Anna Niedbał - Zakaz

Książkę "Zakaz" Anny Niedbał, znam już od dawna, śledziłam FP autorki i miałam nadzieję, że w końcu uda mi się ją przeczytać. No i bum! Właśnie się udało. Jestem świeżo po lekturze i przybywam do Was, aby trochę się o niej "rozpisać" :)

"Angelika Langer, przez przyjaciół nazywana Angel, jest nastolatką posiadającą wyjątkowy dar widzenia dusz zmarłych ludzi. Nikt z jej otoczenia nie wie, kim naprawdę jest i co potrafi. W momencie, kiedy na jej drodze pojawia się duch małej dziewczynki, wszystko się zmienia. Życie jej i jej bliskich przestaje być bezpieczne. Na dodatek pewnego dnia poznaje Oscara i dowiaduje się, że nie jest zwykłym medium, lecz Kapłanką i ma do wykonania niezwykle ważne zadanie. Musi zebrać dary pozostawione w trzech różnych światach przez Wyrocznie, a następnie wyprawić ceremonie mającą na celu zniszczenie Księgi Przejścia, by na zawsze uwięzić Antychrysta w innym wymiarze. Dziewczyna zostaje zmuszona porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w niebezpieczną podróż z chłodnym i nieprzystępnym Oscarem."

Książka była dobra, czytało się ją dobrze, chociaż mam kilka zastrzeżeń, wolę jednak powiedzieć o pozytywnych aspektach :)

Jest to dobrze napisana, typowo młodzieżowa książka. Autorka potrafiła mnie zainteresować swoimi pomysłami oraz fabułą. Przez co książkę pochłonęłam w bardzo szybkim tempie.

Angelika, nasza główna bohaterka to dosyć dobrze wykreowana postać, mimo to miała jak dla mnie  kilka mankamentów. Oczywiście jak to w książkach bywa, mamy też chłodnego i nieprzystępnego chłopaka, który jak łatwo się domyślić, od samego początku czuje coś do bohaterki. Właśnie taką postacią był Oscar, i choć bardzo mi się podobał to niestety nietrudno było zauważyć, że jest  podobny do innych postaci męskich, tak bardzo, że miałam ochotę przewracać oczami :) Mimo wszystko....Oscar jest mój!!! :DTeraz przejdźmy do negatywów...
Czasem miałam wrażenie, że autorka daje wszystkiego za "dużo". Przez co często gubiłam się w fabule i musiałam wracać na wcześniejszą stronę, aby wyłapać to, co przeoczyłam. Miałam też wrażenie, że fabuła jest w niektórych momentach "pocięta", przez co czuło się czasem dyskomfort w czytaniu. To takie największe minusy jak dla mnie, które mam nadzieję w drugiej części się już nie pojawią :)
 Sam pomysł na książkę był bardzo fajny i ciekawy, a więc z niecierpliwością czekam na dalszą część, bo pierwsza skończyła się w najmniej spodziewanym momencie, co bardzo mnie zaskoczyło i zirytowało.

Podsumowując: "Zakaz" to bardzo fajna książka dla młodzieży, a sama autorka ma duży potencjał twórczy. Mam nadzieję, że długo nie będziemy czekać na drugą część, bo jestem strasznie ciekawa, co dalej! Polecam ją Wam i życzę przyjemnego czytania :)

Dziękuję za przeczytanie, Wydawnictwu Novae Res1 komentarz:

  1. Pomysł autorka miała, ale nie wiem, czy trafia w moje gusta ;)
    Zapraszam na konkurs na moim blogu: http://nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com/2016/08/i-konkurs-niewidzialne-granice.html

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger