Złączeni honorem - Cora Reilly (PATRONAT MEDIALNY)

„Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego.

Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, aby zapewnić pokój między rodami.
Kiedy Aria kończy osiemnaście lat, nadchodzi dzień, którego obawiała się od dawna – ma stanąć z Lucą na ślubnym kobiercu.

Arię przeraża myśl o poślubieniu niemal obcego mężczyzny, a jeszcze większy strach wzbudza w niej świadomość, że jej przyszłemu mężowi nadano przydomek po tym, jak skręcił komuś kark.

Luca zawdzięcza tytuł najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera swojemu wyglądowi, bogactwu i drapieżnemu, władczemu urokowi, ale przymilające się do niego dziewczyny ze śmietanki towarzyskiej nie są w stanie dostrzec jego prawdziwego oblicza. Otaczająca go aura łobuza nie jest pozą – za aroganckim uśmiechem i niezwykłymi szarymi oczami przystojniaka skrywają się krew i śmierć.

W świecie Arii za przyjemną aparycją często czai się potwór, który zabija z taką samą łatwością, z jaką składa pocałunek na ustach.

Ucieczka i porzucenie dotychczasowego życia to jedyna szansa, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa, ale Aria nie potrafi opuścić rodziny.
Dziewczyna przełamuje więc strach i postanawia związać się z mężczyzną, którego wybrali dla niej bliscy. Dorastając pośród drapieżników nauczyła się, że nawet najzimniejszy drań posiada uczucia, dlatego Aria zamierza znaleźć sposób, aby podbić serce przystojnego gangstera.”

Co tu dużo pisać, ta książka jest po prostu GENIALNA. Kto mnie troszkę zna, ten wie, że uwielbiam książki, w których pojawia się wątek mafijny i w tym temacie trudno mnie uwieść i zaskoczyć czymś świeżym i nowym. Jednak autorce Złączonych honorem w stu procentach się to udało. Mimo tego, że jest to romans i erotyk, to książka jest mroczna i miejscami przerażająca. Autorka bardzo dobrze przemyślała całą fabułę i stworzyła naprawdę świetną, wciągającą i fascynującą historię. Bohaterowie to osoby, które całe swoje życie są związani z mafią. Aria pochodzi z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, a Luca to najstarszym syn szefa nowojorskiej Cosa Nostry. Luca i Aria zostają zmuszeni do ślubu, który ma zapewnić pokój między rodami. Czy młodziutka Aria nadaję się na żonę dla tego bezwzględnego mordercy? Czy będzie, potrafiła podporządkować się mężowi? Tego musicie dowiedzieć się sami. Ja tylko zapewnię Was, że ta historia zagnieździ się w Waszych sercach i z duszą na ramieniu będziecie śledzić tą gorącą, namiętną, pełną emocji oraz wrażeń opowieść o bezwzględnym i bezdusznym mafijnym świecie.

Jestem zachwycona kreacją bohaterów stworzoną przez autorkę. Aria mimo młodego wieku jest dziewczyną silną i odważną. Czytając książkę, próbowałam postawić się w jej sytuacji i myślę, że nie odnalazłabym się w niej tak dobrze, jak ona. Arię postawiono w naprawdę trudnej sytuacji, ale dziewczyna mimo strachu przed przyszłym mężem zniosła ją z godnością. Luca to mężczyzna, który jako najstarszy syn, wie, że przejmie schedę po ojcu i jest na to przygotowany. To mężczyzna, który zabija od najmłodszych lat, a jego serce i dusza przepełnione są ciemnością i mrokiem. Jednak ten bezwzględny morderca łamie panujące w mafii zasady i dla młodziutkiej żony stara się być w miarę dobrym mężem. Jednak wróg nie śpi, a Luca nie może posiadać słabych punków. Tylko że z każdym mijającym dniem Aria staje się dla niego coraz ważniejsza, a to niestety może ich zgubić…

W książce znajdziecie także sporo scen zbliżeń między bohaterami. Na szczęście nie są one przytłaczające i idealnie współgrają z całą historią. Poza tym autorka opisała wszystko z dużym wyczuciem oraz smakiem, dzięki temu te fragmenty działają na wyobraźnię i rozpalają zmysły.

„Złączeni honorem” to powieść, w której pierwsze skrzypce gra miłość oraz nienawiść, czyli jedne z najsilniejszych uczuć, które mają ogromną władzę. Książka jest naprawdę świetna, to piękna historia miłosna, która rozgrywa się w okrutnym i pełnym przemocy mafijnym świecie, w którym nikt nie może być pewien jutra. 

3 komentarze:

  1. Byłam bardzo ciekawa recenzji tej książki i bardzo za nią dziękuję! Ojj, przekonujesz mnie do tej powieści :)
    Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Po takiej recenzji muszę rozejrzeć się za książką.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger