Ella i Micha. Spełnione marzenia - Jessica Sorensen (PATRONAT MEDIALNY)

„Dzień, na który czekała Ella jest tuż, tuż. Poślubi Michę, miłość jej życia i światło, które ją wyprowadziło z mroku. Lecz nagle pojawia się niespodziewana przesyłka, przypominając brutalnie o przeszłości Elli. Dziewczyna traci pewność, z którą spoglądała w przyszłość. Czy rzeczywiście „będą żyli długo i szczęśliwie”, skoro nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziała?

Micha będzie stał u boku Elli bez względu na to, co dzieje się w jej głowie, choć przepełnia go strach, że narzeczona znów mu ucieknie. Gdy otrzymuje życiową szansę, by ruszyć w trzymiesięczną trasę koncertową ze swoimi ulubionymi zespołami, wie że nie może zostawić Elli samej. Ale czy będzie w stanie poprosić ją, by rzuciła całe swoje życie i dołączyła do niego...”

Seria The Secret Jessiki Sorensen podbiła moje czytelnicze serce. Uwielbiam każdy tom, a na Spełnione marzenia czekałam bardzo niecierpliwie. Historia Elli i Michy stała się moją historią, nie raz czułam się jak niemy bohater, który gdzieś z boku przygląda się poczynaniom bohaterów. To opowieść o pięknej i czystej jak łza miłości, która powinna spotkać każdego z nas…

Jeżeli znacie poprzednie tomy tej serii, to wiecie, że życie Elli nie było usłane różami. Dziewczyna była zagubiona, czuła się niekochana i cały czas zmagała się z demonami przeszłości. Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce lata temu odbiły się na jej psychice i dziewczyna nie potrafiła sobie poradzić z własnym życiem. Tylko przy boku Michy czuła się tak naprawdę bezpieczna i tylko dla niego chciała być szczęśliwa. Jednak nawet chłopak nie był w stanie uchronić jej przed wspomnieniami. Ella uważała się za gorszą i cały czas myślała, że będzie taka sama jak jej matka. Bała się, że zostając z Michą, zniszczy mu życie, a tego bardzo nie chciała. Jednak starała się być dobrą dziewczyną, a godząc się na ślub, myślała, że podejmuje najlepszą decyzję w swoim życiu. Jednak niespodziewana tajemnicza przesyłka kolejny raz wywróciła jej życie do góry nogami i zmusiła do konfrontacji ze smutną i bolesną przeszłością. Czy tej dwójce zagubionych młodych ludzi będzie dane stworzyć udany i szczęśliwy związek? Czy Ella wymówi sakramentalne TAK? Czy wreszcie będzie happy end? Tego oczywiście Wam nie zdradzę.

Pokochałam tę historię i pokochałam jej bohaterów. Jessica Sorensen za każdym razem dostarcza mi niesamowitych emocji oraz wrażeń, a historie, które opisuje w swoich książkach, trafiają wprost do mojego serca. Cała ta seria jest bardzo emocjonująca, a ja raz dwa zżyłam się bohaterami. Śmiałam się razem z nimi, płakałam razem z nimi i razem z nimi przeżywałam ich wzloty oraz upadki. 

W tej części Ella rozliczy się ze swoją przeszłością, dowie się więcej o swojej matce i poprawią się także jej napięte relacje z ojcem oraz bratem. Zrozumie, że nie jest kopią swojej matki, że może być szczęśliwa i że u boku ukochanego ma szansę rozpocząć nowe i szczęśliwe życie.

Głównych bohaterów nie sposób nie polubić i choć Ella czasami potrafiła mnie zirytować, to i tak w takich momentach moja sympatia do niej nie malała. Współczułam jej ogromnie, bo żadne dziecko nie zasługuje na traumatyczne przeżycia oraz na brak miłości, zrozumienia i akceptacji. Jeżeli chodzi o Michę, to taki chłopak to skarb. On kochał Ellę całym sobą, chronił ją w każdy możliwy sposób i zrobiłby dla niej naprawdę wszystko. Nie mógł pogodzić się z tym, że dziewczynę tak męczyła przeszłość, ale w tym akurat nie mógł jej pomóc. Poza tym obawiał się, że przyjdzie taki dzień, że Ella z niego zrezygnuje i odejdzie na zawsze. 

Narracja została poprowadzona naprzemiennie, czyli tak jak lubię najbardziej. Dzięki niej można poznać myśli obojga bohaterów,  co w dużej mierze ułatwia nam zrozumienie ich wyborów oraz postępowań. W ich głowach dzieje się bardzo wiele, bo boje mają swoje lęki, obawy i boją się niepewnej przyszłości.

„Ella i Micha. Spełnione marzenia” to powieść New Adult w najlepszym wydaniu. Jessica Sorensen kolejny raz mnie oczarowała i wciągnęła w głąb fabuły. To przepiękna historia o dwójce młodych ludzi, którzy bardzo szybko musieli dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Przyjaźń, miłość oraz namiętność, są esencją tej pięknej opowieści. Cudowna, wciągająca i dająca do myślenia, taka właśnie jest ta powieść. Polecam ją z całego serca i jestem pewna, że nawet na chwilę się od niej nie oderwiecie. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i Ska.

4 komentarze:

 1. Kolejna seria, którą będę musiała poznać bliżej ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałam czytać pierwsza część ale jakoś nie mogłam się wciągnąć. Za jakiś czas spróbuję znowu

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka moze być ciekawa, jestem zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie przemawiają do mnie NA.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger