Kobieta z pazurem - Anna Kleiber

"Kobieta z pazurem" Anny Kleiber to kolejna książka na mojej czytelniczej liście. Przyjemna odskocznia po dużej dawce kryminałów i dramatów, które ostatnio czytałam. Zapraszam na recenzje. 

Justyna to kobieta po trzydziestce, od lat szukająca swojego wymarzonego księcia z bajki. Oczywiście w jej życiu pojawiają się różni adoratorzy, ale żaden chociażby w połowie nie dorasta do jej ideału. Na przykład taki Mirek vel Klawiatura, który można by rzec ma obsesję na punkcie naszej bohaterki. Nie docierają do niego subtelne aluzje ze strony Justyny, że nie jest w jej typie i chłopak cały czas robi sobie nadzieje. Tym bardziej, że jej przyjaciółki również próbują na siłę tę dwójkę zeswatać. Czy odrzucony adorator łatwo się podda? 

Oczywiście Justyna w pewnym momencie znajduje swojego księcia z bajki, ale niestety okazuje się być on księdzem, który dziwnym zbiegiem okoliczności pojawia się na osiedlu Justyny, po tajemniczym zabójstwie jednego z członków klubu emeryta. Czy ksiądz może w jakiś sposób być powiązany z tym zabójstwem? 
Dla Justyny sprawy komplikują się bardziej, gdy sąsiadka prosi naszą bohaterkę, by ta pokazała księdzu Robertowi okolice. Nie zdradzę wam co z tego wszystkiego wyniknie, ale zapewniam Was, że będzie ciekawie.

"Kobieta z pazurem" to niby romans, niby komedia, a wszystko połączone jest z wątkiem kryminalnym. Niezła mieszanka wybuchowa w naprawdę dobrym wykonaniu. Powieść napisana jest prostym językiem, dialogi są barwne oraz ciekawe, nieraz także bardzo zabawne. Autorka świetnie opisała relacje między przyjaciółkami, które zawsze mogą na siebie liczyć, chociaż czasami knują za swoimi plecami, niby dla dobra tej drugiej, bądź trzeciej. Dostaniecie tu miłość, zazdrość, kłamstwa, morderstwo, handel żywym towarem, a nawet pojawi się niezrównoważony ekshibicjonista. „Kobieta z pazurem” to książka idealna na leniwy wieczór z kubkiem gorącej herbaty w dłoni. Oczywiście wszystkie zdarzenia opisane są z humorem z przymrużeniem oka. Świetna odskocznia od szarej rzeczywistości tym bardziej, że książkę tę czyta się naprawdę szybko.

Mi historia Justyny bardzo się spodobała. Wszystkie wątki są fajnie połączone i tworzą idealną całość. Myślę, że osoby lubiące taki literacki lekki miszmasz zdecydowanie powinny po nią sięgnąć. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

Wydawnictwo: BIS
Data wydania: 19.08.2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger