Chłopak taki jak ty - Ginger Scott

„Uratował jej życie, a potem z niego zniknął. Czy tajemniczy Wes to tak naprawdę Christopher, bohater z dzieciństwa, który ocalił Josselyn?

Dzień, w którym powinna zginąć, był tym samym dniem, w którym rozpadła się jej rodzina, a Josselyn Winters przestała być miłą dziewczynką z sąsiedztwa, organizującą wyścigi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia zniknął też Christopher, chłopiec, który uratował jej życie.

Osiem lat po dniu, który pogrzebał jej dzieciństwo, Joss spotyka nowego ucznia swojej szkoły. Chociaż Wes na pierwszy rzut oka wydaje się kimś obcym, to dziewczyna nie może oprzeć się wrażeniu, że zna go doskonale. Przyciąga ich do siebie jakaś siła, jakby dzielili tragiczne wspomnienie. Dlaczego więc chłopak przedstawia się innym imieniem, skoro na Joss spoglądają oczy Christophera? Czy bohater z jej dzieciństwa wrócił, aby uratować ją po raz drugi?

Joss tylko przy nim czuje się jak tamta mała dziewczynka, której obraz ukryła w najdalszych zakamarkach wspomnień. Wes jednak nie wie, że Josselyn, którą wtedy ocalił przed śmiercią, tak naprawdę zginęła tego samego dnia. Nowej Josselyn już nie da się uratować. Nowej Josselyn należy się bać.”

Jak już wiecie lubię czytać powieści z gatunku New Adult, przeczytałam ich całkiem sporo i naprawdę ciężko mnie czymkolwiek zaskoczyć. A jednak Ginger Scott się to udało. Ta książka dostarczyła mnie wielu emocji i choć przeczytałam ją już jakiś czas temu, to cały czas rozmyślam o Joss, o Wesie i o ich historii. Książka jest naprawdę piękna, wzrusza i niewyobrażalnie chwyta za serce. Poza tym jest ogromnie tajemnicza, a co za tym idzie nieprzewidywalna. 

W tej książce podobało się mi naprawdę wszystko, a kreacja bohaterów wyszła autorce po prostu świetnie. Na początku poznajemy Joss, która jest radosną małą dziewczynką. Jednak jeden dzień zmienia wszystko w jej życiu i dziewczyna nie jest już taka sama. Gdy kolejny raz spotykamy się z nią po latach, dziewczyna jest zbuntowaną nastolatką, która nie radzi sobie ze swoimi problemami, a co za tym idzie, nie dogaduje się ze swoim ojcem, który w ogóle nie interesuje się córką. Ten dzień przed laty doprowadził do rozpadu rodziny i zmienił Joss na zawsze. Gdy w jej życiu pojawia się Wes, nowy uczeń jej szkoły, dziewczyna z każdym dniem coraz bardziej przekonuje się, że jest to Christopher. Tylko, czy może to być prawdą? Wess to chłopak cichy, spokojny, który przez długi czas trzyma Joss na dystans. Jednak w pewnym momencie zbliża się do dziewczyny i jest niczym jej anioł stróż… 
Bohaterowie wzbudzali we mnie wiele skrajnych emocji, czasami mnie irytowali, czasami miałam ochotę nimi potrząsnąć, by zastanowili się nad swoimi decyzjami. Jednak nie zmienia to faktu, że bardzo ich polubiłam, a Wessa no cóż, chyba nawet pokochałam.

Niby jestem twarda, niby czasami ciężko mnie poruszyć, ale ta historia wielokrotnie doprowadziła mnie do łez. To przepiękna opowieść o miłości, przepełniona smutkiem, bólem i rozgoryczeniem. Zakochałam się w tej historii i naprawdę uważam, że jest ona niczym powiew świeżości w gatunku New Adult. Muszę także wspomnieć o zakończeniu, które wbiło mnie w fotel i rozłożyło na łopatki. Przez nie ta historia jeszcze bardziej zakorzeniła się w moim sercu i mojej głowie, więc naprawdę potrzebuję drugą część na już…

„Chłopak taki jak ty” to książka obok, której nie można przejść obojętnie. To rollercoaster emocji i wrażeń. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!

6 komentarzy:

 1. Z chęcią te książkę przeczytam :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki tej recenzji mam ochotę po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie :) Też bardzo lubię NA, więc jest szansa, że przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu ja przeczytać, lezy na kupce wstydu i czeka

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger