Anna - Orzołek - Geny Elfa

Dzisiaj znów recenzja książki z gatunku fantastyki. "Geny Elfa" - Anny Orzołek wpadły mi w sumie ręce, ot tak. Dostałam, przeczytałam... no i trochę się o niej rozpiszę, bo jest o czym.


"Pewnego upalnego dnia ustabilizowane życie dwudziestodwuletniej Sonii ulega diametralnej zmianie. Dziewczyna w najśmielszych snach nie przewidywała dla siebie takiej przyszłości. Przez pasmo następujących tragedii i niesprawiedliwy los dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń. Świat fantazji znany jej z dziecięcych wyobrażeń stanie się realny. W odległym wymiarze Sonia pozna tajemnicę, którą matka skrywała przez lata. Przeznaczenie postawi na jej drodze mężczyznę, dla którego w imię miłości gotowa będzie poświęcić własne życie. By zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim, przyjdzie zmierzyć się jej z bolesną prawdą. Odkryje w sobie nieznaną moc. Dobro stanie do walki ze złem. Wybór, jakiego dokona dziewczyna, zadecyduje o istnieniu... Do jakich poświęceń zdolny jest człowiek w imię najwyższych wartości? Czy miłość i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka wystarczą, by zmierzyć się z przeznaczeniem?"

Co mogę o niej powiedzieć? Książka jest napisana w tragicznym stylu. Bez ładu i bez składu, usiana przydługimi opisami, a dialogi są  tak "drewniane", że po prostu nie dało się momentami tego czytać. Jest w niej masa błędów, które bardzo rażą. Autorka w moim odczuciu nie przyłożyła się w ogóle, aby zainteresować czytelnika fabułą albo czymkolwiek.

Książka jest bardzo przewidywalna, przez co nie zapewniła mi żadnej rozrywki, zostałam wręcz niesamowicie zanudzona i "odetchnęłam" po jej skończeniu.

Bohaterzy są jałowi i po prostu nijacy. Nie mają w sobie nic godnego , aby zapamiętać ich na dłużej i  polubić. Główna bohaterka Sonia, jest chyba najbardziej irytującą bohaterką, jaka pojawiła się w książkach, które przeczytałam w tym roku. Robi z każdej nawet najmniejszej sprawy, naprawdę wielką tragedię.

Książki nie polecam. Jest to powieść źle napisana i niewiarygodnie nudna. Do tego źle poprowadzone dialogi, odrzucają od tej powieści od razu.

Dziękuję za przeczytanie autorce.

6 komentarzy:

 1. Uhuhu, tak negatywnie to się nie spodziewałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na początku książki tego też sie nie spodziewałam :)

   Usuń
 2. Aż tak źle?
  nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. To teraz po przeczytaniu nie wiem czy sięgnę po tą książkę ponieważ okładka mi się w miarę podoba i ma interesujący i ciekawy tytuł

  OdpowiedzUsuń
 4. Witajcie, absolutnie nie sugerujcie się tymi bzdurami! Właśnie jestem po przeczytaniu tej książki i nie zgadzam się z jej negatywną opinią. Chciałam wpisać gdzieś recenzje i jestem zaskoczona tym co przeczytałam, świadczy to jednak o tym, że osoba, która wystawiła ten komentarz NIE PRZECZYTAŁA tej książki!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger