Pewnej zimy nad morzem - Iwona Banach (PATRONAT MEDIALNY)

"Senne nadmorskie miasteczko tuż przed Bożym Narodzeniem staje się areną niepokojących wydarzeń. Dwa ciała, które mogą należeć do tej samej ofiary, to dopiero początek… Przystojny policjant Marek rozpoczyna skomplikowane śledztwo. Dzielnie wspiera go w tym urocza Majka. Czy wspólnie uda im się wyjaśnić zagadkę? I czy wśród całego tego zamieszania znajdzie się miejsce na rodzące się uczucie? 
Jeśli macie ochotę na pełną zwrotów akcji opowieść, przeczytajcie, co wydarzyło się pewnej zimy nad morzem…" 

„Pewnej zimy nad morzem” to niewątpliwie bardzo dobra komedia kryminalna, w której znajdziecie wiele momentów po prostu absurdalnych, które wywołają w Was niekontrolowane wybuchy śmiechu. Poza tym powieść jest niezwykle prawdziwa, gdyż mimo tego, iż książka przesiąknięta jest humorem, absurdem i ironią, to świat nakreślony przez autorkę jest dokładnie taki jaki znamy. Odniosłam wrażenie, że autorka jest bardzo spostrzegawcza i idealnie nakreśliła otaczający nas świat oraz ludzkie zachowania. Myślę, że w bohaterach każdy z Was znajdzie cząstkę siebie, a ich czasami dziwne zachowanie w ogóle nie będzie dla Was obce.

Akcja książki jest dynamiczna, cały czas coś się dzieje, pojawiają się momenty zaskoczenia i nieoczekiwane zwroty akcji, więc nie ma czasu na nudę. Autorka wymyśliła naprawdę bardzo fajną zagadkę kryminalną, która nieźle namąciła mi w głowie i do samego końca nie wiedziałam kto stał za morderstwami. Według mnie książka jest dopracowana i dopieszczona w stu procentach, a jej lektura była dla mnie czystą przyjemnością.

Przyznam się Wam szczerze, że podczas lektury tej książki ubawiłam się na maksa. Autorka ma nietypowe poczucie humoru, które idealnie wpasowało się w mój gust. To dopiero pierwsza moja książka Iwony Banach, ale wiem, że przeczytam wszystkie, które wyszły spod jej pióra, bo przecież śmiech w życiu człowieka jest niezmiernie ważny.

Polecam Wam tę powieść z czystym sumieniem, bo to naprawdę świetna komedia kryminalna, która nie raz Was zaskoczy.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.

4 komentarze:

 1. Książka rzeczywiście wyróżnia się na tle innych tego gatunku

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka w okresie świątecznym, na razie nie czuje klimatu :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Po kryminały sięgam najczęściej w okolicach jesieni, dlatego ta już jest na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger