Chłopak, który chciał zacząć od nowa - Kristy Moseley

W życiu niejednego człowieka przychodzi taki moment, kiedy chciałoby się zacząć wszystko od nowa. Wymazać przeszłość i zacząć życie z nowymi możliwościami oraz szansami, które przyniesie los. Jednak nie zawsze, jest to takie łatwe jakby, mogło się wydawać, tym bardziej, gdy niechciana przeszłość cały czas depcze po piętach. Z tym wszystkim zmierzy się Jamie, bohater powieści Kristy Moseley pt. „Chłopak, który chciał zacząć od nowa”. Zapraszam na recenzję.

Jamie po wyjściu z poprawczaka, do którego trafił za morderstwo, próbuje zacząć żyć od nowa. Chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Ellie właśnie kończy szkołę i niedawno rozstała się z chłopakiem. Nie interesują jej teraz żadne poważne związki, chce być po prostu wolna. Gdy wraz z przyjaciółką Stacey wybiera się na imprezę do nocnego klubu, poznaje tam przystojnego młodego mężczyznę, z którym postanawia się zabawić. Ta jedna noc zmienia życie Ellie i Jamiego o 180 stopni. Zakochują się w sobie do szaleństwa, planują wspólną przyszłość i chcą wspólnie realizować własne marzenia. Tylko, czy związek panny z dobrego domu i byłego kryminalisty ma szansę bytu? Nie będzie, to takie łatwe. Tym bardziej, że przeszłość Jamiego, kolejny raz da o sobie znać.

„Chłopak, który chciał zacząć wszystko od nowa”, to bardzo dobrze napisana i skonstruowana powieść New Adult. Książka już od pierwszej strony wciąga w głąb fabuły. Sama nie potrafiłam odłożyć jej, choć na chwilę, gdyż historia Ellie oraz Jamiego niesamowicie mnie porwała. Autorka stworzyła opowieść, która naprawdę wciąga, intryguje i jak najszybciej chcemy poznać zakończenie, które wydaje nam się oczywiste, jednak cały czas ma się nadzieję, że skończy się inaczej.

Jest to cudowna powieść o miłość, która wiele razy będzie musiała pokonywać przeciwności losu. To także książka o nowym początku, który należy się każdemu, bez względu na czyny, jakie popełniał w przeszłości. I to właśnie ta przeszłości, w bolesny sposób będzie dawała o sobie znać, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Czy Jamie wytrwa? Czy miłość do Ellie uchroni go przed kolejnymi życiowymi błędami? Przekonajcie się sami.

Narracja jest naprzemienna, czyli taka, jaką lubię najbardziej. Raz poznajemy punkt widzenia Ellie innym razem Jamiego. Jednak męski punk widzenia pojawia się częściej i w moim odczuciu jest, to ogromnym atutem tej powieści, gdyż przeważnie w książkach mamy do czynienia z przemyśleniami bohaterek, a dostęp do „męskiej głowy” jest sporadyczny. Bardzo mi się to podobało i mam nadzieję, że w kolejnej części będzie tak samo.

Kreacja głównych bohaterów była dobra, choć miejscami zostali przez autorkę wyidealizowani. Jednak w żaden sposób nie przeszkodziło mi, to w ich odbiorze. Jamie, to przystojny młody mężczyzna z burzliwą przeszłością, który ostatnie lata spędził w domu poprawczym dla nastolatków. Po wyjściu postanowił, że zmieni swoje życie i kolejny raz nie wejdzie na przestępczą ścieżkę. Niestety, jak to mówią... dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Nie wierzył w miłość, do czasu aż nie spotkał Ellie, dziewczyny, która w jedną noc zawróciła mu w głowie. Ellie, to piękna i ponętna dziewczyna, która po rozstaniu z chłopakiem nie szukała związku. Jednak jedna impreza i jedna namiętna noc wystarczyły, by Jamie wkradł się do jej serca. Ellie pochodzi z dobrego domu i jest zupełnym przeciwieństwem Jamiego. Czasami wydawała mi się zbyt ufna i naiwna względem Jamiego. Nie wiem, czy w realnym świecie można, by było tak spokojnie przyswajać informacje, jakie przekazywał jej Jamie o swojej przeszłości. Jednak to tylko fikcja literacka, więc w niczym mi to nie przeszkadzało. Troszkę zabrakło mi postaci Stacey, przyjaciółki Ellie oraz Milesa jej byłego chłopaka, myślę, że można było troszkę rozwinąć wątki z tymi postaciami.

Ogólnie książkę oceniam bardzo dobrze i naprawdę świetnie spędziłam przy niej czas. Niecierpliwie czekam na kolejną część, by poznać dalsze losy Ellie oraz Jamiego. To powieść o nowym starcie, który nie zawsze jest łatwy, o prawdziwej miłości oraz o decyzjach, które potrafią niszczyć marzenia.

Polecam!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

11 komentarzy:

 1. Uwielbiam New Adult, ale tej książki nie miałam jeszcze okazji czytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajna, naprawdę polecam :)

   Usuń
  2. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail.com ) Lub WhatsApp mu na: ( +234 810 410 2662 )
   Usuń
 2. Jeszcze nie przeczytałam poprzedniej książki tej autorki, a tu już kolejna...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dr Агбазара-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń
 4. O feitiço Dr. Kwale trouxe minha ex de volta aos meus braços no período de 48 horas e a alegria em meu coração agora me faz querer contar ao mundo inteiro sobre o grande lançador de feitiços de amor Dr. Kwale. aqui é o contato direto dele, você pode entrar em contato com ele pelo Whats App +2348056141089 e o email dele é kwaletemple@gmail.com entrar em contato com ele e ele reunirá seu relacionamento quebrado como o meu, obrigado ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Eu recuperei meu homem com a ajuda do templo de Kwale. Sem demora, consegui recuperar meu homem após 6 meses de término; recuperei-o após 48 horas com a ajuda do Templo de Kwale. Você pode entrar em contato com o Dr. Kwale em kwaletemple@gmail.com ou adicioná-lo no Whats App +2348056141089

  OdpowiedzUsuń
 6. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail.com ) Lub WhatsApp mu na: ( +234 810 410 2662 )
  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger