Japoński kochanek - Isabel Allende

Powieść „Japoński kochanek” Isabel Allende to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Spotkanie pierwsze, ale zapewne nie ostatnie. Zapraszam na recenzję.

„Intrygująca podróż w przeszłość tropem pilnie strzeżonej rodzinnej tajemnicy.”

Irina Bazili rozpoczyna pracę jako opiekunka w domu spokojnej starości -Lark House. Bardzo szybko zdobywa zaufanie oraz przyjaźń współpracowników i podopiecznych. Kiedy w domu spokojnej starości zamieszkuje Alma Belasco, to właśnie Irina zaskarbia sobie jej sympatię. Alma proponuje Irinie dodatkową pracę, miałaby zostać jej asystentką i pomóc jej w porządkowaniu rodzinnych dokumentów. W tym wszystkim będzie pomagał także wnuczek starszej kobiety - Seth, który zapała do Iriny uczuciem. Przeszłość Almy będzie bardzo intrygująca, młodzi odkryją zdjęcie nieznanego Japończyka i tajemnicze listy…

„Japoński kochanek” to powieść, której tytuł insynuuje, że może to być gorący romans. Jednak nie dajcie się zwieść, bowiem mimo tego, że w książce pojawia się wątek romantyczny, to nie tylko na nim skupia się autorka. Ta powieść to przepiękna historia o miłości, o starości, która niestety nierozerwalnie łączy się ze śmiercią, o losach japońskich imigrantów, o rodzinnych sekretach oraz o trudnej walce z konwenansami. Podczas czytania nieraz zakręciła się łza w oku i jestem przekonana, że w waszym przypadku będzie podobnie.

Zdecydowanie jest to powieść, która wciąga bez reszty i urzeka treścią oraz stylem jakim operuje autorka. Mimo wielu opisów czyta się ją w mgnieniu oka, gdyż zostajemy wciągnięci w głąb wydarzeń. Autorka pisze w przepiękny sposób, a my chłoniemy całym sobą każde przeczytane słowo, które zostawia w naszych duszach ślad. Autorka w swojej powieści opisuje wiele wydarzeń, które są przedstawione z nienaganną dokładnością, nie rozpisuje się na niepotrzebne tematy, poświęca uwagę tylko rzeczom ważnym i niezbędnym w całej historii.

„Japoński kochanek” to bardzo dobra powieść obyczajowa z pięknym wątkiem romantycznym w tle. To powieść, której warto poświęcić swój czas, by zagłębić się w historii Almy Belasco. To także powieść niezwykle wzruszająca, skłaniająca do refleksji oraz zapewniająca ogrom emocji.

Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger