Kółko się zakochuje - Zyta Kowalska

Uwielbiam czytać debiuty i ostatnio miałam do nich dużo szczęścia, gdyż żaden mnie nie zawiódł, a niektóre z nich okazały się literackimi perełkami. Jednak dobra passa niestety zawsze musi się kiedyś skończyć i przychodzi czas na lekturę, która... No właśnie, która co? Zapraszam na recenzję powieści Zyty Kowalskiej pt. „Kółko się zakochuje”.

„Jakie są dziewczyny żyjące w kraju, w którym Paweł Deląg uchodzi za najprzystojniejszego Polaka?

Poznajcie Kółko: oto Czikita, zwana w pewnych kręgach Bonitą, romansująca z niewysokim, ale jurnym Latynosem. Ruda – łamaczka męskich serc i romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzia, która w poszukiwaniu Idealnego Mężczyzny wyprawia się aż za Ocean. Pola, wieczna doktorantka, i dziewica. Ania, nieszczęśliwa narzeczona zabójczo ufryzowanego Kuby. I Zyta, Siostra Przełożona Kółka, rozdarta uczuciowo między członkiem Mensy a fanem motoryzacji.”

Kółko odważnie zgłębia meandry męskiej filozofii życia, potyka się na zbyt wielu nieudanych związkach, staje w szranki na szybkich randkach i portalach, udaje się nawet do wróżki, by na koniec zrozumieć, że nie ma facetów idealnych... Jest za to wyjaśnienie raz na zawsze: czego pragnie kobieta, jak być piękną i o czym rozmawiają przyjaciółki.”

Sześć kobiet, sześć różnych charakterów i jeden wspólny cel... poznać mężczyznę idealnego.

Nie lubię, nienawidzę pisać złych opinii o książkach, jednak jeżeli chcę być wiarygodna w tym co robię, to muszę napisać Wam prawdę o książce, która zachwyciła mnie swoją okładką oraz ciekawym i zabawnym opisem, jednak wnętrze było zupełnie inne.

Jedno, jedyne słowo jakie ciśnie mi na usta po skończeniu lektury książki „Kółko się zakochuje”, to CHAOS wszechobecny CHAOS. Tak prawdę powiedziawszy, to z książki tej nie pamiętam zbyt wiele i mam okropny mętlik w głowie. Pomysł na powieść był naprawdę super, jednak w moim odczuciu coś poszło nie tak. Wydaje mi, że książka ta miała być fajną i zabawną odskocznią od codzienności, niestety ja się przy niej dobrze nie bawiłam, a to chyba dlatego, że cały czas próbowałam połapać się w tym co czytam i o kim czytam.
Pierwszy rozdział w książce nosi nazwę „Tytułem zapoznania się siostrami. Mały przewodnik po Kółku dla inteligentnych inaczej”, ten rozdziała zdecydowanie był dedykowany dla mnie, ale jak na złość i tak mi nie pomógł.

Uwierzcie mi, że naprawdę jest mi przykro, że książka mi się nie spodobała, tym bardziej, że u pani Zyty Kowalskiej widać niesamowity potencjał, tylko został źle wykorzystany. Jej styl jest bardzo lekki i można z nim zrobić bardzo wiele, więc na pewno przeczytam kolejną książkę, która wyjdzie spod jej pióra.

Niestety książka ta okazała się być, pozycją nie dla mnie. Jednak nie odradzę Wam jej, gdyż każdemu podoba się coś innego, więc moi drodzy, przeczytajcie, oceńcie i dajcie mi znać jak Wasze wrażenia.

Jeszcze nigdy nie napisałam tak krótkiej recenzji, ale nie lubię pisać o rzeczach niemiłych.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.9 komentarzy:

 1. Nie przebrnęłam przez tę książkę. Po prostu ją zostawiałam i raczej nie planuję wracać. Chaos to chyba dobre określenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie dziwię, że ją zostawiłaś, bo ja też nieraz chciałam tak zrobić.

   Usuń
 2. Też miałam okazję przeczytać i skończyłam ją tylko dlatego że musiałam wiedzieć o czym piszę,choć mniej więcej.Ale prawdę mówiąc nie mam zamiary do niej wracać i płakać też po niej nie będę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet po przeczytaniu, za bardzo nie wiem o czym jest ta książka :/

   Usuń
 3. Skoro to takie chaotyczne i niestrawne to kto to wydał i po co ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka została wydana z Novae Res ;)

   Usuń
 4. Novae res wiec podejrzewam ze autorka sama sobie wydała. To chyba bardziej drukarnia niż wydawnictwo. Dzisiaj za pieniądze można zrobić wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja opinia też nie była pochlebna, dziś autorka napisała do mnie z prośbą o usunięcie jej, ale nie zrobię tego.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger