Wrócić do siebie - Zuzanna Marczyńska (PATRONAT MEDIALNY)

„Trzy osoby z trzech różnych światów – pani naukowiec, artysta włóczęga i prezes milionowej firmy. Na pierwszy rzut oka nie mogą mieć ze sobą nic wspólnego, jednak łączą ich traumatyczne rodzinne przeżycia.
Ich drogi przeplatają się w nieprzewidywalny sposób.

Zakazane uczucie walczące z rodzącą się miłością uruchamia lawinę wzajemnych uzależnień, intryg i szantaży. W tym układzie wszystkie chwyty są dozwolone, jednak uruchomiły tykającą bombą, która w końcu wybuchnie…”

„Wrócić do siebie” to bardzo dobry debiut Zuzanny Marczyńskiej. Książka wywarła na duże wrażenie i na pewno przeczytam wszystko, co wyjdzie spod jej pióra. W swojej książce autorka postawiła na jakość i naprawdę nie ma się do czegokolwiek przyczepić. Wszystko jest dopieszczone, dopracowane i co najważniejsze na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje także styl, który przykuwa uwagę. Autorka umie posługiwać się słowem, każdym wyrazem i zdaniem maluje przepiękny obraz całej historii. W tej książce nie ma banalności, nie ma zwyczajności, to naprawdę świetna historia, która wciąga, hipnotyzuje i wyróżnia się na tle innych powieści tego gatunku.

Uważam, że najmocniejszą stroną tej książki, są jej bohaterowie. Według mnie autorka poświęciła im dużo uwagi i pracy. Każdy z nich jest inny, wyrazisty, charakterystyczny i każdy z nich ma coś ważnego do powiedzenia. Nie wyobrażam sobie, że któregokolwiek z nich mogłoby w tej książce zabraknąć, bo uważam, że razem tworzą mieszankę idealną i to w pewnym sensie dzięki nim powieść jest po prostu idealna. To bohaterowie z krwi i kości, którzy mają swoje wady, zalety i każdy z nich dźwiga na swoich barkach bagaż życiowych doświadczeń.

Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że w książce znalazły się sceny erotyczne (naprawdę tego się nie spodziewałam). Oczywiście nie ma ich dużo, a jak już się pojawiają, to są delikatne, zmysłowe i opisane z dużym smakiem. 

„Wrócić do siebie” to nie tylko historia miłosna. Myślę, że przede wszystkim to opowieść o ludziach, ich słabościach i trudnych decyzjach. Poza tym muszę nadmienić, że historia bohaterów jest dość nieprzewidywalna i myślę, że nie raz Was zaskoczy. Spędziłam przy niej świetnie czas i nawet teraz gdy jej lekturę mam już za sobą, dalej przebywam w świecie bohaterów, bo niełatwo o nich i o ich historii zapomnieć.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger