Magdalena Bieniek - Oddział dzienny

Zawsze, gdy słyszy się słowa "Oddział dzienny", pierwsze co przychodzi nam na myśl to Szpital Psychiatryczny. Gdybyśmy poszli dalej tym tokiem myślenia, zapewne dojdziemy w końcu  do choroby psychicznej. Dużo osób myśli, że do tego szpitala, trafiają tylko osoby chore psychicznie. A jak jest naprawdę? Jak naprawdę wygląda oddział dzienny w takich szpitalach?
Książka Magdaleny Bieniek, idealnie przybliża nam ten temat.

"... Niezręczne było mówienie o swej niepewności, ale jednocześnie pocieszające, że nie jest się w tej sytuacji samemu..."


"Oddział dzienny" to książka, w formie pamiętnika, opisująca 12 tygodni z życia i uczestnictwa na oddziale, która zawiera wiele zdjęć z różnych ćwiczeń plastycznych, oraz opisami i przemyśleniami Pani Magdaleny.
Książka jest napisana bardzo prostym językiem. Historia jest bardzo prawdziwa, zmuszająca do wielu refleksji nad  sobą i własnym życiem. Czytając, odnosi się wrażenie, jakby poznawało się od nowa prawdę o życiu..

W książce pojawia się wiele postaci, ale nie będę ich tutaj opisywać - pozostawię Wam poznawanie każdej dziewczyny z osobna. Dodam tylko, że każda osoba pojawiająca się w książce,  wzbudzała we mnie bardzo różne reakcje. Osobiście bardzo wczułam się w tę książkę, tak bardzo, że postanowiłam troszkę iść tokiem myślenia każdej z bohaterek.

Co mi się bardzo spodobało, to, to, że praktycznie każde opisywane ćwiczenie plastyczne, które odbywały się na zajęciach, były przedstawione na fotografiach. Wiem, to takie niby mało znaczące, a jednak cieszy. Był to miły przerywnik, pomiędzy większymi dawkami emocji.

Polecam, polecam, polecam. Książka dała mi zupełnie inny obraz oddziału dziennego w szpitalu psychiatrycznym i teraz zdaje sobie sprawę z tego, jak mylne miałam założenie o tym, co tam się dzieje. Mam nadzieje, że i Wam książka przypadnie do gustu.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.

14 komentarzy:

 1. Dokładnie tak samo pomyślałam ( oddział psychiatryczny) . Bardzo ciekawa Jestem książki i myślę że pozostawi ślad emocjonalny 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę ją przeczytać;)Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! ;) i pozdrawiam również!

   Usuń
  2. zapraszam do kontaktu https://web.facebook.com/Magdalena-Bieniek-207056986432666/?fref=ts

   Usuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji czytać książek o tej tematycę chyba muszę spróbować i zobaczyć czy mi się spodoba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze warto zobaczyć :) A nuż zainteresuje, a na prawdę z takiej tematyki jest dużo ciekawych książek :)

   Usuń
  2. Polecam! i zachęcam do polubienia mej strony https://web.facebook.com/Magdalena-Bieniek-207056986432666/?fref=ts oraz opisu wrażeń po przeczytaniu :)

   Usuń
 4. Szpitale psychiatryczne to jest taki trochę temat tabu. Każdy ma jakieś swoje wyobrażenie, które nie do końca musi się okazać prawdziwe. Super, że autorka poruszyła taki temat. Książka jest z pewnością bardzo interesująca i jestem nią zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat tabu oswojony :) po mojemu, ale jest! Polecam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie. Zapraszam także do polubienia mej strony https://web.facebook.com/Magdalena-Bieniek-207056986432666/?fref=ts oraz informacji o wrażeniach po przeczytaniu ;)

   Usuń
 5. Bardzo dziękujemy za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przeczytam, ciekawi mnie motyw psychiatryka ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam serdecznie i zachęcam do polubienia mojego profilu https://web.facebook.com/Magdalena-Bieniek-207056986432666/?fref=ts oraz opisania wrażeń po przeczytaniu :)

   Usuń
 7. Niestety nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger