Miasteczko Worthy - Marybeth Mayhew Whalen (PATRONAT MEDIALNY)

„Zakłócające zimną jesienną noc wycie syren w Worthy, małym miasteczku w stanie Georgia, zmienia tryumf w tragedię. Zaledwie kilka godzin po tym, jak drużyna Wildcats zwyciężyła, miasteczko zostaje dotknięte śmiercią trzech cheerleaderek, których pełne perspektyw życie zostało ucięte w tragicznym wypadku. Wypadek podobno spowodował kierujący drugim pojazdem chłopak — jedyny ocalały. Gdy zaczynają krążyć plotki i oskarżenia, zawiązują się sojusze, a na jaw wychodzą długo skrywane sekrety.

W centrum wydarzeń znajdują się cztery kobiety. Każda z nich boryka się ze stratą, żalem, wstydem i kłamstwami: Marglyn, rozpaczająca matka, Darcy, której syn siedział za kierownicą, Ava, nauczycielka na zastępstwie ukrywająca skandaliczne zdarzenia i Leah, cheerleaderka, która powinna wtedy jechać z przyjaciółkami, ale zrezygnowała. Czy jeśli prawda wyjdzie na jaw, przyniesie tym czterem bohaterkom odkupienie, czy upadek?”

„Miasteczko Worthy” to powieść, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Ta niepozornie wyglądająca książeczka, zawiera w sobie wielki ładunek emocjonalny, który trafia wprost w serca czytelników. Historie poznajemy z perspektywy czterech kobiet, których na początku nie łączy ze sobą prawie nic. Jednak w momencie, w którym dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, losy kobiet zaczynają się ze sobą łączyć. Na jaw wychodzą brudne sekrety i tajemnice, które są w stanie zniszczyć naprawdę wiele…

„Czasami wydaje się, że wciąż jesteśmy w tym pokoju-szczęśliwe, młode, podekscytowane rozpoczynającą się nocą i pełne oczekiwań względem tego, co może nam przynieść. Nawet przez moment nie przyszło nam wtedy na myśl, że może nam przynieść tragedię. Wyobrażałyśmy sobie, że ta noc nigdy się nie skończy, i – jak się okazało – w pewnym sensie tak właśnie się stało.”

Dzięki naprzemiennej narracji jesteśmy w stanie poznać każdą z bohaterek dogłębnie i stajemy się powiernikami ich nie zawsze czystych myśli. Poznajemy ich sekrety, tajemnice, rozterki, a także pragnienia. Jest to zdecydowanie książka, której fabuła daje do myślenia i skłania do głębszych refleksji nad naszym postępowaniem, zachowaniem oraz o decyzjach, które podejmujemy. Sama wiele razy zastanawiałam się, jakbym zachowała się, gdybym była na miejscu, którejś z kobiet, czy potrafiłabym kłamać, by uchronić ukochanego syna, jakbym przeżywała stratę córki, czy potrafiłabym wyjawić najbliższym, to co zrobili mi rówieśnicy. Tych pytań w mojej głowie było mnóstwo i nie wiem, czy znalazłam na nie odpowiedzi. Wiem tylko na pewno to, że nigdy w życiu nie chciałabym znaleźć się w takich sytuacjach jak główne bohaterki. 

„Miasteczko Worthy” to powieść, która porusza do głębi, która skrada myśli i skłania do refleksji. To bardzo ciekawa historia ze świetnie zarysowaną fabułą i bardzo charakterystycznymi oraz prawdziwymi bohaterami. To rozrywająca serce historia o niewyobrażalnej tragedii, która niespodziewanie łączy losu wielu osób. To powieść pełna kłamstw, sekretów i tajemnic, na końcu, której nadchodzi czas na przebaczenie…

Gorąco polecam!

2 komentarze:

  1. "Miasteczko Worthy" to powieść, która wywiera naprawdę duże wrażenie. Atmosfera zamkniętej w niewielkim mieście fabuły gęstnieje ze strony na stronę i książka zapewnia nie tylko dużo emocji, ale także wywołuje nie mało refleksji. Polecamy wraz z Tobą!

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger