Zakochaj się we mnie - Opracowanie zbiorowe

"Zakochaj się we mnie", to zbiór sześciu króciutkich opowiadań miłosnych, takich autorek jak, Alice Clayton, Jennifer DeLucy, Nicki Elson, Jessica McQuinn, Victoria Michaels oraz Alison Oburia. Wszystkie te opowiadania mają jeden wspólny mianownik - miłość oraz walentynki. I choć to święto już za nami, to nie powstrzymało mnie to przed lekturą tej książki.  


Alice Clayton "Smak zmysłów"

W pierwszym opowiadaniu poznajemy małżeństwo ze sporym stażem. Żona zajmuje się domem, a mąż pochłonięty jest pracą. Czy w takim związku znajdzie się czas na celebrowanie takiego święta jak walentynki?

"Czy można uchwycić ten moment, kiedy romantyzm umiera? Siedząc samotnie w ukochanym domu, otoczona przez ulubione przedmioty, nagle przyłapałam się na tym, że tęsknię za czasami, gdy nie mieliśmy nic prócz naszej miłości. I gdy obojgu nam zależało, by jak najczęściej ją czuć."

Wspaniałe opowiadanie mówiące nam, że miłość jest ponadczasowa i nie ważne ile mamy lat, oraz ile lat jesteśmy w związku. Na taką miłość zasługuje każdy z nas.

Jennifer DeLucy "Zdobyta przez wikinga"

To opowiadanie przedstawia nam kobietę, która szuka w życiu mężczyzny idealnego. Nie mogąc takie znaleźć sama go tworzy na kartach swojej powieści, silnego i przystojnego wikinga. Czy wytwór wyobraźni może zastąpić realną osobę?

"Podobno nie można zakochać się w słowach. Nawet trudno to sobie wyobrazić. Gdyby jednak którejś z was się to przytrafiło - wyrazy współczucia, bo wtedy uznacie, że żaden realny mężczyzna nie jest dla was wystarczająco dobry. Nikt nie jest w stanie doścignąć ideału wykreowanego w umyśle."

To opowiadanie jest troszkę dziwne, troszkę chaotyczne, ale ma jeden ważny przekaz dla każdego z nas..... Doceniajmy to co mamy, bo to w życiu jest najważniejsze.

Nicki Elson "Nie obchodzę walentynek"

W tym opowiadaniu poznajemy dziewczynę, która od ośmiu miesięcy jest w szczęśliwym związku. Przez przykre doświadczenia, które spotkały ją w przeszłości podczas święta zakochanych, postanawia już nigdy go nie obchodzić. Czy to dobry pomysł? Według niej tak, ale czy na pewno? 

"...Czemu innym tak trudno to zrozumieć? Nie miała nic przeciwko, żeby sobie świętowali. Dlaczego to dla nich taki problem? Nie była żadnym Grinchem, co za pomysł!

Chociaż...może trochę?
Nie zawsze czuła awersję do dnia zakochanych. Wręcz przeciwnie, w dzieciństwie to było jej ulubione święto..."

Świetna opowieść pełna humoru, i wbrew pozorom bardzo romantyczna.

Jessica McQuinn "Stać cię na więcej"

Kolejne opowiadanie, kolejne małżeństwo. Tym razem mamy do czynienia z całą rodziną, czyli mąż, żona i trójka wspaniałych córek. W takim domu walentynki to dzień jak co dzień, czyli można by rzec codzienny chaos. Ale czy ten dzień zawsze musi taki być?

"...To było ich życie. Świadomość, że szli przez nie razem, była najcudowniejszą rzeczą na świecie."

Przepiękna, ciepła opowieść o cudownej rodzinnej miłości. Myślę, że to opowiadanie to karta z życia niejednej z nas.

Victoria Michaels "Powrót do domu"

To opowiadanie o młodej kobiecie, która na kilka dni przyjeżdża do rodzinnego domu. Tam spotyka swoją szkolną miłość, którą zawsze darzyła uczuciem. Czy zadziała magia świętego Walentego?

"...Jej zły nastrój dodatkowo pogłębiało to, że jest zabójczo przystojny i nie potrafiła myśleć o niczym innym, jak tylko o tym, że ma ochotę go pocałować. Doprowadzało ją to do szału już od kilku lat..."

Cudowna opowiastka o pierwszym młodzieńczym uczuciu, które pozostaje w naszym sercu na zawsze.

Alison Oburia "Połączeni"

Ostatnie z opowiadań jest chyba najbardziej wzruszającą historią. Poznajemy w nim dwójkę bohaterów, oboje mają za sobą bolesną przeszłość. Ich spotkanie to przeznaczenie. Tylko czy je wykorzystają?

"Kate obrzuciła Paula długim spojrzeniem. Odwzajemnił je, po raz pierwszy od roku gotowy otworzyć przed kimś swoje serce."

Wzruszające opowiadanie o tym, że kiedyś nadchodzi czas by pozostawić przeszłość i próbować żyć na nowo, otworzyć się na nowo na miłość. 

"Zakochaj się we mnie", to świetny zbiór opowiadań. Każda z autorek przedstawiła nam w inny sposób dzień zakochanych. Jedne z opowiadań są pełne romantyzmu, inne dowcipne, a jeszcze inne pełne wzruszeń. Wszystkie je łączy miłość, czyli najpiękniejsze uczucie, które może połączyć dwie osoby. Opowiadania te pokazują nam jak ważna jest miłość w naszym życiu, jak łatwo możemy ją stracić oraz jak czasami ciężko ja zdobyć. Na pewno nie są to puste opowiastki, z każdej z nich wyciągniemy jakieś wnioski oraz spostrzeżenia. Jedyny minus tej książki jest taki, że opowiadania są króciutkie, a ja z wielką chęcią poczytałabym o tych bohaterach jeszcze więcej, gdyż każda z tych historii mnie zafascynowała. Z tych sześciu autorek znałam tylko twórczość Alice Clayton, ale teraz na pewno postaram się dowiedzieć czegoś więcej o pozostałej piątce. Książka świetna na leniwe popołudnie, na pewno przy niej się rozmarzycie. Polecam serdecznie!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Data wydania: 3.02.2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger