Inna Blue - Amy Harmon

„Blue Echohawk nie ma własnej historii. Poznała jedynie skrawki swojej przeszłości: została porzucona jako dwulatka, a jej matka nie żyje. Blue nawet nie wie, jak rzeczywiście się nazywa i kiedy się urodziła. Ma około dziewiętnastu lat, jest twarda, surowa i onieśmielająca. Nie wierzy w damskie przyjaźnie, a od mężczyzn oczekuje tylko krótkiego ukojenia. Jest nikim, a tak bardzo chciałaby być kimś. Blue musi się zbudować od nowa. To niezwykle trudne dla rozpaczliwie samotnej nastolatki. Tymczasem do jej szkoły trafia młody nauczyciel, pan Wilson. Od razu zauważa demonstracyjnie arogancką Blue, bez trudu dostrzega pod wyzywającym makijażem zagubioną dziewczynę, która bardzo potrzebuje pomocy. Jest zdecydowanie trudną uczennicą, a przy tym stanowi jego kompletne przeciwieństwo. Oboje nie mają najmniejszego pojęcia, dokąd zaprowadzi ich ta przedziwna, niecodzienna relacja.

To przejmująca historia o poszukiwaniu siebie — wbrew wszystkim i wbrew sobie. Mówi o wielkiej mocy przyjaźni, która potrafi rozkwitnąć w najbardziej nieprawdopodobnej sytuacji. O tym, że nadzieja pomaga w leczeniu źle zabliźnionych ran, a życie bez wiary jest tragiczniejsze od śmierci. A także o tym, jak trudno o zaufanie i jak niepostrzeżenie rodzi się miłość. I że tu zaczyna się droga do katastrofy…

Bez wiary i przeszłości. Inna niż wszyscy…”

Amy Harmon kolejny raz udowodniła mi, że po jej książki warto sięgać. To autorka, która z niebywałą lekkością pisze o miłości, przyjaźni, problemach życia codziennego oraz porusza trudne i bolesne tematy, które wywołują w czytelniku całą paletę emocji. W książce poznajemy Blue, dziewczynę, która za maską chamstwa i arogancji skrywa swoją prawdziwą twarz. Blue tak naprawdę jest bardzo wrażliwa i można powiedzieć, że zazdrości rówieśnikom normalności. Ona tego nigdy nie miała. Gdy w jej szkole pojawia się nowy nauczyciel historii Willson, dziewczyna już na samym początku próbuje go zniechęcić do siebie. Jednak młody nauczyciel łatwo się nie poddaje, gdyż wyczuwa, że prawdziwa Blue skrywa się za maską i tak naprawdę potrzebuje, tylko by ktoś wyciągnął do niej pomocną dłoń. Po czasie między tą dwójką rodzi się prawdziwa przyjaźń, która z czasem zamienia się w miłość...

 „Inna Blue” to przepiękna książka, która wzbudziła we mnie wiele emocji zarówno pozytywnych, jak i negatywnych oraz poruszyła w mojej duszy wszystkie pokłady wrażliwości, ale dzięki temu przeżywałam tę poruszającą historię całą sobą. Ta książka pełna jest rozpaczy i wołania o pomoc. Autorka uświadamia, z jaką łatwością ludzie oceniają innych i jak łatwo dystansują się od problemów innych osób, bo tak prawdę powiedziawszy, mało kto potrafi pomóc komuś bezinteresownie. Historia Blue jest bardzo smutna i przejmująca, dziewczyna nie zna swojej przeszłości, a tylko ona pozwoliłaby jej tak na poważnie rozpocząć nowy i lepszy start w życiu, bo przecież tylko znajomość siebie umożliwia budowanie dobrej i szczęśliwej przyszłości. Bardzo było mi jej żal i cały czas całą sobą odczuwałam wszystkie towarzyszące jej emocje.

„Ale żałowania nie da się uniknąć. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Żal to nieodłączny element życia. Niezależnie od tego, co wybierzesz , zawsze będziesz się zastanawiać, co by było, gdybyś wybrała inaczej. Niekoniecznie podjęłam złe decyzje. Po prostu je podjęłam. I żyłam z nimi, z żalem i wszystkim”.

„Inna Blue”, to przepiękna, mądra i wartościowa powieść. To historia, o której przez długi czas nie zapomnicie, a jej bohaterowie staną się Wam bliscy. To wzruszająca i chwytająca za serce opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zaufaniu, o prawdziwej przyjaźni i miłości, o akceptacji samego siebie i innych osób, oraz o bólu i odrzuceniu. 

„Inna Blue” to kolejna książka Amy Harmon, która rzuciła mnie na kolana i zostawiła w sercu ślad. Polecam ją z czystym sumieniem i mam nadzieję, że zatracicie się w niej tak jak ja.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Editio Red. 

4 komentarze:

 1. Czytałam dwie inne książki tej autorki i bardzo mi się podobały, więc tę na pewno również przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki autorki, bo porusza w nich ważne tematy i robi to w sposób przejmujący i piękny. Na szczęście powyższy tytuł mam już na półce, więc kwestią czasu jest jak po nią sięgnę. Bardzo jestem ciekawa i mam nadzieję, że będę zadowolona z lektury i dostanę to czego oczekuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytalam jeszcze nic tej autorki, pora to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię twórczość tej autorki, więc jeśli kiedyś znajdę czas, to może sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger