Misja wywiad Melissa Darwood


Zapraszamy Was na Misję wywiad z Melissą Darwood. 
Autorka odpowiedziała na wszystkie Wasze pytania i wybrała zwycięzcę konkursu na najlepsze pytanie. Nagrodę w postaci książki "Pryncypium" otrzymuje Justyna Witkowska!
Justynie gratulujemy i prosimy o kontakt na naszym fp w ciągu 3 dni.


  Małgorzata Heimel

 1.Czy serce z bluzki było inspiracja do okładki książki?

    Ad.1. Brawo za spostrzegawczość. Jednak to zestawienie to  czysty przypadek. Ponad to serce na bluzce wyłożone jest cekinami, a one raczej nie współgrały by się z fabułą  Pryncypium.

 
2. Proszę podpowiedzieć jakich argumentów można używać aby przekonać męża (swoja druga połowę), że książka jest ważniejsza niż obiad.

    Ad.2. Zależy czy szykowanie obiadu, czy jego spożywanie. W przypadku pierwszego można nakłonić męża do zamówienia  pizzy tak, aby nie gotować i zyskać więcej czasu na czytanie. Co do już samego jedzenia to myślę, że nie wyklucza się ono z jednoczesnym pochłanianiem jakiejś powieści. 


 
  Mirek Sk
 

1. Jak zaczyna Pani pisać książkę, to czy ma już Pani ułożoną w głowie historie od początku do końca, czy tylko jakiś zarys, a dopiero przy pisaniu tworzy się cała reszta?

    Ad. 1. Często nawet zarysu nie posiadam. Zazwyczaj  zainspiruje mnie jakiś szczegół i od niego wychodzę. Stanowi on bazę do budowania całej fabuły i kreowania  bohaterów.
2. Jak to jest z tytułem? Powstaje na końcu już po napisaniu książki, czy na samym początku i staje się hasłem przewodnim?

    Ad.2. W moim przypadku najczęściej powstaje w trakcie pisania, najczęściej podczas pierwszych kilkudziesięciu  stron.


Izunia Raszka

 

1. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa.
Jakie powinna mieć według Pani składniki?

    Ad.1. Zdecydowanie takie, które po zmieszaniu  zminimalizują czasochłonność przygotowania i czas wyczekiwania na podanie potrawy na stół. 

 
2. Załóżmy, że na 24 godziny mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką powieść by Pani wybrała i dlaczego?

    Ad.2. Wybrałabym Wyspę Zbawionych z powieści „Tryjon”.

    (Książka aktualnie przechodzi przez proces wydawniczy,  powinna ukazać się jeszcze w 2017 r. nakładem Wydawnictwa Filia)

 

Justyna Witkowska

 1. Czy nie miała Pani takich myśli, że wszystko co dzieje się w Pani książkach może być prawdą, która w jakiś sposób jest przekazywana telepatycznie z równoległego świata w którym rozgrywa się to, co opisuje Pani w swoich książkach? Często się zastanawiam, czy to co tworzą pisarze, tak naprawdę nie dzieje się w innych, równoległych do nas światach

     Ad.1. Wierzę w telepatię i nie wykluczam, że spora część  moich inspiracji może pochodzić z innego wymiaru, niż ten w którym przebywamy. Kwestię postrzegania pozazmysłowego poruszam w powieści nad którą aktualnie pracuję. Być może jej treść, podobnie jak Twoje pytanie, to kolejny sygnał wysyłany z równoległego świata?

Robert Czyżycki

 1.Czy pisząc książkę jest Pani jak malarz, który nie pozwala nawet zerknąć na zarys obrazu dopóki go nie skończy, czy jednak chętnie podsuwa Pani część tekstu bliskim, aby wysłuchać ich sugestii?

 Ad.1. Zdarzają się momenty zwątpienia i zastanowienia nad tym, czy to co przelewam na papier od kilku miesięcy trzyma się całości i zaciekawi czytelnika. Wówczas bywa, że wychodzę ze swojej bańki i zasięgam porady innych.

2.Jakim pisarzem lub pisarką się Pani utożsamia i mogłaby się Pani porównać? Mówimy o stylu, doświadczeniach, ideałach...

    Ad.2. Nie posiadam osoby, z którą się utożsamiam. Staram się czytać różnych autorów, słuchać  różnorodnej muzyki, oglądać różnogatunkowe filmy. Z nich czerpię inspirację, lecz nigdy nie zdarzyło mi się naśladować, porównywać lub  wzorować się na jednym, konkretnym twórcy.  


Iza Wyszomirska


Niektórzy wierzą, że imię ma duże znaczenie i wpływ na to kim jesteśmy, inni zupełnie nie przywiązują do tego wagi. W opisie "Pryncypium" widać, że mamy do czynienia z takim wątkiem.

1. A jak Pani podchodzi do imion, czy wierzy Pani, że każdy z nas ma takie, a nie inne imię nie przez przypadek?

    Ad.1. Myślę, że imię w jakimś stopniu definiuje to kim jesteśmy. Musi być w tym jakaś logika, że posiadamy właśnie takie, a nie inne imię. Nie wierzę, że jest ono  nam nadawane wyłącznie przez przypadek.

2. W Pani książkach można spotkać wątki paranormalne. Ciekawi mnie, co dla Pani jest w nich najbardziej interesującego, intrygującego, że postanowiła Pani poświęcić im miejsce w swoich powieściach?

    Ad.2. Poświęcam im uwagę w moich powieściach właśnie dlatego, że są intrygujące i niewyjaśnione. Wokół nas jest tak wiele zjawisk nadprzyrodzonych, tak dużo pytań pozostających bez odpowiedzi. Współcześni ludzie wydają się być nad wyraz inteligentni, a mimo to nie potrafią     przewidywać przyszłości, czy określić, co dzieje się z nami po śmierci.


 Samanta SkrzypczaK


1. Kiedy pani najbardziej lubi pisać książki? Ciepłymi czy chłodnymi dniami? Deszczowymi czy raczej słonecznymi?

    Ad.2. Ogólnie uwielbiam ciepło i słońce, więc zdecydowanie wybieram opcję „upalne lato”. Co nie oznacza, że w porze jesiennej i zimowej porzucam pisanie. Wręcz przeciwnie, mam wtedy więcej czasu na tworzenie, bo odchodzą mi prace w ogrodzie, które pochłaniają mnie w okresie wiosenno-letnim.

2. Najpierw pani nadaje tytuł książce i potem pisze treść czy najpierw treść, a potem tytuł?

    Ad.2. To niejako dzieje się równolegle. Ale chyba nigdy nie zdarzyło mi się nadać tytułu przed rozpoczęciem pisania. 


Barbara Pawlik


1.W pani oczach widać szczęście promieniujące czy to z powodu szczęścia rodzinnego czy z powodu książek ?

    Ad.1. Jestem przekonana, że z obydwu powodów. Szczęście jest dla mnie sumą zadowolenia z każdego obszaru mojego życia.

 2.  Co sprawia pani w życiu największe trudności a co przynosi największą radość?

    Ad.2. Największą trudność: robienie tego na co nie mam ochoty. Największą radość: robienie tego na co mam ochotę.

Mabell Kowalewska


1. Czy wykreowani przez Panią bohaterowie mają cechy osób, które Pani zna?

  Ad.1. Raczej posiadają zlepek cech ludzi, których napotykam na swojej drodze. Żaden z bohaterów nie odzwierciedla jednej, konkretnej osoby. 


2. Jakie było Pani marzenie, kiedy była Pani dzieckiem?

    Ad.2. Jest ono nadal aktualne i wątpię by kiedykolwiek się zdezaktualizowało, dlatego nie mogę go zdradzić. 


Karolina Joanna Gala

 1. Kiedy i w jakich okolicznościach pojawiła się u Pani myśl o związaniu swojego życia i przyszłości z pisarstwem?

    Ad.1. Gdy napisałam i wydałam swoją pierwszą powieść poczułam, że jest to tak niesamowite przeżycie, że chcę je powtórzyć jeszcze raz. A potem jeszcze raz. I ponownie. Mam nadzieję, że nigdy mi się ono nie znudzi, i pisarstwo pozostanie ze mną na zawsze.   


2. Czy ktoś lub coś Panią do tego skłoniło?

    Ad.2. To była od początku moja inicjatywa, która płynęła z wewnętrznej potrzeby. Choć nie ukrywam, że bywały momenty zwątpienia. Wtedy mogłam liczyć na wsparcie najbliższych.Jagoda Gindera

 1. Co jest najprzyjemniejsze w pracy pisarza? Co jest najtrudniejsze? :)

    Ad.1. Wiele jest przyjemności. Począwszy od samego procesu pisania, gdzie człowiek zatraca się w swoim wyimaginowanym świecie; po ujrzenie swojej powieści na  półce w księgarni i uzyskiwaniu pozytywnych recenzji. Najtrudniejsze jest uzyskanie uwagi wydawców, następnie     czytelników, a co za tym idzie zarobienie na sprzedaży książek wystarczająco dużo, by zostać pełnoetatowym pisarzem.


2. Czym jest dla Pani szczęście? Ma Pani swoją uniwersalną receptę na szczęście?
      Ad.2. Szczęście to dla mnie balans i równowaga w każdym obszarze mojego życia.
 

Zuzanna Ćwik

 1. Czy ma Pani jakiś wkład w projekt okładek, a jak tak to skąd takie pomysły?

    Ad.1. Staram się współpracować z Wydawcą przy tworzeniu okładki danej książki, i sugerować, co mogłoby się na niej znaleźć. Pomysły rodzą się już często podczas pisania powieści.
 2. Skąd czerpie Pani pomysły do pisania swoich książek (dużo teraz spotyka się podobnych, a Pani są jedyne w swoim rodzaju i niesamowite)

    Ad.2. Pomysły to najczęściej wypadkowe doświadczeń, inspiracji, bodźców jakie napotykam w codziennym życiu.
 


Kasia Dratwa


1. Skąd takie bajeczne tytuły Pani książek?

    Ad.1. Z wyobraźni, ze skojarzeń, zasłyszeń.

 2. Czy czerpie Pani skądś inspiracje do swoich powieści?

    Ad.2. Staram się dużo czytać, słuchać różnorodnej muzyki, obejrzeć czasami jakiś serial lub film. Te aktywności, w połączeniu  z codzienną obserwacją życia, w zupełności mi wystarczają.   Izabela Watoła

 1. Jaka powieść jest dla Pani ważna i ulubiona?

    Ad.1. Naprawdę ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Nie jestem w stanie wybrać jednej. Każda ma istotne znaczenie, jest częścią mnie. 

 
2. Czy któryś z pisarzy stanowi dla Pani absolutny autorytet w dziedzinie pisarstwa

    Ad.2. Absolutyzm to nie moja bajka, zdecydowanie cenię sobie różnorodność.
 

Honorata Jamroży

 1. Co było najtrudniejsze podczas pisania książki?

    Ad.1. Odnoszę wrażenie, że najtrudniejsze jest znalezienie się w punkcie, w którym nie wiadomo, gdzie dalej podążyć z fabułą. W moim przypadku punkt ten wypada  mniej więcej w połowie książki. Następuje wówczas blokada, zwątpienie, zamotanie, które potrafią ciągnąć się przez kilka dni. Jest to zawsze przełomowy moment dla  powieści.

2. Skąd czerpie Pani inspiracje do książek?

    Ad.2. Z życia, ludzi, relacji, książek, muzyki, sztuki, film. Ze wszystkiego z czym mam styczność na co dzień, ze wszystkiego co pobudza moją wyobraźnię i emocje
         


 

3 komentarze:

  1. Interesujący wywiad, gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny wywiad! Z góry widać, że autorka nie jest tylko ciekawą pisarką, ale również zwyczajnie sympatyczną osobą! :)

    Gratulacje dla zwyciężczyni! Pryncypium było dla mnie bardzo przyjemną lekturą, więc życzę podobnych wrażeń ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger