"Zaufaj mi jeszcze raz" Magdalena Krauze (patronat medialny)

"ZAUFAJ MI JESZCZE RAZ" MAGDALENA KRAUZE (PATRONAT MEDIALNY)


"Zaufaj mi jeszcze raz” to kontynuacja historii dwojga bohaterów – Pauliny i Igora. Po tym, gdy tajemnica Igora wyszła na jaw, związek z Pauliną został wystawiony na ciężką próbę. Poczucie zdrady powoduje u kobiety potrzebę ucieczki. Wyjeżdża, by z dala nabrać dystansu do tego, co ją spotkało ze strony ukochanego. To urokliwy Karpacz staje się miejscem, gdzie ma odzyskać siły, aby zmierzyć się z tym, co trapi jej serce. Podczas pobytu w górach poznaje mężczyznę, wobec którego życie też nie było łaskawe. Czy pobyt z dala od Igora pozwoli obrać inny punkt widzenia na sprawę? Jaki udział w odbudowie równowagi będzie miała nieoczekiwana przyjaźń z Adamem? To właśnie odpowiedzi na te pytanie i rozwiązanie wcześniejszych zagadek przynosi powieść „Zaufaj mi jeszcze raz”.

Tajemnicze zakończenie pierwszej części powieści Magdaleny Krauze sprawiło, że z niecierpliwością oczekiwałam kontynuacji losów bohaterów. I w końcu się doczekałam. Biorąc do ręki tę książkę otrzymujemy historię dwojga młodych ludzi. W pierwszej chwili może się ona wydawać banalna i przewidywalna. I poniekąd tak właśnie jest. Jednak całość fabuły sprawia, że książkę czyta się z wielką przyjemnością, a poszczególne jej fragmenty wprawiają w osłupienie. Podczas lektury czytelnik porusza się wokół kilka tematów: miłość, przyjaźń, wierność swoim ideałom, zazdrość i troski dnia codziennego. Nie brakuje również humoru.

Autorka posługuje się lekkim piórem. Dzięki temu książkę czyta się bardzo szybko. To jest ta odmiana literatury, którą czyta się „na raz”. Tematyka i styl sprawiają, że lektura umili wieczór niejednej kobiecie. Bowiem to właśnie do płci pięknej adresowana jest przede wszystkim ta pozycja.

Atutem w moich oczach była również konstrukcja rozdziałów, które zatytułowane są imionami głównych bohaterów. Lubię, gdy mam możliwość poznać historię z różnych punktów widzenia. Moja empatia czuję wtedy pełne zaspokojenie :-)

Zaufaj mi jeszcze raz” to kontynuacja ciepłej historii miłosnej dwojga ludzi, którzy na swojej życiowej drodze mierzą się z różnymi trudnościami. Tym wątkom towarzyszy dodatkowo piękny górski klimat.  Całą serię autorstwa Magdaleny Krauze polecam tym, którzy lubią sięgnąć po obyczajową powieść i spędzić z nią przyjemny czas delektując się przy tym gorącą herbatą :-) 

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger