Misja Wywiad z Izą Korsaj

Tym razem na Wasze pytania w Misji Wywiad odpowiedziała młodziutka autorka Iza Korsaj. Najciekawsze według niej pytania zadała Jolanta Ostaszewska.

Jolantę prosimy o kontakt na maila stawska19@gmail.com. Na wiadomość czekamy trzy dni, później nagroda przepada. W treści wiadomości prosimy wpisać dane do wysyłki oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.


Agnieszka Ewelina Rowka

1. Z jakim bohaterem książkowym chciałabyś zjeść kolację i dlaczego?

Z Bilbo Bagginsem, dla sympatycznego towarzystwa, fajkowego ziela i pysznych potraw – a przede wszystkim dla snutych przez Bilba opowieści. 

2. Jak byś zareagowała na wiadomość, że ktoś się pod Ciebie podszywa, kradnie Twoje życie, bo dla tej osoby jesteś ideałem?

Po pierwsze, sprawdziłabym, kto jest tą osobą, po drugie, dowiedziałabym się, jakie intencje skrywają się za jej zachowaniem. Ostatnie, działałabym zależnie od wyników tego śledztwa. 

Jolanta Ostaszewska 

1. Jak radzi sobie Pani ze stresem?

Medytacja + ćwiczenia fizyczne + trenowanie uważności (bycie w chwili obecnej).

2. Czy ma Pani jakąś ulubioną księżniczkę z bajki, jeżeli tak, to dlaczego właśnie ta?

Merida Waleczna, charakterna księżniczka z „pazurem” – tak inna od wszelkiej maści Kopciuszków i Śpiących Królewien. 

Beata Musiał

1. Dlaczego czytelnicy kochają opowieści o dziwnych postaciach, mordercach i psychopatach, co pociąga ludzi w thrillerach?

Horrory, thrillery, opowieści o psychopatach, mordercach czy ataku zombie pociągają ludzi między innymi dlatego, że służą za użyteczny trening dla umysłu na trudne czasy; przygotowują psychikę na możliwość, że nasze życie się „zawali”. Dla przykładu, opowieść o ataku zombie czy psychopaty z piłą łańcuchową to sprytny sposób na sformułowanie opowieści o ataku „obcych” na nas i naszych bliskich. Poza tym, mroczne opowieści pociągają nas także z tej racji, że zdajemy sobie sprawę, że są fikcyjne – nikt tak „naprawdę” nie ginie, nie morduje, nie torturuje innych – możemy w trakcie lektury przeżywać dreszczyk emocji, bez wyrzutów sumienia. 

2. Czy ma Pani zamiar napisać książkę, której akcja będzie się toczyć w Trójmieście?

Na razie nie, ale „nigdy nie mów nigdy”.

Kasia Kumańska

1. Hmmm, czy można popełnić zbrodnię doskonałą w XXI wieku, kiedy technika wyprzedza człowieka? ( w sensie czy morderca musi się bardziej pilnować).

Zbrodnia doskonała nie istnieje. Wszystko jest elementem gry między śledczymi a „tym złym”, zależy, kto jest bardziej obeznany ze „zdobyczami techniki” i jest przewidzieć ruch przeciwnika.

2. Czy oglądała Pani "Dextera" i zgadza się z jego kodeksem moralnym? ( w sensie czy "złem" można teoretycznie wyeliminować zło i osiągnąć dobro :-) )

Nie oglądałam, ale czytałam dwa pierwsze tomy serii. Ludzi dzieli się na „zwykłych” i psychopatów – ich mózgi działają w odmienny sposób i nie da się ich zresocjalizować. W tym wypadku należy takich ludzi trwale odizolować od społeczeństwa, aby nie stanowili zagrożenia.
Złem nigdy nie da się wyeliminować zła.

Ewa Recka

1. Skąd wziął się pomysł zawarcia w książce chirurgii, a nie innej dziedziny medycyny?

Od dzieciństwa fascynowała mnie „ludzka maszyna” i jej działanie, do dziś pamiętam ekscytację, gdy w wieku ośmiu lat otrzymałam w prezencie od dziadka swój pierwszy „profesjonalny” atlas anatomii. Wybór chirurgii jako domeny Marvina był naturalną konsekwencją moich zainteresowań. 

2. Jakim mottem kieruje się Pani w życiu.

„Zacznij tam, gdzie jesteś, użyj tego, co masz, zrób, co możesz”.

Sylwester Włodarczyk

1. Skąd u kruchej, pełnej wdzięku kobiety, humanistki pomysł na powieść w której "zwariowany" chirurg manipuluje ludzką świadomością?

Fascynacja ludzkim umysłem, szczególnie jego mroczną stroną. Od zawsze inspirowały mnie opowieści o psychopatach, postanowiłam więc stworzyć własnego.

Marcin Tomkowiak

1. Czy morderstwo można uczynić piękną sztuką?

Można, pod warunkiem, że będzie to morderstwo fikcyjne – właśnie w ramach sztuki ;)

2. Jeśli ktoś Pani najbliższy okazałby się seryjnym mordercą poszukiwanym od lat, co by Pani zrobiła?

W odpowiedzi na to pytanie przytoczę słowa Marvina: „Każda moralność jest plastyczna”.

Jarek Raczynski

1. Czy uważasz że ,,Marvin "jest kobiecą literaturą ?

Zacytuję Katarzynę Grocholę: „Piszą głównie kobiety, kupują kobiety. To dar kobiet dla świata. Literatura jest rodzaju żeńskiego”.

2. Czy wszystko w tej książce to fikcja ?

Tak, wszystko jest fikcją. Z drugiej strony, nigdy nie wiadomo, czy ktoś z naprawczymi „ambicjami” Marvina nie działa wśród nas.

3 komentarze:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger