"Piękne kłamstwa" Peter Swanson

"PIĘKNE KŁAMSTWA" PETER SWANSON


„Piękne kłamstwa” to kolejna książka w pisarskim dorobku Petera Swansona. Jednak jej lektura jest moim pierwszym spotkaniem z tym autorem. Czy udanym? I czy autor zachęcił mnie do sięgnięcia po pozostałe jego powieści? Poznajcie moją opinię.
 
Bohaterem książki jest Harry Ackerson. Po śmierci mamy, jego wychowaniem zajął się ojciec, który w niedługim czasie poślubił kolejną kobietę. Alice od początku była troskliwą i miłą macochą. Była też bardzo seksowna i piękna. Wiekiem absolutnie nie pasowała do roli opiekunki dorosłego już mężczyzny, który niejednokrotnie widział w niej obiekt pożądania. Pewnego dnia Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje. Według policjantów mężczyzna popełnił samobójstwo. Jednak rodzina nie wierzy w te przypuszczenia. Harry i Alice wspierają się w tych trudnych chwilach, próbując otrząsnąć się z rozpaczy. Chcą też odkryć, co tak naprawdę się stało tego straszliwego wieczoru. W międzyczasie trzeba zająć się też sprawami spadkowymi i antykwariatem, którego właścicielem był zmarły. Pewnego dnia do Harry’ego przychodzi piękna i tajemnicza kobieta, Grace McGowan. Okazuje się, że wie ona o jego rodzinie znacznie więcej niż uparcie twierdzi. Od tej pory młody mężczyzna otoczony jest przez dwie atrakcyjne kobiety. Obie wzbudzają zauroczenie, ale i strach. Pod tym kobiecym urokiem ewidentnie kryje się jakiś morderczy sekret. Harry staje zatem przed trudnym zadaniem. Musi poznać prawdę. W tym celu sięga do początku dramatycznych wydarzeń.

 „Piękne kłamstwa” to inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanego z zimną krwią.  Akcję obserwujemy z dwóch perspektyw czasowych. Fragmenty z przeszłości zazębiają się z tym, co dzieje się teraz. Autor ciekawie stworzył historię, której atmosfera tajemniczości udzieliła mi się od pierwszych stron. Ze względu na liczne wątki, mniej więcej w połowie książki, straciłam rachubę i czułam, że historia robi się nieco przegadana. Na szczęście ten chwilowy spadek przyjemności minął bardzo szybko i moje zaciekawienie wróciło na odpowiednie tory. Liczne niewiadome, kilku podejrzanych i kolejne zbrodnie doprowadziły mnie do zaskakującego zakończenia. A tego właśnie oczekuję od dobrego kryminału. Dlatego, jeśli i Wy chcecie wejść w rolę czytelniczego detektywa i z przyjemnym napięciem odkrywać zaskakujące rozwiązania, polecam Wam lekturę tej książki :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger