Jo@nna - Agnieszka Opolska

„Joanna, współczesna trzydziestolatka, matka dwójki dzieci, jest rozczarowana zastojem w swoim życiu: w jej partnerskim związku brakuje zrozumienia, niewiele też czerpie satysfakcji z seksu. Gdy poznaje Anetę, bibliotekarkę uzależnioną od seks czatów, pod jej wpływem nawiązuje internetowy kontakt z tajemniczym „Writerem”. Czy mimo kłopotów i rozterek, życie bohaterki znów zacznie się układać?

Jo@nna to wielowątkowa powieść o dzisiejszych kobietach i problemach, z jakimi się zmagają. O macierzyństwie, jego trudach i urokach. O wyborze między rodziną a pasją i samorozwojem. O pragnieniu miłości i akceptacji, wreszcie o seksualności i bogatym życiu wewnętrznym, które często tłumione jest przez społeczne wzorce i nakazy. To dramat obyczajowy z elementami romansu, sensacji i komedii pomyłek.

Czy mimo kłopotów i rozterek, życie bohaterki znów zacznie się układać?”


„Jo@nna” to kolejna cudowna powieść, która wyszła spod pióra Agnieszki Opolskiej. Osobiście uwielbiam jej twórczość, a każda z jej książek zostawiła w moim sercu ślad. Tym razem autorka znów napisała historię, która przedstawia prawdziwe życie, pełne problemów, dylematów, wzlotów oraz upadków. Do tej pory uważałam, że to Róża jest najlepszą książki autorki, ale myślę, że Jo@anna jest tak samo dobra, a może nawet i lepsza. Niesamowicie spodobał się mi pomysł na fabułę i pomysł, w którym to główna bohaterka rozpoczęła internetową znajomość z tajemniczym Writerem. Wiecie co, ja uwielbiałam ich korespondencję, bo nie była ona sztuczna i przerysowana, a za to była nad wyraz prawdziwa i naturalna. Obserwując ich znajomość, sama zapragnęłam, by mieć kogoś takiego w swoim życiu. By móc napisać do niego o każdej porze dnia i nocy i traktować go niczym sekretny pamiętnik.

Dużym atutem tej książki jest jej szybkie tempo oraz nieprzewidywalność. Autorka naprawdę zaskakiwała mnie i zadziwiała prawie na każdym kroku. Czasami klęłam na czym świat stoi i miałam ochotę zrobić coś Agnieszce za to, że tak miesza i doprowadza mnie do szaleństwa…

Uważam, że „Jo@nna to powieść o kobietach dla kobiet, bowiem autorka porusza w niej wiele problemów, z którymi zmagają się właśnie kobiety. Pojawia się temat macierzyństwa, które jak wiemy ma swoje cienie i blaski. Nie raz wiele z nas rozmyśla nad tym, czy spełniać swoje marzenia, czy tylko i wyłącznie poświęcić się rodzinie. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że i jedno i drugie przy pomocy innych, można ładnie i zgrabnie połączyć. Kolejny temat to pragnienie miłości oraz akceptacji, czyli coś, co każdemu z nas bardzo dobrze jest znane. A także porusza temat naszej seksualności, która dla wielu jest, a nie powinna być tematem tabu. Seks jest nieodzownym elementem udanego związku i ważne jest to, by tylko i wyłącznie nie zaspokajać własnych potrzeb, bo przecież nasza druga połówka ma także swoje oczekiwania i pragnienia. Najważniejsza w każdym związku jest rozmowa oraz szukanie kompromisów.

Jeżeli znacie twórczość Agnieszki Opolskiej, to wiecie, że to autorka, która lubi zaskakiwać i każda z jej książek jest pełna niespodzianek. Ja o tym wiedziałam, ale i tak nie byłam przygotowana na zakończenie, jakie mnie zaserwowała. Czytając ostatnią stronę, moja szczęka leżała na podłodze, a mnie samą po prostu zamurowało. Nie spodziewałam się tego naprawdę, myślałam, że ta historia skończy się zupełnie inaczej. Na samym początku, gdy emocje we mnie buzowały, byłam cholernie zła na Agnieszkę, ale gdy po paru dniach ochłonęłam, to jednak stwierdziłam, że ta powieść dokładnie tak musiała się zakończyć. Wiem, że trochę mącę Wam w głowach, ale musicie mi wybaczyć, bo przecież nie opiszę Wam tego pełnego emocji zakończenia.

„Jo@anna” to powieść, którą polecam z całego serca. To piękna historia, którą mogłoby napisać prawdziwe życie, które tak jak ta książka jest bardzo nieprzewidywalne. To przepięknie napisana powieść o kobietach, o ich problemach i troskach oraz o ich zmaganiu z życiem. Ta opowieść wzrusza, bawi i skłania do wielu refleksji. Obok niej nie można przejść obojętnie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce oraz wydawnictwu Axis Mundi.

1 komentarz:

  1. To może być doskonała lektura dla współczesnych kobiet. Wasza recenzja zachęca do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger