojawia się podczas ich pierwszej randki. Sara próbuje ostrzec Anabel przed Aleksandrem, jednak ta zaślepiona chłopakiem w nic jej nie wierzy. Po wyznaniu największej tajemnicy przez Aleksandra, Anabel postanawia pomóc mu ściągnąć klątwę która nad nim wisi.

Kim tak naprawdę jest Aleksander ? Jakie ma zamiary wobec Anabel ? Kim jest  Sara i dlaczego pojawia się wszędzie tam gdzie chłopak? Jaką rolę w tym wszystkim będą odgrywać jej figurki ?Co się stanie w jej osiemnaste urodziny? 

Na początku może wydawać Wam się, że  książka nie jest warta waszej uwagi, ale warto dać jej szansę. Choć czasami sama miałam wrażenie, że fabuła jest nudna i ciągnie się w nieskończoność, to jednak coś sprawiało, że czytałam dalej. Historia ma duże powiązanie ze „Zmierzchem”, ale nie oczekujcie samych słodkości. Z opini w sieci wyczytałam też, że zakończenie jest bardzo zaskakujące i to chyba właśnie to sprawiało, że chciałam je jak najszybciej poznać. Spodziewałam się wszystkiego, ale nie tego czym zaskoczyła nas autorka. Powiem wam jedno: zakończenie wbiło mnie w krzesło, a niewielu autorów to potrafi. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się co tak ogromnie mnie zaskoczyło i poznać losy Anabel i Aleksandra, to zachęcam Was do sięgniecie po tę powieść. Książka jest napisana prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dla fanów romansów paranormalnych będzie to na pewno miła odskocznia od dnia codziennego.

Gwiazda Wschodu, to powieść o zagadkowej znajomości skromnej, czarnowłosej Anabel i nieziemsko przystojnego Aleksandra. Kolejna fascynująca i niepokojąca książka autorki „Nocnego Motyla” i „Pięciu minut”.

Książka jest akcją Book Tour.

1 komentarz:

  1. Przede wszystkim zaciekawiła mnie okładka;) Mam wrażenie, że kojarzę tych ludzi.
    Skoro jest to książka, która zakończeniem wbija w krzesło, to jest to zdecydowanie coś dla mnie ;)
    Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili do siebie ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger