Misja Wywiad z Adeliną Tulińską

Zapraszamy na Misję Wywiad z Adeliną Tulińską, autorką wspaniałej powieści "Dotyk północy". Zdaniem Adeliny najciekawsze pytania zadała Izunia Raszka i to do niej wędruje egzemplarz "Dotyku Północy". Izie serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt w ciągu trzech dni na naszym fp.Iza Wyszomirska
1. Podobno pomysł na "Dotyk północy" powstał z Pani snu. Mnie ciekawi, jakie ma Pani te sny kolorowe, szare, realne, magiczne - czy jeszcze jakaś książka z nich powstanie?

Mam nadzieję, że niejedna! Moje sny… z reguły są mroczne i pojawia się w nich motyw ucieczki.
Czasami śni mi się, że mam nadprzyrodzone moce i mogę pokonać przeciwnika, ale kosztuje mnie to bardzo dużo wysiłku. Dwa razy w życiu doświadczyłam świadomego snu. Fantastyczne przeżycie!

2. "Dotyk północy" obfituje w liczne tajemnice i legendy. A jaka legenda jest Pani tą ulubioną? :)

Hmm, pozostając w klimacie Północy, wskażę legendę o zorzy polarnej. Głosi ona, że jest to ścieżka „na drugą stronę”.

Agnieszka Rusin 
1. Czy wierzy Pani w moc sprawczą naszych marzeń, myśli i snów? Przeczucie, instynkt, znak na niebie....czy kieruje się Pani czasem takimi impulsami w życiu? pozdrawiam :)

Głęboko wierzę, że jak ktoś czegoś bardzo chce i w to wierzy, to się to spełnia. Myśląc o czymś intensywnie, nastawiamy się na cel i działamy. Przykładem jest moja książka, która znalazła specjalne miejsce na mojej mapie marzeń ;).

Anita Piesiak 
1. Jest pani pisarką. Jak według pani wygląda dusza pisarza? Jaki ma kolor? Czy ma jakieś znaki szczególne?

To zależy od pisarza. Kiedy czytam, to wydaje mi się, że moja wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach i nad głową tworzy mi się różnokolorowa chmura pyłu, która lekko dryfuje, lub szybko drga w zależności od akcji. Mogłaby to być dusza pisarza, którego książkę właśnie czytam.

2. Gdyby stała pani teraz przy fontannie wiecznej młodości, mogła stać się nieśmiertelna i wiecznie piękna to, co zmieniłaby pani na świecie? Jakich narzędzi użyła do tej czynności? Może byłaby to napisana książka?

Przestawiłabym ludzkie mózgi, żeby nie znały broni i wojen.

Ania Lebioda
1. Czy pomysł na którąś z Pani książek się... Pani przyśnił ? :)

Tak, przyśniła mi się scena finałowa z Dotyku Północy :)

2. Gdzie i jak najchętniej Pani odpoczywa ?

Lubię spędzać czas na łonie natury, na przykład na działce przy stoliczku z kawką, to taka moja oaza, gdzie mogę się schować przed całym światem.

Monika Hetz 
1. Pomysł napisania Pani książki zrodził się z Pani snu. W związku z tym chciałabym zapytać, czy wierzy Pani w sny, czym dla Pani one są?

Myślę, że mogą być w pewnym sensie odbiciem rzeczywistości i odpowiedzią naszego umysłu
na to, co się dzieje. Jednak z senników korzystałabym z pewną rezerwą. Najlepiej jak śniący sam zinterpretuje swój sen i wyciągnie z niego wnioski.

2. Główną bohaterka Pani powieści jest studentką historii sztuki. Pani również ukończyła ten kierunek studiów. Czy oprócz wykształcenia posiada Pani jakieś cechy wspólne z główną bohaterką książki?

Znajomi, którzy przeczytali książkę, mówią, że tak. Jednak bohaterka nie jest mną. Laura jest osobą, jaką ja sama chciałabym być, o czystym sercu i szczerych intencjach. Bezgranicznie dobrą. Myślę, że w każdym z bohaterów, jest pewien pierwiastek mnie. Np. Remek jeździ Mercedesem 190, dla jednych starym gratem, dla mnie kultowym autem, którym jeździłam przez całe studia.

Izunia Raszka 
1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć składniki?

Spaghetti z sosem bolognese! Książka powinna być jak makaron al dente, zwarta, nierozgotowana jak klucha, która się rozłazi na różne niepotrzebne wątki, które nie mają znaczenia w kontekście głównej osi, a akcja powinna być zawiła ze słodkim posmakiem (jak sos pomidorowy) i nutką niebezpieczeństwa (pieprz) i świeżych pomysłów (zioła). Zrobiłam się głodna…

2. Po jakie książki sama Pani sięga, z jakiego gatunku i dlaczego? A jakiego gatunku książki Pani sama nigdy nie napisze?

Sięgam po różne gatunki, najczęściej książki akcji, w których bohater rozwiązuje jakąś zagadkę. Bardzo lubię książki z motywami nadrealnymi, science fiction, romanse i thillery.
Nigdy nie mówię nigdy. Nie czytam literatury, która nafaszerowana jest ordynarnymi odzywkami i chamstwem.

Ewelina Anna Chojnacka 
1. Gdy miała Pani szczęśliwą koniczynkę, to, jakie marzenie chciałby Pani spełnić :)

Chciałabym mieć domek z ogrodem i mieć czas, żeby się nim zajmować.

2. Jaka jest Pani ulubiona Skandynawska legenda?

O, już odpowiedziałam na to pytanie, legenda o zorzy polarnej.

Karolina Jagieł
1. Czy tytułowa północ jest jakimś szczególnym momentem w całej Pani dobie??

Tytułowa Północ odnosi się do kierunków świata, a nie pory dnia ;) Północ w mojej dobie jest momentem czerwonej linii, Adelina powinnaś zamknąć laptopa i iść spać, bo jutro wstajesz do pracy.

2. W jaki sposób pobudza Pani wenę i natchnienie do pisania??

Nie pobudzam. Sama przychodzi albo nie. Jak przez dłuższy czas mam tak, że się zacinam i mi nie idzie, robię przerwę od pisania i wtedy czytam. To się najlepiej sprawdza :)

Paulina Wisnicka 
1. Może Pani spędzić cudowny wieczór przy kolacji z cenioną przez Panią pisarką/pisarzem-która/który Panią inspiruje.Kto by to był i dlaczego?

Pewnie Pani Rowling, może by mi zdradziła klucz do sukcesu Harrego Pottera, haha…

2.Czego bałaby się Pani najbardziej wychodząc sama-na pustą ulicę tuż po północy?

Nożowników i innych typów spod ciemnej gwiazdy, którzy załatwili rodziców Batmana.

............................................................................................................

Dziękujemy autorce za poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi!

3 komentarze:

 1. Gratuluję, interesujący wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i obszerny wywiad, zawsze to fajnie dowiedzieć się czegoś więcej o autorach! :))

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję. :)

  Interesujący wywiad. Czytając odpowiedź na swoje pytanie sama zrobiłam się głodna.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger