Blogerzy polecają!

Someday, somewhere - anywhere, unfailingly, you'll find yourself, and that, and only that, can be the happiest or bitterest hour of your life." - Pablo Neruda 
Ten cytat rozpoczyna najnowszą powieść Brittainy C. Cherry i nadaje on sensu całej tej powieści. Główną bohaterką tej książki jest Grace Harris, córka pastora, złota dziewczyna Chester, ale także zdradzona, porzucona żona, matka, której nigdy nie było dane przytulić swojego dziecka. Gdy jej życie się rozpadło, dom, który miał być miejscem, w którym się zestarzeje, został sprzedany,
wraca do rodzinnego miasteczka. Grace liczyła, że wyliże tam rany, ogarnie swoje uczucia, jednak życie z taką matką jak jej, w mieście takim jak Chester jej na to nie pozwala. W najgorszym czasie jej życia na jej drodze stanął Jackson Emery, który jest drugim głównym bohaterem tej książki. Znienawidzony przez mieszkańców miasteczka, nazywany nasieniem zła w ich idealnej wspólnocie, żyje w osamotnieniu. Jackson Emery nie potrzebuje nikogo, jego serce otoczone jest wielkim, grubym murem nie do przebicia. Dlaczego więc ten zły chłopiec pomógł księżniczce Chester? Kolejna cudowna powieść Brittainy C. Cherry trafiła w moje ręce. Kolejna jej powieść, która skradła moje serce — bez pytania, bez ostrzeżenia. Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak poruszy, jednak ta historia poruszyła wszystkie czułe nuty w moim sercu — wzruszyła, rozśmieszyła, złamała moje serce i poskładała je na nowo. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na polskie wydanie tej książki, bo wierzę, że spodoba się ona wielu z Was. Jeśli tylko czytacie po angielsku, to nie zastanawiajcie się i przeczytajcie Disgrace już teraz.
Ewelina Nawara My fairy book world
"Paleta marzeń to niesamowita opowieść o pięknej i trudnej miłości, przepełniona ogromnymi emocjami, uczuciami, a także wspaniałym humorem. Wielokrotnie się przy niej głośno zaśmiałam, ale i momentami wzruszyłam. Cudowna historia w przepięknej oprawie. Czego mogą chcieć więcej kobiety na wakacje? Polecam z całego serca, nie zawiedziecie się!" 
Daria Skiba Kraina książką zwanaElżbieta Rodzeń skradła moje serce „Dziewczyną o kruchym sercu”. Później była cudowna „Zimowa miłość” i chwytająca za serce „Przyszłość ma twoje imię”. W końcu światło dzienne ujrzało „Przyciąganie”. To historia o przyjaźni, miłości, życiu w lęku i byciu zmuszonym do ciągłego oglądania się za siebie, o walce o lepsze jutro, która czasami bardzo boli. O przełamywaniu własnych słabości, trudnych wyborach, podejmowaniu decyzji i mierzeniu się z ich konsekwencjami. To złożona, skomplikowana historia, która daje nadzieję i zmusza do refleksji nad tym, co dla nas jest w życiu najważniejsze. Autorka poruszyła ważne i trudne tematy, które są niestety często spotykane na co dzień i jeszcze częściej zamiatane pod dywan. Nikt za bardzo nie chwali się tym, że jest ofiarą przemocy domowej. Nie każda ofiara jest nawet tego świadoma, co robi z nią jej oprawca, będący zazwyczaj bardzo bliską osobą. Niezbyt często mówi się także o tym, z jakimi trudnościami w życiu codziennym, zarówno w domu, jak i poza nim, spotykają się osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach. Jak często ułatwienia, które są dla nich przygotowane, są dla nich upokarzające, stygmatyzują je lub powodują nadmierne zwracanie na nich uwagi. Na te wszystkie kwestie w swojej książce zwróciła uwagę autorka. Polecam Wam „Przyciąganie” bo to piękna i wartościowa książka, skłaniająca do przemyśleń. 
Katarzyna Olchowy Kulturantki.pl

6 komentarzy:

 1. Ja także polecam "Przyciąganie" przeczytałam niedawno całą 💙 bardzo mi się podobała a końcówka była cudowna ❤❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem Przyciągania jest najgorsza książką autorki. Jakoś ta historia mnie nie porwała. Czegoś mi w niej zabrakło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, nie miałam okazji przeczytać żadnej z tych książek, więc najwyższy czas to szybciutko nadrobić 😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyciąganie bardzo mi się podobało, aczkolwiek nie mogłam zgodzić się z jednym wątkiem poruszanym książce. Jednak generalnie polecam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. "Disgrace" na pewno się doczekamy w Polsce, więc po premierze na pewno przeczytam :) Od Elżbiety Rodzeń czytałam "Przyszłość ma twoje imię" i choć nie była to jakaś super, fantastyczna powieść, to podobała mi się na tyle, by sięgnąć po inne książki autorki, w tym "Przyciąganie" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Same ciekawe książki, zwłaszcza ta ostatnia :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger