Zapomnij o tym, co było - Alice Clayton

Dziś zapraszam Was na recenzję czwartego tomu z cyklu "Nie dajesz mi spać" pt. "Zapomnij o tym, co było" Alice Clayton. 

Mogłoby się wydawać, że Chloe ma wszystko o czym marzy każda kobieta. Jest piękna, zdobyła tytuł miss Golden State no i oczywiście ma bogatego i nieziemsko przystojnego narzeczonego? Ale czy to wystarczy by być szczęśliwym? W dniu ślubu podejmuje chyba najlepszą decyzję w swoim życiu, i po prostu podczas przygotowań..... ucieka. By przemyśleć wszystkie sprawy wyrusza na ranczo swojego ojca do hrabstwa Monterey. Tam postanawia robić to co jest bliskie jej sercu, i otwiera schronisko dla bezpańskich psów. Dzięki temu przedsięwzięciu poznaje przystojnego weterynarza Lucasa, którego niestety bądź stety porzuciła narzeczona przed ołtarzem. Chloe nie chcąc zdradzać Lucasowi, że i ona jest uciekającą panną młodą, zaczyna kłamać...... Czy to dobre rozwiązanie? Co zrobi Lucas gdy dowie się prawdy? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Każdy kto zna twórczość Alice Clayton wie, że jej książki są pełne humoru, i oczywiście tak jest również z „Zapomnij o tym, co było”. To świetna komedia romantyczna, pełna humoru, miłości oraz wzruszeń. Poznajemy młodą dziewczynę, która całe swoje życie spędziła pod dyktandem własnej matki. Tego nie jedz, nie garb się, nie przeklinaj. Narzeczeństwo z Charlesem wyglądało podobnie, gdyż to on zawsze musiał mieć ostatnie zdanie. Ucieczka w dniu ślubu była najlepszą rzeczą jaką mogła zrobić Chloe. Dziewczyna zaczyna nowe życie z dala od rodziny. Zajmuje się porzuconymi i wykorzystywanymi w walkach psami. Poznaje młodego weterynarza, z którym się zaprzyjaźnia. Jednak niewypowiedziane tajemnice mogą zniszczyć wszystko.

Tak jak pisałam wcześniej książka ta jest pełna humoru, ale również wzruszeń, za sprawą naszych bohaterów oraz tego czym zajmuje się Chloe. Bardzo kocham zwierzęta w szczególności właśnie psy, a temat który poruszyła autorka w swojej książce jest znany na całym świecie. Walki psów!!! Chyba słyszał o tym każdy? Alice Clayton przybliża nam ten problem i pokazuje, że można mieć serce i pomagać tak pokrzywdzonym przez człowieka zwierzakom. Za to oddanie czworonogom Chloe i Lucas skradli moje serce.

Wątek romantyczny między bohaterami bardzo mi się podobał, przecież od przyjaźni jest już tylko jeden krok do miłości. Tylko czy tak właśnie będzie z Chloe i Lucasem? Przecież tajemnice dzielą i ranią, a potem trudno z powrotem zaufać.

Powieść pokazana  jest oczami Chloe. Poznajemy jej myśli, przemyślenia, wszystko to co kłębi się jej w głowie. Widzimy jak dojrzewa emocjonalnie, jak staje się samodzielna.
Kreacja bohaterów jest bardzo dobra i tych głównych jak i tych drugoplanowych. Każdy z nich wnosi coś własnego do tej opowieści. Bardzo polubiłam Chloe oraz Lukasa. To dwójka zwariowanych młodych ludzi, którzy borykają się z własnymi problemami. Ich spotkanie to jak zrządzenie losu, w swoim towarzystwie zapominają o tym co złe. Oczywiście w książce tej spotykamy bohaterów z poprzedniej części, czyli Vivian oraz Clarka. U nich też zajdzie sporo zmian, więc na pewno będzie ciekawie.

Każdy kto czytał wcześniejsze powieści Alice Clayton musi koniecznie przeczytać „Zapomnij o tym, co było”. Jest to przepiękna historia o miłości i przyjaźni, takiej międzyludzkiej oraz między człowiekiem a zwierzęciem. To powieść na leniwe wiosenne popołudnie. Nic dodać, nic ująć! Polecam!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Data wydania: 13.04.20161 komentarz:

  1. Lubie książki Alice Clayton i na pewno sięgnę po tą :D Chociaż moją ulubioną parą na zawsze pozostaną Caroline i Simon :D

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger