Powiedz, że zostaniesz - Corinne Michaels

„Roztrzaskał mnie na kawałki. Złożył w całość. Jest moja trucizną, jest moim antidotum.
Jedno słowo ZOSTAŃ.
To było wszystko co miał zrobić. Zamiast tego wsiadł do tamtego autobusu zabierając ze sobą moje serce.
To było siedemnaście lat temu.
Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek. 
Wszystko czego kiedykolwiek pragnęłam, ale mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona.
Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyjścia jak wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. Powinnam była być bezpieczna. 
Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać.”

„Powiedz, że zostaniesz” to kolejna książka cudownej Corinne Michaels, która rozłożyła mnie na emocjonalne łopatki. Już podczas czytania pierwszego rozdziału wiedziałam, że to książka, o której przez długi czas nie zapomnę i choć ktoś może powiedzieć, że historia Presley i Zacha jest dość przewidywalna i schematyczna, to i tak jest piękna i chwytająca za serce. Podczas czytania nie raz wzruszenie ściskało mnie za gardło, a łzy lały się po mojej twarzy, ale Corinne wie, jak poruszyć w czytelniku najczulsze struny wrażliwości i ze zwykłej historii zrobić coś wyjątkowego i zapadającego w pamięć na długi czas.

W książce poznajemy Presley, która wiedzie normalne życie… mąż, dwójka dzieci i ukochana cukiernia. Jednak już w pierwszym rozdziale jej życie rozpada się jak domek z kart. Gdy kobieta zostaje bez środków do życia, musi wraz z bliźniakami zamieszkać u swoich rodziców. Niby nic dziwnego, jednak dla Presley to bardzo odważny krok, gdyż miasteczko, w którym się wychowywała, przypomina jej o miłości swojego życia, którą przed laty utraciła. Ale Zacha nie powinno tam być, więc kobieta ma nadzieję, że szybko uda się jej stanąć na nogi i wrócić do dawnego życia bez konfrontacji z przeszłością. Na jej nieszczęście, a może i szczęście Zachary także powrócił w rodzinne strony. Mężczyzna prowadzi ranczo rodziców i od kilku lat jest w związku z miejscową zołzą. Jednak, gdy wraca Presley, jego wszystkiego życiowe plany biorą w łeb, bo mężczyzna nigdy nie zapomniał o dziewczynie, która przed laty skradła jego serce i którą zostawił, by budować swoją karierę sportową. Czy dla tej dwójki jest jeszcze szansa? Czy wybaczą sobie swoje decyzje sprzed lat? Czy podzielą się między sobą swoimi tajemnicami i sekretami? O tym musicie przekonać się sami.

"Nie przestajesz kogoś kochać tylko dlatego, że już go nie widujesz".

Kreacja bohaterów wyszła autorce jak zawsze świetnie. Na pewno polubicie Presley i pokochacie Zacha, bo to postacie bardzo ciepłe, sympatyczne i przede wszystkim ludzkie. Mają swoje wady, zalety jak każdy z nas i dzięki temu nietrudno się z nimi utożsamić. Razem z nimi przeżywamy ich ból, rozpacz cierpienie, radość, szczęście i wszelkie inne towarzyszące im emocje. Naprawdę bardzo ich polubiłam i trzymałam kciuki, za to, by kolejny raz odnaleźli drogę do swoich serc i dali sobie kolejną szansę. Nie będzie to łatwe, bo Presley została skrzywdzona i opuszczona dwa razy przez mężczyzn, których kochała. Jednak twarda z niej babka, nie poddała się i dla swoich dzieci walczyła o lepsze jutro. Może to Zach będzie lekiem na jej zranione serce?

W książce poruszonych zostało sporo trudnych i bolesnych tematów, nie będę pisać jakich, bo zbyt dużo bym Wam zdradziła. Zapewnię Was tylko, że to książka, po którą naprawdę warto sięgnąć. To historia, w której kłębi się mnóstwo emocji i czyta się ją z zapartym tchem. Piękna opowieść o pierwszej prawdziwiej miłości, o starcie, o wybaczaniu i o drugich szansach. 

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł.

8 komentarzy:

 1. Czekam na tą książkę od dawna! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna recenzja. Książka już na mnie czeka i muszę przyznać, że mam wobec niej bardzo duże oczekiwania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu nadrobić twórczość tej autorki :D
  Pozdrawiam,
  Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze jej nie czytałam, zapisze ja sobie

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym bardzo przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger