Barcelona na zawsze - Anna B. Kann

„Jak odnaleźć szczęście, szczególnie gdy uważasz, że na nic dobrego nie zasługujesz?”

„Barcelona na zawsze” to już trzecia część serii o losach Ewy. Kobieta wróciła do kraju ze słonecznej Barcelony, po tym jak dowiedziała się o nagłej śmierci męża. Mimo tego, że z mężem już od dawna nie łączyło jej żadne uczucie, kobieta od czasu jego śmierci coraz bardziej pogrąża się i popada w depresję. Na nieszczęście tydzień po pogrzebie, odchodzi także ukochany pies. Zostaje sama z córkami lecz pomocną dłoń wyciąga do niej Janusz, mężczyzna, który zawsze się w niej podkochiwał. Jednak Ewa nie czuje nic do Janusza, a jej myśli ciągle wracają do Paco, którego porzuciła w Barcelonie. Ewa ma wokół siebie wiele życzliwych osób, ale także wielu z nich nie potrafi zrozumieć jej żałoby. Czy kobieta poradzi sobie ze wszystkim i zacznie na nowo żyć?

„ […]
-I co? Tak ma teraz to wyglądać? - wyrzuciła z siebie pytanie gdzieś w przestrzeń. - Mam ciągle się zastanawiać, czym zasłużyłam na taki los? Za jakie grzechy ta kara? Przecież to bez sensu! - szeptała. - Tak samo jak inni zasługuję na normalność i szacunek, chociażby na szacunek, jeśli nie na miłość. I będę szczęśliwa! - postanowiła z mocą. - Na przekór wszystkiemu! Będę brała z życia to, co chcę, nie czekając, aż skapnie mi coś z pańskiego stołu. Koniec z tym!”


Przyznam się Wam szczerze, że wcześniejszych książek o losach Ewy nie czytałam i troszkę na początku miałam mętlik w głowie, jednakże autorka sugestywnie przybliża nam przeszłość kobiety i wszystko staje się jasne oraz klarowne.

„Barcelona na zawsze” to bardzo fajnie napisana powieść obyczajowa. Autorka nie skupia się tylko i wyłącznie na przeżyciach Ewy. Poznajemy dalsze losy Marii jej siostry oraz Gośki, która jest jej najlepszą przyjaciółką. Trzy kobiety z różnymi przeżyciami, tworzą wspaniałą esencję tej wciągającej powieści.

Ta historia jest jak z życia wzięta. Wiele osób zmaga się z problemami, które dotyczą tych wspaniałych i silnych kobiet. Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż historia, która znajduje się na kartach tej powieści niesamowicie wciąga. Prawdziwe życie zawsze jest interesujące. Akcja książki nie jest zbyt dynamiczna, jednakże autorka potrafi niesamowicie zaciekawić i wciągnąć w głąb fabuły. Charakterystyczni bohaterowie są ogromnym atutem, zostali oni przedstawieni w bardzo realny sposób i nieraz można się z nimi utożsamiać i wraz z nimi przeżywać ich historię.

Styl jakim operuje Anna B. Kann jest bardzo lekki, a zarazem barwny. Nietrudno wyobrazić nam sobie wiele sytuacji, miejsc oraz osób, które zostały przedstawione niezwykle obrazowo.

„Barcelona na zawsze” to bardzo emocjonująca powieść o dokonywaniu wyborów, które nie zawsze są dobre oraz o tym, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Potrzeba tylko odwagi, by zacząć działać.


Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

2 komentarze:

 1. Słowa mówiące o tym, że pies też odchodzi nie wiedzieć czemu mnie śmieszą. To już trochę taka hiperbola. ;)
  Zapraszam na Book Tour http://justboooks.blogspot.com/2016/09/book-tour-z-poaczeni-uwolnij-mnie.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w tek książce jest to dość ważnym elementem, a niejednokrotnie człowiek gorzej radzi sobie ze śmiercią zwierzaka niż np. męża ;)

   Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger