Kastor. Bezlitosna siła - Agnieszka Lingas - Łoniewska

„Seria Bezlitosna siła opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.
Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu. 
Kastor, tom pierwszy, opowiada o Konstantym „Kastorze” Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości. 
Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło. 
Czy sprawcza moc miłości ich ocali?”

Agnieszka Lingas – Łoniewska to autorka, której na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Autorka ma wierne grono swoich fanów, które z dnia na dzień cały czas się powiększa. Ja też do niego należę, choć nie ukrywam, że nie wszystkie jej książki przypadły mi do gustu. Jednak „Kastora” bez zastanowienia mogę Wam polecić, gdyż to świetnie napisana, pełna emocji historia o miłości, demonach przeszłości i przede wszystkim o nowych początkach. Uważam, że w takich klimatach autorka sprawdza się najlepiej… jest mrocznie, drapieżnie, a to wszystko na tle trudnej i pełnej emocji historii. W tej książce zatraciłam się już po przeczytaniu kilku stron, a lekkie pióro autorki zapewniło mi świetną kilkugodzinną rozrywkę. Więc jeżeli lubicie historie, które trafiają w głąb serc i dusz, które są nieprzerysowane, i które dostarczają niezapomnianych wrażeń, to ta książka będzie dla Was po prostu idealna. Uważam, że to jedna z lepszych powieści autorki i już teraz niecierpliwie czekam na kolejny tom, bo jestem pewna, że i tym razem się nie zawiodę. 

Jestem pod dużym wrażeniem kreacji bohaterów, nie tylko tych głównych, ale i drugoplanowych, którzy są bardzo ważnym elementem dla całej tej historii. Konstanty „Kastor” Lombardzki to bezwzględny i zimny biznesmen, który nie wierzy w coś tak infantylnego, jak miłość. Mężczyzna w całości oddaje się firmie i walkom, a rozrywki dostarczają mu kobiety, które istnieją dla niego tylko przez jedną noc. Anita to nieśmiała, zagubiona i skrzywdzona przez bliskich młoda dziewczyna, która nosi w sobie wiele bólu i smutku. Ledwie wiąże koniec z końcem i ima się każdych prac. Tak właśnie poznaje Kostka, który jest właścicielem firmy, w której zaczyna sprzątać dziewczyna. Na pozór dzieli ich wszystko, jednak mężczyzna nie potrafi zapomnieć o tej pełnej tajemnic dziewczynie i bardzo szybko nawiązuje się między nimi silna więź. Czy ich związek ma szansę przetrwać? Czy może rozdzielą ich tajemnice, które ma każde z nich?  

Historia opowiedziana na karkach tej powieści jest naprawdę genialna, wciągająca i co najważniejsze dopracowana do perfekcji. Wiem, że autorka włożyła wiele pracy w doszlifowanie najmniejszych szczegółów. To czuć podczas czytania, bo tu nic nie jest przypadkowe, wszystko zostało przemyślane i wszystko w tej książce ma swój własny czas. Autorka nie podaje nam nic na tacy, informacje serwuje nam pomału, tak, by czytelnik z każdą przeczytaną stroną nabierał ochoty na jeszcze więcej. 

Zapewniam Was, że podczas lektury tej książki, przestanie dla Was istnieć otaczający Was świat. Historia wciąga w głąb fabuły, hipnotyzuje, fascynuje i wiele razy rozpali Wasze zmysły.

Poza tym autorka porusza w mniej trudne tematy. Dzieciństwo bohaterów nie należało do udanych. W przeszłości zaznali wiele bólu i cierpienia, które ciągnie się za nimi i nie pozwala o sobie zapomnieć…

„Kastor” uwodzi, fascynuje i rozpala zmysły. To chwytająca za serce historia pełna emocji oraz niezapomnianych wrażeń, która zawładnie Waszymi czytelniczymi duszami. To książka obok, której nie można przejść obojętnie.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Burda Media.

5 komentarzy:

 1. Czytałam! Fantastyczna jak dla mnie. To dopiero druga książka tej autorki która przeczytałam 🤷
  Czekam na kolejną część

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki pani Agnieszki Lingas – Łoniewskiej to mistrzostwo! Pokochałam "Zakręty losu", wpadłam o uszy czytając "Randkę z Hugo Bosym", a teraz mam apetyt na kolejne jej książki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Randka z Hugo Bosym rewelacyjna ale Kastor moim zdaniem lepszy, wciągnęłam sie na maksa. Bardzo pasuje mi klimat Kastora, walki MMA, które uwielbiam oglądać, przemoc domowa i pomoc kobietom to temat, który dobrze znam bo miałam możliwość pracować z ofiarami przemocy. Polecam i czekam na kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sądzę, że i ja nie przejdę obojętnie obok tej książki. Już rozglądam się za nią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wiele opinii o książkach tej autorki. Wiele osób twierdzi, że "Randka z Hugo Bosym" jest bardziej wciągająca niż Kastor. Z drugiej strony bardzo typowy wzór on - bogaty i przystojny, ona - skromna i z przeszłością ujęte w umiejętny sposób potrafi naprawdę wciągnąć.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger