Freethy Barbara - Nie mów nic

Witajcie! Dzisiaj chcę Wam trochę opowiedzieć o książce, którą zauważyłam już jakiś dobry rok temu, ale dopiero teraz trafiła w moje ręce. Zapraszam zatem na recenzję "Nie mów nic" Barbary Freethy.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę powiedzieć, że było ono bardzo udane. Książka od razu zwróciła moją uwagę, nie tylko opisem, ale też historią związaną z Rosją (która bardzo mnie fascynuje) oraz bardzo ładną i przyjemną okładką. 


"Julia planuje właśnie ślub, gdy na wystawie słynnego fotografa dostrzega zdjęcie małej dziewczynki przed bramą rosyjskiego sierocińca, dziewczynki, w której rozpoznaje siebie. I choć wydaje jej się to niemożliwe, bo wychowywała się w pełnej rodzinie i nie była adoptowana, ma jednak taki jak tamta dziewczynka wisiorek z łabędziem i starą rosyjską laleczkę. Matka Julii niedawno zmarła, nie może więc nic wyjaśnić, nie żyje także autor zdjęcia. Jedyną osobą, która może pomóc dziewczynie, jest jego syn, Alex. On jednak także ma własną tajemnicę…"

Autorka ma bardzo przyjemny i prosty styl. Bardzo zgrabnie złączyła wątek poszukiwań z wątkiem miłosnym, i tutaj nic się nie gryzło. Bardzo podobało mi się również podkręcanie atmosfery przez autorkę, bo to wyszło jej po prostu mistrzowsko. 

"Nie mów nic" to lektura dobra, ale nie porwała mojego serca tak bardzo, że chciałabym kiedyś do niej wrócić. To idealna książka na jeden raz. Jest przyjemna, tajemnicza i nie była przesłodzona miłością. 

Bohaterzy zostali wykreowani ciekawie i każdy był zupełnie inny od drugiego. Chociaż sam Alex był postacią, która miała podobne cechy jak postacie męskie w tego typu książkach. Jednak nie przeszkadzało mi to w odbiorze tak bardzo, aby zepsuło mi radość z czytania, a tajemnice bohaterów z wielką przyjemnością odkrywałam, choć było ich dosyć spooroo :) 

"Nie mów nic" jest książką godną przeczytania i ja serdecznie ją polecam, a teraz, gdy nadeszły zimniejsze wieczory będzie to idealna lektura do takiej scenerii. 


Za przeczytanie dziękuję Wydawnictwu BiS.  

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger