Dama z fontanny - Danuta Korolewicz

Dziś zapraszam Was na recenzję „Damy z fontanny” Danuty Korolewicz. Wcześniej nie znałam twórczości tej autorki, ale już teraz wiem, że sięgnę także po inne jej książki.

Dziewiętnastoletnia Edyta zaczyna wakacyjną pracę jako pokojówka w starym zamku i już pierwszego dnia zmuszona jest, iść na pogrzeb jednej z pracownic, która zginęła w dziwnych okolicznościach. Atmosfera w zamku jest nieprzyjemna, a ludzie, którzy tam mieszkają wydają się być kimś innym, niż osoby, za które się podają. Jedyną osobą, która zyskuję sympatię Edyty, jest pani Maria, nestorka rodu Bohdanowiczów. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z nią i pomaga jej w wielu sprawach. W zamku dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, które młodej pokojówce spędzają sen z powiek. Co tak naprawdę dzieje się w posiadłości? Kim tak naprawdę są Bohdanowiczowie? Jakie tajemnice kryją stare mury? O tym wszystkim przekonajcie się sami.

„Dama z fontanny” to bardzo fajnie napisana powieść obyczajowa, która zawiera w sobie mały wątek sensacyjny oraz miłosny. Fabuła książki opiera się na tajemnicach i intrygach, większych oraz mniejszych. Dzięki temu książka jest niezmiernie ciekawa i wciągająca, gdyż jak najszybciej chcemy odkryć wszystkie karty i poznać otaczające nas tajemnice, związane z rodziną Bohdanowiczów oraz tajemniczej damy z fontanny. Bardzo spodobało mi się to, że autorka wplotła w karty powieści, malutki wątek paranormalny, który dodał wszystkiemu magicznej aury, a to jest to, co uwielbiam.

Mimo, ze książka jest miejscami przewidywalna, to spędziłam przy niej miło czas. Danuta Korolewicz ma bardzo lekki styl i jest to jej ogromnym atutem, gdyż książka niesamowicie wciąga w głąb fabuły. Bardzo fajnie wyszła autorce kreacja bohaterów, a wiem, że niełatwo pisać o osobach młodych, które mają swoje zwyczaje i przyzwyczajenia. Jednak udało się jej to i idealnie odzwierciedliła zachowania nastolatków. Oczywiście to samo tyczy się postaci, które wiekowo są starsze od głównej bohaterki, czyli Edyty.

„Dama z fontanny” to powieść pełna tajemnic, intryg, a w tle pojawia miłość między bohaterami, która momentami wydawała mi się zbyt szybka i intensywna. Było to jednak tylko wrażenie, gdyż bardzo szybko uświadomiłam sobie, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się naprawdę.

Autorka pokazuje nam także do czego zdolni są ludzie, by zdobyć pieniądze. Pazerność nigdy nie popłaca i zmienia ludzi w istoty nieobliczalne, które oszukują, kłamią i manipulują, tylko i wyłącznie dla własnych korzyści.


Myślę, że powieść ta przypadnie do gustu osobom młodszym, ale także osoby starsze znajdą w niej coś dla siebie. Danuta Korolewicz przenosi czytelnika do świata mrocznego zamku, który kryje w sobie niejedną tajemnicę. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger