Pierwszy grób po prawej - Darynda Jones

"Pierwszy grób po prawej" Daryndy Jones, to pierwsza część cyklu Charley Davidson. Już od dłuższego czasu miałam chrapkę na tę właśnie książkę, gdyż uwielbiam powieści paranormalne. Czy mi się spodobała? Czy mnie urzekła? Zapraszam na recenzję.

Charley Davidson, to na pozór normalna młoda kobieta, która jest prywatnym detektywem oraz pomaga policji jako konsultantka. Jednakże to nie wszystko czym zajmuje się nasza bohaterka, ma ona bowiem jeszcze jeden "etat", jest łączniczką pomiędzy wymiarami, czyli przysłowiową Kostuchą. Pomaga umarłym przejść na drugą stronę oraz pomaga im załatwić niedokończone sprawy na tym ziemskim padole.

W tej części cyklu Charley będzie musiała pomóc trójce zamordowanych prawników, a sprawa z minuty na minutę będzie coraz bardziej dziwna, zawiła i powiązana ze zleceniem nad którym pracowali adwokaci. Czy Charley zdemaskuje morderce prawników? 

"Pierwszy grób po prawej", to powieść wielowątkowa. Autorka nie skupiła się jedynie na profesji naszej bohaterki, więc pomimo tego, że większość scen dotyczy rozwiązania sprawy prawników, to pojawia się świetny w mojej ocenie romans Charley, i to nie byle jaki romans, a romans paranormalny. Dodał on książce nutkę pikanterii i jeszcze większej tajemniczości.

Styl autorki jest bardzo oryginalny, całkiem inny niż to do czego przyzwyczaiła nas większość autorów tego typu książek. Może nie każdemu będzie on pasował, ale mi książkę czytało się lekko oraz bardzo szybko. 
Narracja prowadzona jest w osobie pierwszej, więc Charley jest dla nas otwartą kartą, poznajemy każdą jej myśl, a uwierzcie mi są one bardzo ciekawe. 
Charley Davidson jest bohaterką bardzo interesującą, odważną, pewną siebie, ciekawską oraz bardzo często siedzi w niej leń. Lecz nawet i taka kobieta ma swoje problemy, brak akceptacji ze strony macochy oraz siostry, drwiny znajomych, gdy dowiadują się prawdy o Charley.

W książce pojawia się również kilku  bohaterów drugoplanowych, których także poznajemy w znacznym stopniu, jak np. Cookie oraz Garrett, no i oczywiście tajemniczy Reyes Farrow, o którym nic Wam nie wspomnę, by nie psuć niespodzianki.

Ja daję książce duży plus, za świetny pomysł na fabułę, interesujący watek kryminalny, świetne oraz zabawne dialogi miedzy bohaterami, no i to co kobiety lubią najbardziej, czyli iskrzący wątek romansowy. W książce nie zabraknie również odważnych scen, które są przedstawione tak, że temperatura naszych ciał delikatnie się podnosi. Sceny te dopełniały książkę i idealnie wpasowały się w całą fabułę.

"Pierwszy grób po prawej", to świetny początek całego cyklu o Charley Davidson. Zabawne przygodny młodej Kostuchy odciągną Was od rzeczywistości na wiele godzin. Książka ta przepełniona jest zmysłową erotyką, humorem przez duże H oraz świetną akcją, która trzyma nas w napięciu prawie przez cały czas. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Papierowy Księżyc.

2 komentarze:

  1. Cały cykl zapowiada się ciekawie :) Mam nadzieje, że kiedyś książka wpadnie w moje ręce.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger