Namiętność pachnąca terpentyną - Anna Kasiuk (PATRONAT MEDIALNY)

„Sabina to czterdziestoletnia kobieta „na zakręcie”. Choć jej mąż Jeremi, utalentowany malarz, zmarł wiele lat temu, a życie zawodowe kobiety jest od dawna ustabilizowane, właśnie teraz odkrywa, że wszystko, co najważniejsze, przecieka jej przez palce. I postanawia o to zawalczyć. Po śmierci ukochanego, zajęta walką o przetrwanie swoje oraz córki, zapomniała, czym jest namiętność, ale kiedy w domu pojawia się Jakub, student malarstwa, Sabina przypomina sobie, jak podniecający może być zapach terpentyny.”

Anna Kasiuk kolejny raz oddała w moje dłonie piękną, prawdziwą, przepełnioną emocjami i dającą do myślenia historię. W książce poznajemy Sabinę, czterdziestoletnią wdowę, która żyje wspomnieniami o zmarłym mężu. Kobieta zamknęła się w czterech ścianach, odseparowała się od otoczenia i całkowicie oddała się swojej pasji, czyli pisaniu książek. Jednak w pewnym momencie Sabina uświadomiła sobie, że jej życie stało się monotonne i że najlepsze lata jej życia uciekają jej między palcami. Gdy w jej domu pojawia się Jakub, w kobiecie na nowo budzą się uśpione uczucia… namiętność i pożądanie.

Anna Kasiuk wie, jak pisać książki, które swoją fabułą trafiają w serca czytelników. Wie jak ich zaciekawić, dostarczyć im emocji, a przede wszystkim wie, jak przenieść ich na karty powieści. Mnie ta historia pochłonęła już na samym początku i z drżącym sercem obserwowałam rozwijającą się fabułę. Bardzo polubiłam Sabinę, ale chyba największą sympatią obdarzyłam Anitę, córkę Sabiny oraz Wiktora (tak, tak w książce pojawi się jeszcze jeden mężczyzna, ale nic Wam o nim nie zdradzę). Jeżeli chodzi o Jakuba, to muszę przyznać, że ten młody mężczyzna momentami mnie irytował. Wydawał się mi zbyt narwany i zbyt pewny siebie, ale podejrzewam, że autorka miała na niego właśnie taki pomysł. Poza tym dzięki niemu Sabina ożyła na nowo i poczuła, jak piękna może być wskrzeszona namiętność… 

Nie jest to tylko jednak historia o uczuciach, o namiętności, pożądaniu, czy o nowym odnajdywaniu siebie, bo autorka poruszyła w niej także trudne i kontrowersyjne tematy. Pojawia się wątek homoseksualizmu, braku akceptacji i tolerancji, czy dylematów związanych z moralnością. 

„Jeśli bierzesz pod uwagę opinię wszystkich, którzy mają kaprys wypowiadać się na temat twojego życia i wyborów, bo ich własne pozbawione jest jakichkolwiek szans na wzloty, to nigdy nie pozwolisz sobie na luksus bycia szczęśliwą” 

Namiętność pachnąca terpentyną to powieść, która dostarczy Wam wielu emocji i mimo że nie jest to żaden kryminał, to historia bohaterki trzyma w niewyobrażalnym napięciu i zaskakuje do samego końca. To książka piękna, życiowa, mądra, która naprawdę skłania do wielu refleksji. Poza tym uważam, że z Sabiną utożsami się niejedna z Was i razem z nią będziecie przeżywać jej pełną uniesień historię.

To piękna historia o miłości, namiętności, poświęceniu i trudnych wyborach. Koniecznie musicie ją przeczytać!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

5 komentarzy:

 1. Naprawdę, ta książka zaciekawiła mnie już w momencie zapowiedzi, więc serdecznie gratuluję świetnego patronatów i na pewno ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już ją przeczytałam jak i wszystkie pozostałe Ani Kasiuk.Ta należy do tych bardziej ulubionych przeze mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna nastrojowa powieść z doskonałą erotyką. Szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chcę ją przeczytać, właśnie takie lektury uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger