Blogerzy polecają - Maj

Muszę Wam się do czegoś przyznać... Gdy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, to byłam zaciekawiona, ale bez większego WOW, wiedziałam, że ją przeczytam, jednak nie była ona moim priorytetem. Wszystko zmieniła jedna wiadomość z Wydawnictwa Kobiecego.... Jeśli odwiedzacie mojego bloga, to wiecie, że lubię powieści z gatunku New Adult i przeczytałam ich całkiem sporo. Więc musicie zrozumieć moje zdziwienie, kiedy po przeczytaniu tej książki, zauważyłam, że tutaj było coś nowego, coś, czego jeszcze nie czytałam, COŚ, co zmieniło mnie w emocjonalny bałagan. Bo jest sprawa, o której musicie wiedzieć, nim zabierzecie się za czytanie tej książki — dziwnym sposobem sprawia, że łzy pojawiają się w oczach i nie możecie odłożyć książki nawet na chwilę... Chłopak taki jak ty to książka, którą debiutuje dział Wydawnictwa Kobiecego, którego nazwę — Young, możecie zobaczyć na okładce. Według mnie wybór tego tytułu był strzałem w dziesiątkę. Chłopak taki jak ty to poruszająca, wzruszająca i niebanalna historia młodych ludzi, którą powinni przeczytać wszyscy. Ta powieść jest czymś nowym w polskiej literaturze młodzieżowej i mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. 
Ewelina Nawara My fairy book world

Papierowa dziewczyna sprawiła mi problem. Powieść ukazuje historię twórczej niemocy Toma, który osiągnął ogromny sukces. Kobiety pokochały jego sposób pisania, który wypływał prosto z serca. Malował słowami, które czytelniczki spijały z jego ust i nagle koniec. nieudany związek z piękną, choć zimną kobietą sprawił, że Tom zamyka się we własnym świecie i nie jest w stanie napisać ani słowa. Życie prywatne całkowicie go przytłoczyło. Do tego doszły kłopoty finansowe, w które wpędził go przyjaciel - agent i klapa gotowa. Światełkiem w tunelu okazuje się młoda dziewczyna, która twierdzi, że właśnie wyszła z jego ostatniej książki i jest jedynie postacią fikcyjną, która żąda od niego, by powrócił do pisania i zmienił jej los. W zamian za to obiecuje pomóc Tomowi odzyskać narzeczoną. Moja opinia: Nie lubię czytać książek z wątkiem mistycznym, dlatego zrobiłam duży wdech, gdy dotarłam do momentu, w którym Billiem oświadcza, że wyskoczyła z książki. Brzmiał to na tyle nieprawdopodobnie, że zwątpiłam. Fakt. Odłożyłam powieść na półkę i łypałam na nią od czasu do czasu. Jednak było coś, co mnie do niej ciągnęła. Chciałam wiedzieć, czy Billi okaże się wymysłem jego udręczonej psychiki pozostającej pod wpływem silnych antydepresantów czy może będzie efektem zgrabnie uknutej intrygi. Jak było w rzeczywistości, nie powiem, ale zdradzę, że dobrnęłam do końca i z dużą satysfakcją poznałam przygody bohaterów. Książka dla wszystkich, którzy lubią ciekawe zwroty akcji i nie szukają mdłego romansu. 
Aneta Krasińska https://anetakrasinska.blogspot.com

Będę zapewne dość przewidywalna, ale najlepszą książką przeczytaną w maju jest oczywiście „Piekielna miłość” K.N. Haner. Oj, co tu się działo. Chaos i zniszczenie. Przemoc, mnóstwo brutalności i do tego spora dawka pożądania i namiętności. Trup się ściele gęsto. Nowe postaci, a także więcej informacji o tych starych. Każdy w końcu pokazuje swoje prawdziwe oblicze i jest na co czekać. Gwarantuję Wam, że będziecie mieć problem z odłożeniem tej książki, dopóki jej nie skończycie. Od samego początku autorka trzyma nas w napięciu. Kiedy odrobinę spuszcza z tonu i wydaje się, że już będzie lepiej, spokojniej, dostajemy kolejną dawkę napięcia i niepokoju, zaczynając zabawę od nowa. Koniecznie musicie ją przeczytać. To pełnowartościowa, niczym nieodbiegająca od książek topowych zagranicznych autorów, historia. To powieść, która całą sobą zasłużyła na status bestsellera.
Kasia Kulturantki.pl

W maju mam dla Was dwie, a właściwie trzy, bo cykl Radykalni ma dwa tomy, książki warte uwagi :)

 1. „Tatuażysta z Auschwitz” jedna z najlepszych książek jakie czytałam :) Zostaje w pamięci na długo, jeżeli czytaliście „Chłopca w pasiastej piżamie” to ten kaliber. Osoba Lalego, czyli głownego bohatera jest przykładem, że w tak nieludzkim miejscu jak obóz, nie trzeba zatracić człowieczeństwa. Głównym wątkiem „Tatuażysty z Auschwitz” jest jednak miłość do więźniarki Gity, która daje obojgu impuls do przetrwania. Iskrę nadziei, że wspólnie przetrwają piekło, które zgotowali im hitlerowcy.

2. „Cykl Radykalni”. Europa 2023 r. nie przypomina tego kontynentu, który znamy. Islamiści prowadzą wojnę, chociaż nie, bo wojna to konflikt, gdzie uczestniczą przynajmniej dwie strony – agresor i ten, który się broni, a tu mamy właściwie krucjatę, zawłaszczanie kolejnych terytoriów bez obrony, bo świat nadal przygląda się wszystkiemu z boku. Masowe rzezie i publiczne egzekucje to codzienność. Już w I tomie było brutalnie, ale tu przemoc eskaluje ze strony na stronę. Mimo to autor nie uczynił ze swojej powieści jatki. Nie, przemoc, o której piszę, to ukazanie do czego zdolni są ludzie fanatycznie zaślepieni ideą. Oni nie biorą jeńców. Katastroficzna wizja przyszłości i niesamowity realizm, do tego to powieści po prostu bardzo dobrze napisane!
Sylwia Prus Z książką na kanapie

Pisanie o najlepszej książce przeczytanej w danym miesiącu dla Kobiecych Recenzji stało się tradycją! Strasznie mi się to podoba. Otóż jeśli chodzi o książkę maja, to mam dylemat... bo przeczytałam dwie naprawdę dobre książki. Mówię o „Marionetce” Amo Jones oraz o „Chłopak taki jak ty” Ginger Scott. Obie to dwa różne klimaty, jedna to kontynuacja tajemniczej historii, która w żaden sposób mnie nie zawiodła, a jeszcze bardziej wgniotła w fotel i zastanawiam się cały czas GDZIE JEST TRZECI TOM DO JASNEJ CHOLERY?! A druga to naprawdę świetna książka młodzieżowa, którą z czystym sumieniem poleciłabym każdemu. Zwraca uwagę na trudne relacje ojca i córki. Na wygórowane wymagania ojca względem swojego dziecka, bo przecież on jest trenerem legendą, a ona musi przerastać mistrza. Ojciec samotnie wychowujący córkę może bardzo popłynąć, być ciałem w domu, albo barze, a duchem nie wiadomo gdzie... Jose bardzo przeżywa to co się dzieje z jej ojcem przez ostatnie osiem lat. Dąży do destrukcyjnych zachowań tylko po to, żeby jakoś odreagować złe emocje. Przede wszystkim w tej książce ujęło mnie to, iż główna bohaterka gra w softball, a bohater w baseball. Książka, w której oboje uprawiają sport, jest naprawdę świetną odskocznią od szarych myszek, które są zauważane przez szkolne gwiazdy. Ginger bardzo dobrze wykreowała swoich bohaterów. Podłoże psychologiczne jest uzasadnione, a oni prawdziwi. Jakoś tak wyszło, że więcej napisałam o „Chłopaku takim tak ty” więc to jest moja książka maja, i ta na którą chciałabym, żebyście zwrócili uwagę, bo jest tego warta! ️ 
Dominika Emilia Lewandowska https://www.youtube.com/c/LifeByBookaholic

6 komentarzy:

  1. Nie czytalam żadnej z tych książek... Muszę nadrobić zaległości :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. "Tatuażysta z Auschwitz" to książka, którą najbardziej chcę przeczytać. Już pojawiła się w mojej bibliotece więc na pewno niedługo po nią sięgnę. Reszta książek jest mi raczej nieznana. Pozdrawiam ciepło! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Koniecznie muszę przeczytać najlepsza ksiażkę Kobiecych Recenzji!

    OdpowiedzUsuń
  4. Aż dwa polecenia "Chłopaka takiego jak ty" musi coś znaczyć :D Nie mogę się doczekać aż sama będę mogła przeczytać tę książkę, bo jestem taka zainteresowana :D Czekam oczywiście na drugi tom by mieć całość pod ręką, ale w czasie oczekiwania przynajmniej będę miała czas zdobyć pierwszą część. Mam nadzieję, że mnie też tak bardzo się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  5. To, że aż dwie osoby na książkę miesiąca wybrały Chłopak taki jak ty musi coś znaczyć. Nie miałam tej książki w moich najbliższych planach czytelniczych, ale będę musiała to zmienić.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jestem świeżo po przeczytaniu "tatuazysty z Auschwitz", książka warta przeczytania. Wywołała we mnie ogrom emocji, nie moglam sie oderwać od historii Lale'go. Polecam!

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger