Addicted. Podwójna pokusa - Krista&Becca Ritchie

„Lily Calloway najbardziej obawia się... braku seksu. Loren Hale pomaga jej wytrwać w postanowieniu zerwania z uzależnieniem, choć nie ułatwia tego fakt, że tworzą teraz parę. Lily musi mierzyć się z codziennością, której nie może zdominować seks.

Z kolei Loren chce wytrwać w trzeźwości. W obliczu groźby ujawnienia rodzinie Lily tajemnicy dziewczyny Lo obiecuje, że zrobi wszystko, aby ją chronić. Gra idzie jednak o wysoką stawkę. Bardziej niż powrotu do nałogu chłopak boi się utraty swej miłości…”

„Addicted. Podwójna pokusa” to drugi tom bardzo fajnej serii Addicted. W tym tomie poznajemy dalsze losy Lily i Lorena, którzy jak wiecie, zmagają się z uzależnieniami. Loren ma duży problem z alkoholem, a Lily uzależniona jest od seksu. Oboje postanowili z tym walczyć, on poszedł na odwyk, a ona na terapię. Wstrzymanie się od pokus nie jest wcale takie łatwe, jednak oboje wiedzą, że jeżeli chcą stworzyć zdrowy i szczęśliwy związek, muszą starać się ze wszystkich sił. Poza tym w ich życiu dochodzi do kolejnych zawirowań, które mogą być tragiczne w skutkach. Czy poradzą sobie z kolejnymi przeciwnościami losu? Czy przezwyciężą swoje słabości? Tego już Wam nie zdradzę.

Myślę, że ten tom, jest równie dobry jak poprzedni, albo może nawet lepszy. Autorki kolejny raz skupiły się na uczuciach pomiędzy bohaterami i pokazały ich świat pełen trudów i zmagań od przysłowiowej podszewki. To nie jest romans, jakich wiele, ta książka ma głębię i pokazuje czytelnikowi, czym tak naprawdę jest uzależnienie oraz uświadamia, jak sekrety i kłamstwa potrafią ranić. To powieść o zwalczaniu własnych demonów, o radzeniu sobie z nałogami, o wsparciu, oddaniu i o ogromnej sile miłości. Książka przepełniona jest emocjami tymi dobrymi, ale także i złymi. Wiecie, ja nie raz próbowałam postawić się w sytuacji głównych bohaterów, ale ani razu mi się to nie udało. Ciężko było mi sobie wyobrazić, to co przechodzili, jaki trud wkładali w to, by nie ulec swoim słabościom, a naprawdę nie było to łatwe, bo przecież alkohol można znaleźć wszędzie, a w przypadku Lily było jeszcze gorzej, bo dziewczyna miała ogromny problem, by panować nad reakcjami własnego ciała. Oboje dzień w dzień brali udział w nierównej walce ze swoimi uzależnieniami? Czy dali radę? Czy zwyciężyli? Tego już Wam nie zdradzę.

Oczywiście i w tej części pojawiają się sceny seksu, ale na całe szczęście tym razem są one tylko i wyłącznie pomiędzy głównymi bohaterami. Poza tym jest ich zdecydowanie więcej niż ostatnio i myślę, że w przypadku tej książki, jest do dużym plusem. Sceny te nie przytłaczają, są koniecznie i bardzo dobrze uzupełniają całą fabułę.

Jestem pod ogromnym wrażeniem kreacji Lo i przemiany, jaka w nim zaszła. Chłopak był ogromnym wsparciem dla Lily i myślę, że bez niego dziewczyna tak daleko w walce ze swoim uzależnieniem, by nie zaszła.

„Addicted. Podwójna pokusa” to powieść, która wciąga i fascynuje. To książka przepełniona emocjami, które bombardują czytelnika z każdej strony. Historia Lo oraz Lily miejscami bawi, ale chyba częściej wzrusza, nawet mnie kilka razy wzruszenie ścisnęło za gardło, a łzy polały się po mojej twarzy. Jeżeli spodobała Wam się pierwsza część, to koniecznie musicie poznać dalsze losy tych pokaleczonych przez życie bohaterów.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu WAB.

3 komentarze:

  1. Kolejna książka (a właściwie książki, bo pierwszego tomu jeszcze nie czytałam), do których muszę zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze całkowicie o niej zapomniałam! Czytałam pierwsza część bardzo mi się podobała

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam pierwszego tomu ale ten zapowiada się zachęcająco

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger