Lato z ciotką spirytystką - Danuta Korolewicz (PATRONAT MEDIALNY)

„Magda, studentka z Torunia, spędza wakacje u ciotki spirytystki w malowniczym miasteczku, pracując na zastępstwo w miejscowej bibliotece. Spokój letnich dni zaburzają przerażające wydarzenia, w których centrum nagle znajduje się dziewczyna. Wraz z przyjaciółką rozpoczynają ryzykowne śledztwo na własną rękę…

Czy w sennym miasteczku nad Wisłą działa przestępczy gang?

I czy Magda oprócz rozwiązania zagadki kryminalnej znajdzie… miłość?”

Najnowsza powieść Danuty Korolewicz to bardzo fajna komedia z wątkiem kryminalnym. To taka książka, przy której nie sposób się nudzić i tylko i wyłącznie świetnie spędza się przy niej czas. Jest to naprawdę zabawna historia, która opowiada perypetie Magdy, która spędza wakacje u swojej ciotki spirytystki. Tak naprawdę nie są to takie normalne wakacje, gdyż dziewczyna dostaję pracę w małej bibliotece. Jej ciotka Waleria w każdy czwartej organizuje seanse spirytystyczne, na których spotyka się miejscowa elita. Zapowiada się ciekawie prawda? Na jednym z takich seansów dzieje się coś dziwnego… Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co takiego się wydarzyło i co wspólnego ma z tym wszystkim Magda, musicie przeczytać tę wciągającą i zabawną powieść.

Kreacja bohaterów wyszła autorce bardzo dobrze. Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje Waleria, która jest bohaterką oryginalną i dość nietypową, a jej niecodzienne zainteresowania wnoszą do książki coś nowego i niesamowicie ciekawego. Autorka nie poskąpiła uwagi żadnemu z bohaterów, bo zarówno główne postacie, jak i te drugoplanowe są wyraziste oraz charakterystyczne i każda z nich wnosi do tej opowieści coś swojego i zarazem ważnego.

W książce pojawia się także wątek miłosny. Jaki? Tego już Wam nie zdradzę ;) Opisując go, za dużo bym Wam zdradziła, a nie taki jest mój zamiar.

Lato z ciotką spirytystką to powieść, przy której naprawdę będziecie się świetnie bawić, a uśmiech do samego końca nie będzie schodził Wam z twarzy. To świetna komedia z zaskakującym wątkiem kryminalnym. Będzie tajemniczo, będzie zaskakująco, a nawet i emocjonująco, czyli tak jak lubię najbardziej. To lektura idealna na każdy czas. Dobra zabawa gwarantowana!

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger