Onyx & Ivory - Arnett Mindee

„Nazywają ją Zdrajczynią Kate. To przydomek, który Kate Brighton odziedziczyła po ojcu, po tym, jak próbował zabić arcykróla Rime.

Wypędzona z szeregów szlachty Kate pracuje jako kurierka pocztowa. W tym fachu mogą przetrwać tylko najlepsi i najszybsi z jeźdźców, bo kiedy zapada noc, na świat wychodzą gadźce – mordercze bezskrzydłe smoki. Na szczęście Kate ma sekret, który zapewnia jej przewagę. Jest dzikunką, władającą zakazaną magią, która pozwala jej wpływać na umysły zwierząt.

I właśnie ta magia doprowadza ją do miejsca, gdzie gadźce za dnia dokonały masakry całej karawany, z której ocalał tylko Corwin Tormane, syn króla. Jej pierwsza miłość, chłopak, którego poprzysięgła zapomnieć po tym, jak skazał jej ojca na śmierć.

Teraz, gdy ich drogi znów się skrzyżowały, Kate i Corwin muszą zapomnieć o przeszłości, by stawić czoło nowemu zagrożeniu i jeszcze mroczniejszym siłom, budzącym się w królestwie.”

„Onyx&Ivory” to powieść, która skusiła mnie piękną i tajemniczą okładką oraz ciekawym opisem, który bardzo mnie zaintrygował. Nie znałam wcześniejszych książek autorki, więc nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale teraz z czystym sumieniem i z ręką na sercu, mogę napisać, że to książka, po którą powinien sięgnąć każdy fan fantastyki, magicznych wątków oraz wyrazistych bohaterów. 

Zdecydowanie jest to powieść wyjątkowa, która wciąga w głąb fabuły już od pierwszej strony. Widać, że autorka włożyła w tę historię dużo serca oraz pracy. Według mnie wszystko zostało dopieszczone i dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Akcja jest dynamiczna, cały czas coś się dzieje, dzięki temu czułam jak się jak jedna z postaci, która gdzieś z boku podpatrywała pełne niebezpieczeństw poczynania bohaterów. To nieprzewidywalna i fascynująca historia, pełna magii, tajemnic oraz intryg. Lektura tej powieści była dla mnie ekscytującą przygodą po tajemniczej krainie Rime, a jej bohaterowie stali się moimi przyjaciółmi, którym kibicowałam w walce z dziwnymi i przerażającymi gadźcami oraz trzymałam kciuki za to, by znów odnaleźli drogę do swoich serc. Troszkę zdradziłam się z tym, że w książce pojawia się wątek miłosny, ale nie obawiajcie się, autorka zbytnio się na nim nie skupiła, według mnie był on tylko i wyłącznie fundamentem innych ciekawszych i trzymających w napięciu wydarzeń. Mimo tego, że książka została napisana według utartych schematów, to autorce udało się kilka razy mnie zaskoczyć, uważam, że to duży plus, bo fantastyka to jednej z moich ulubionych gatunków literackich. Zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowało i niecierpliwie czekam na kolejną cześć, by poznać dalsze losy tych wspaniałych bohaterów.

Książka jest wielowątkowa, jednak nie martwicie się, że w czymkolwiek się pogubicie, gdyż autorka każdy z wątków bardzo dobrze poprowadziła. Według mnie to świetna historia, w której znajdziecie sporą dawkę magii oraz emocji i szczyptę zakazanej miłości.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

1 komentarz:

  1. Recenzja zachęcająca. Magia, emocje, miłość - to dla mnie. Okładka też przyciąga.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger