To przez Ciebie! - Mhairi McFarlne

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Mhairi McFarlne. Czy udane? Zapraszam na recenzję.

Trzydziestotrzyletnia Delia od dziesięciu lat jest w "szczęśliwym" związku z Paulem. Marzy jej się prawdziwy dom, rodzina oraz dzieci, lecz Paul jak do tej pory, nie wyszedł z inicjatywą i nie poprosił Delii o rękę. Delia myśląc o tym, że przecież mamy równouprawnienie, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i w dziesiątą rocznicę ich związku oświadcza się Paulowi. Zdezorientowany Paul przyjmuje oświadczyny, lecz po kryjomu wysyła smsa do swojej kochanki. Niestety, może i stety… niefortunny sms przypadkiem dostaje Delia.

Zdradzona Delia rzuca pracę i przeprowadza się do przyjaciółki Emmy, do Londynu. Po wielu próbach udaje jej się zatrudnić w jednej z agencji PR. Niestety nie jest to wymarzona praca, gdyż jej szef to krętacz oraz oszust. Na drodze naszej bohaterki stanie również przystojny dziennikarz Adam, który podstępnym szantażem zmusi naszą bohaterkę do współpracy. Czy ten szantaż będzie miał drugie dno?

Oczywiście były narzeczony Delii nie zniknie z życia bohaterki. Cały czas będzie próbował odzyskać kobietę z którą spędził dziesięć lat swojego życia. Czy Delia wybaczy Paulowi zdradę? I czy będzie potrafiła wymazać z pamięci, że została oszukana przez osobę, której bezgranicznie ufała? Tego musicie dowiedzieć się sami.

"To przez Ciebie!" to powieść napisana bardzo prostym i lekkim językiem, przyjemna w odbiorze. Ciekawy pomysł na fabułę sprawia, że nie można się oderwać. Ta książka ukazuje nam, jak jeden źle omyłkowo wysłany sms może zniszczyć czyjeś życie. 
Delia stanie przed trudnym wyborem, bo nie jest łatwo wybaczyć komuś zdradę, a tym bardziej zapomnieć o niej. Co więcej Paul będzie się plątał w zeznaniach i pogrążał w kłamstwie.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów, którzy są bardzo wyraziści i łatwo zapadają w pamięć. Z całej opowieści najbardziej polubiłam Delie borykającą się z problemami oraz Adama, który szantaż wykorzystał do swoich prywatnych celów. Czy z dobrym skutkiem? Tego  również Wam nie zdradzę. 

Mhairi McFarlne pozytywnie mnie zaskoczyła, wplątując miedzy stronice swojej powieści piękne komiksowe rysunki o agentce lisicy, bohaterce komiksów które pisze Delia. Jest to coś z czym nigdy jeszcze się nie spotkałam, a przeczytałam naprawdę dużo różnych książek. Mi ten pomysł bardzo się spodobał i bardzo fajnie uzupełnia całość treści. 

"To przez Ciebie!" to lekka i przyjemna powieść o życiu, miłości, przyjaźni oraz o dokonywaniu wyborów. Mi zdecydowanie się podobała, więc jeżeli lubicie takie lekkie i przyjemne historie, to ta również jest właśnie dla Was.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 07.10.2015

2 komentarze:

 1. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy duchowej w którejkolwiek z tych sytuacji:
  Odzyskaj miłość, owoc macicy, włókniak, boom biznesowy, przełom finansowy, wzbogacaj się bez rytuału, mów, jak zły sen, obietnica i porażka, padaczka, sprawa sądowa, zaburzenia psychiczne,
  Spotkanie polityczne FYI, zatwierdzenie wizy, rak, wydać i wrócić, szczęście, naturalne zdrowie, udar mózgu, Si, ckle cell, impotencja, wygrana w sądzie, promocja w pracy, ton dowodzenia, pierścień ochrony,
  i wiele więcej, kontakt e-mail: Ededetemple@gmail.com LUB jaka aplikacja +38972751056

  OdpowiedzUsuń
 2. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp ( +2348104102662 ). I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger