Wybór M - Natalia Nowak-Lewandowska (PATRONAT MEDIALNY)

„Michalina, wracając wieczorem z pracy zostaje napadnięta. Lekarzom udaje się ją uratować, i o ile zdrowie fizyczne wraca do normy, to psychicznie jest w rozsypce. Funkcjonuje tylko dzięki lekom oraz mężowi – Igorowi, który bardzo ją wspiera. Początkowo ogarnięty wściekłością, chce na własną rękę znaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość… Co sprawiło, że w pewnym momencie Igor odsuwa się od żony, zaczyna ją nienawidzić, brzydzić się nią?”

Natalia Nowak Lewandowska zadziwia mnie każdą kolejną książką. Naprawdę nigdy nie jestem dość przygotowana na zastrzyk emocji, który dostanę. Autorka potrafi zszokować,  zaciekawić, a jej historie nigdy nie są opowiastkami, o których szybko zapominam. Natalia Nowak-Lewandowska nie boi się poruszać trudnych i bolesnych tematów i co najważniejsze opisuje je z niebywałym znawstwem. Potrafi opisać je bardzo naturalnie i przekazać czytelnikowi wszystko to, co najważniejsze. Nie gra na emocjach, pokazuje tylko i wyłącznie wszystko tak jak naprawdę to wygląda. Wybór M to kolejna książka, która zapadła w mej pamięci i zostawiła w sercu ślad. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do historii Michaliny, ale na razie muszę na spokojnie tę książkę przetrawić, bo to zdecydowanie najmocniejsza i najbardziej poruszająca powieść, jaka wyszła spod pióra autorki.

Nie będę opisywała fabuły, tak samo, jak nie przybliżę Wam zbytnio kreacji bohaterów. Uważam, że tak będzie najlepiej, bo do tej książki każdy musi przekonać się sam. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, bo autorka naprawdę zaserwowała mnie emocjonującą oraz wzruszającą opowieść, którą mogłoby napisać prawdziwe życie. To jedna z takich książek, której lektura staje się niezapomnianym przeżyciem i zostawia w sercu ślad. 

Gwałt jest czymś okropnym i żadna kobieta nie powinna się stać się jego ofiarą. Niestety jak wiemy potwory chodzą po tym świecie i niejedna kobieta ma za sobą to traumatyczne przeżycie. Wtedy najważniejsze jest wsparcie bliskich, ale niestety główna bohaterka tego nie miała. Mąż skupił się na własnych uczuciach, odsunął się od niej i pałał chęcią zemsty, matka kobiety potrafiła tylko i wyłącznie obarczać córkę winą za zaistniałą sytuację. Serce się mnie krajało, gdy to wszystko czytałam, ale na całe szczęście Michalina tak zupełnie nie została sama, bo mogła liczyć na wsparcie Basi, czyli swojej przyjaciółki.

Wybór M to powieść, którą polecam Wam z czystym sumieniem. To dramatyczna historia, która zmusza do wielu bolesnych refleksji, Autorka nie bała się pokazać, jak czasami są traktowane kobiety i do czego może to doprowadzić. To historia przepełniona cierpieniem oraz bólem, w której znajdziecie wiele negatywnych emocji.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Replika.

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki pani Natalii. Jest dobrą pisarką i nie boi się tematów tabu. Moim zdaniem "Wybór M" to świetna książka, która porusza dość trudny temat. Jest bardzo prawdziwa, emocjonalna, porusza czytelnika do głębi. Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałam. Zdecydowanie polecam, na prawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę i z całego serca wszystkim ją polecam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji poznać tej książki, ale po przeczytaniu recenzji bardzo chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą recenzją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Opis bardzo mnie zaintrygował. Książka dodana na listę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka , którą pisało życie...warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam żadnej ksiazki tej autorki, w sumie nie wiem czy jestem gotowa na nia

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej książki autorki jeszcze nie znam, ale szczerze polecam „Jokera”, którego czytałam ostatnio 🙂 Świetna i niezwykle intrygująca 🙂

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger