Joanna Chojnacka - Szpagat

Szpagat to książka, która zwróciła moją uwagę już przy zapowiedziach, prostotą okładki, ale i dobrze zapowiadającym ją opisem. Zastanowicie się pewnie dlaczego wybrałam akurat taką książkę na jesienne wieczory, skoro na kilometry już widać, że książka jest strasznie melancholijna. 
Zapraszam na recenzję, a dowiecie się dlaczego nawet teraz warto po nią sięgnąć :)

Opis:


Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości.

Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę. Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem.

Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji, Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu.


"Szpagat" to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać.

Joanna Chojnacka stworzyła  bardzo inteligentną w swojej prostocie powieść. Melancholia wylewa się wręcz z kart książki,  jednocześnie jednak historia jest niezwykle elektryzująca i taka bardzo... prawdziwa. W książce  ukazane są gołe emocje, bez żadnych "ubarwień" językowych, co podbiło moje serce, skradając coraz to nowe i nowe części.

Aleksander Biernacki to główny bohater, który jest narratorem powieści. Wspomina swoje życie nie kryjąc swoich uczuć. Biernacki jest typowym "inteligentem", który uważa się za osobę dużo lepszą od wszystkich. Często możemy czytać jak krytykuje ludzi i ich czyny, jednocześnie  nie zauważając swoich błędów. Jest to przede wszystkim bohater, którym czasami chcemy mocno potrząsnąć, a kiedy indziej mamy chęć "poklepania" go po ramieniu w geście pocieszenia."Szpagat" to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Moim zdaniem jest to bardzo dobry debiut, który na pewno zainteresuje wszystkich fanów powieści obyczajowych.

Dziękuję za przeczytanie Wydawnictwu Czwarta Strona. 2 komentarze:

  1. Uff, dzięki:D ja ją niedawno kupiłam i widzę, że to był dobry wybór:)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka w połączeniu z tytułem tworzy taki zagadkowy klimat. Potrafi przyciągnąć uwagę ;)
    http://justboooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger