"Wczorajsza róża" cz. 2 - Daria Rajda


"WCZORAJSZA RÓŻA. NIC NIE ŁAMIE SIĘ TAK JAK SERCE" CZ. 2 - DARIA RAJDA
Po przeczytaniu pierwszej części książki cieszyłam się, że od razu mogę sięgnąć po drugą. Moja ciekawość o dalsze losy bohaterów została szybko zaspokojona. Czy może być coś lepszego dla czytelnika? J W książce powracają dobrze nam znani bohaterowie, ale mamy również okazję poznać nowych. Tych, których da się lubić i tych, których sympatią trudno obdarzyć.
Krzysiek i Magda nawet nie przypuszczali, że jeszcze kiedyś się spotkają. Od minionych  wspólnych wydarzeń, każde z nich podąża własną drogą i układa sobie życie według własnego scenariusza. On tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, a ona ma sekret, którego za wszelką cenę nie chce ujawnić. Wszystko zmienia się pewnego deszczowego dnia, gdy Magda niemalże wpada pod maskę samochodu Krzysztofa. Jest przemoknięta i wystraszona, a jej dziwne zachowanie wskazuje na to, że popadła w poważne tarapaty. Co tak usilnie ukrywa? Przed kim ucieka? I czy ta tajemnica sprawi, że dawna namiętność rozbudzi się na nowo? Jedno jest pewne – ich spotkanie rozpocznie ciąg nieoczekiwanych i niekiedy niebezpiecznych zdarzeń.
"Wczorajsza róża", zarówno część pierwsza i druga, to literatura obyczajowa i wydawać by się mogło, że skierowana raczej do kobiet. Jednak pozory mogą mylić. Owszem, mamy tu rozbudowany wątek miłosny,  ale nie jest on przedstawiony sielankowo i słodko. Przeplata się z wątkiem gangsterskim, w którym zawiera się sporo mafijnych porachunków. Dzięki temu akcja toczy się szybko i ciekawie. Autorka funduje nam emocje, które trzymają w napięciu do samego końca, a zakończenie kolejny raz zaskakuje czytelnika.
Dla mnie dużym plusem powieści jest umiejętne ukazanie przemian, jakie zaszły w bohaterach od ich ostatniego spotkania. W końcu od tamtego momentu tak wiele zdążyło się wydarzyć. W drugiej części książki widzimy, jak dojrzeli i zrozumieli na czym polega życie. Kolejny raz przekonali się, że nie jest ono kolorowe. Zmienili się, oboje. Autorka ciekawie wplątuje kilka wątków. Ten miłosny wprowadza nastrój romantyzmu, a kryminalny stanowi motor napędowy fabuły. Poza tym pojawia się tu również temat ojcostwa, nieudanego małżeństwa, przyjaźni i trudnych chwil w szpitalu, gdzie rozgrywa się walka o życie niewinnej istoty. Dzięki takiej wielowymiarowości, każdy może znaleźć coś dla siebie.
Podsumowując, druga część historii stworzonej przez Autorkę jest bardzo udaną kontynuacją. Daleko jej do efektu naciągania, który wyczuwalny jest, gdy twórcy brakuje już pomysłu. W przypadku „Wczorajszej róży” jest świeżo, dynamicznie i nieprzewidywalnie. Jeśli zatem szukacie dobrej polskiej literatury, która umili Wam czas i nie wpędzi w nudę, sięgnijcie koniecznie po tę powieść!

1 komentarz:

  1. Pierwszy tom porwał mnie bardzo. Do drugiego jeszcze nie dotarłam. Dopiero w planach.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger