Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści - Joanna Jax (NASZ PATRONAT MEDIALNY - PRZEDPREMIEROWO)

Na szczęście dla mnie, nie musiałam długo czekać na drugi tom fenomenalnej powieści Joanny Jax "Zemsta i przebaczenie". Już przy pierwszej część, autorka uwiodła mnie lekkością pióra, niezwykłą umiejętnością tworzenia niesamowicie autentycznego klimatu, a przede wszystkim, uwiodła mnie swoją wyobraźnią.


 "Miłość jest prosta. Jeśli kogoś kochasz, akceptujesz go takim, jakim jest i nie próbujesz niczego w nim zmieniać."


"Drugi tom opowieści o losach czwórki bohaterów Narodzin gniewu. Apogeum II wojny światowej. Ludzie próbują odnaleźć się w świecie, w którym rządzi nazistowski terror, a życie ludzkie wydaję się kruche i niepewne. Czy w czasach zagłady uda się ocalić miłość i przyjaźń? Jak wiele można poświęcić i jak daleko trzeba przesunąć granice moralności, by walczyć z wrogiem? Akcje sabotażu, operacje wywiadowcze, brutalna działalność Gestapo, zdrajcy i szmalcownicy, brawurowe ucieczki, a w tym wszystkim pojedynczy człowiek ze swoimi namiętnościami, wątpliwościami i słabościami, gdzie nic nie jest czarno-białe i oczywiste."


Niezwykle lekko, ale z rozmachem opisane dzieje czwórki bohaterów, na tle brutalnych realiów ówczesnej rzeczywistości, gdzie nie każde życie ma tę samą wartość. Kontynuacja opowieści o egzystowaniu w bardzo trudnych czasach, pełnych lęku o życie własne i swoich najbliższych.


"Miłość jest prosta. Jeśli kogoś kochasz, pragniesz jego szczęścia, mimo własnego bólu i tęsknoty."

Po przeczytaniu dwóch części mogę już śmiało powiedzieć, że moim ulubionym wątkiem są losy Alicji Rosińskiej. Alicja to młoda kobieta, która pomimo licznych przeciwności i dramatów, jakie ją spotkały, potrafiła znaleźć w sobie siłę, żeby przetrwać. Wojna zmusiła ją do bycia zdeterminowaną, upartą, silną i na swój sposób niezależną.
Pozostali bohaterowie również nie mieli lżej, im też przyszło się zmierzyć z okrutnym żywiołem pożogi wojennej. Każdy walczy o przetrwanie i czasami musi uciekać się do działań i wyborów na granicy moralności. Jednak prawie wszystkie z przedstawionych nam bliżej postaci, jeśli postępują źle, czy nawet karygodnie, moglibyśmy jakoś wybronić.

"Miłość jest prosta, jeśli kochasz, ryzykujesz i stawiasz wszystko na jedną kartę"


W "Otchłani nienawiści" autorka ukazuje wiele dramatycznych wyborów, przymusowych rozstań i traumatycznych przeżyć. Czytając, udziela się nam nieustający strach i obawa przed tym, co przyniesie każdy kolejny dzień. Bardzo ciekawie skomponowana fabuła, wielowątkowość, dynamiczna akcja, pełna niespodzianek i wielu zwrotów. Wątki i losy bohaterów przeplatają się ze sobą, tworząc doskonałą całość. Wszystko to, to moim zdaniem największe atuty tej książki. Joanna Jax zadbała o każdy szczegół, wszystko jest niesamowicie dopracowane. Stworzyła bardzo prawdziwych i wiarygodnych bohaterów i choć wydarzenia są fikcyjne, ta historia mogła wydarzyć się naprawdę.

Przekonajcie się sami o tym, że los często pisze skomplikowane scenariusze i może solidnie pogmatwać życie kilku osób. Przeczytajcie, a będziecie tak samo, jak ja z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej części! Polecam gorąco!!!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Videograf.


3 komentarze:

 1. Wydaje się ciekawa, choć nie czytam często książek o tej tematyce, to robię czasami wyjątki :)

  Pozdrawiam ♥
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrób,a nie będziesz żałować, obiecuję 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej unikam książek z wojną w tle, bo za zwyczaj są bardzo przygnębiające.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger