Garth Nix - Zagubieni książęta

W dzisiejszej recenzji chciałabym Wam przedstawić książkę Garth`a Nix`a "Zagubieni książęta", która zainteresowała mnie swoim opisem i tym, że to mój ulubiony gatunek, science - fiction! (Chociaż z tyłu książki wynika, że to fantastyka, dla mnie po przeczytaniu to bardziej sci-fi :) )
Powieść ta, to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i od razu mogę powiedzieć, że sięgnę po więcej jego książek.


"Nadludzka siła. Nieśmiertelność. Miano Księcia Galaktycznego Imperium. Czy można marzyć o czymś więcej?

Gdy Kemri zostaje wybrany na Księcia, szybko przekonuje się, że Książęta są w ciągłym niebezpieczeństwie. Kto jest dla nich największym zagrożeniem? Inni Książęta. Każdy marzy o tym, by zostać Imperatorem. Najprościej osiągnąć to, zabijając lub dyskwalifikując najgroźniejszych konkurentów w drodze do władzy. Jak wszędzie i tutaj obowiązują zasady, ale zasady można przecież nagiąć, a nawet złamać.

Kemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Rejni zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Kemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Kemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?"

Zacznę od tego, że autor stworzył bardzo oryginalną fabułę, która mnie niesamowicie wciągnęła, przez to książkę czytało się szybko i z niezmierną przyjemnością.
Sam styl autora był bardzo lekki, prosty i przyjemny, dzięki temu nie miałam się do czego w tym zakresie przyczepić :)

Świat stworzony przez Nix`a mogłabym z lekka porównać do Gwiezdnych Wojen. Galaktyka, statki kosmiczne i miliony różnych systemów, które Kemri chce zbadać.

Kemri - Książę i nasz główny bohater, przez większość książki jest irytujący i czasami nie do zniesienia były jego myśli, typu "jaki jest świetny", "każdy niech pada do moich stóp". Na szczęście jest to postać, która zmienia się wraz z biegiem wydarzeń, przez co, mimo wszystko Kemri zaskarbił sobie moją sympatię.
Oczywiście są też inne postacie, które przewijają się w książce, takie jak, Rejni, Haddad i Atalin, każda z tych postaci była świetnie wykreowana i widać, że autor włożył wiele pracy, by każdy bohater był inny i niepowtarzalny.

Polecam bardzo książkę Garth`a Nix`a. "Zagubieni książęta" na pewno zyskają Waszą sympatię, szczególnie tych którzy lubią ten gatunek :)


Dziękuję za przeczytanie Wydawnictwu Literackiemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger