Autorzy polecają

"Władczyni mroku" K.C. Hiddenstorm nie jest  typowym paranormalnym romansem, ale wystarczy spojrzeć na okładkę, dodać do tego zakochanego na śmierć i życie Lucyfera, który traci swoją ukochaną i szalejąc z rozpaczy postanawia zstąpić na Ziemię, by ją odnaleźć, i dostajemy naprawdę piekielne gorącą historię, bo Lucek wściekły, to Lucek groźny. Znajdziecie tu wszystko, od miłości po nienawiść, zdradę i namiętne sceny seksu. Niech nie zmyli Was banalność tych słów, bo fabuła książki jest naprawdę oryginalna, a autorka nieraz Was zaskoczy. Wszak mamy tu do czynienia z istotami pozaziemskimi, którym przypisane są ludzkie cechy, a to dodaje tej książce realizmu. W trakcie lektury ma się wrażenie, że Lucyfer to mega hot facet, kolejny książkowy mąż do kolekcji. Kto się skusi? Ja serdecznie polecam! Premiera książki już 15 maja!
K.N. Haner


"Olszany. Droga do domu" to powieść, która jest debiutem literackim Agnieszki Litorowicz-Siegert. Mam dość specyficzne wymagania, uważam, że imię zobowiązuje, dlatego poprzeczkę postawiłam bardzo wysoko. 
Główną bohaterką powieści jest Julia Borowicz, kobieta która mocno stąpa po ziemi i nieustannie dąży do perfekcji. Prawdopodobnie jest najlepszym architektem wnętrz w kraju. A jednak w jej idealnie ułożonym życiu pojawiają się rysy. Szef chcę, żeby Julia podzieliła się z młodą stażystką kontaktami, na które pracowała latami, Piotr, narzeczony Julii, zakochuje się w trenerce fitnessu, a Julia nie ma odwagi przyznać się apodyktycznej matce, że ślubu nie będzie. Kobieta czuje, że musi uciec, bo inaczej zwariuje. Pretekstem jest zajęcie się sprawą Olszan, domu, który matka odziedziczyła po ojcu, i który od lat bezskutecznie próbują sprzedać. Jeszcze nie wie, że podróż na prowincję, gdzie nie można liczyć na anonimowość, gdzie wszyscy wszystkich znają, a plotki roznoszą się z prędkością światła zmieni całe jej życie. 


Sprawna narracja, ciekawe, zabawne dialogi, nietuzinkowe postacie i barwne opisy to rzeczy, które mogą spodobać się osobom, które lubią czytać powieści obyczajowe. Mnie Olszany urzekły, oczarowały. Przeczytałam w życiu bardzo dużo książek, ale ta jest jedyną, w której chciałabym zamieszkać.
Agnieszka Jordan-Gondorek


"Nagranie" to gatunkowy debiut Małgorzaty Falkowskiej. Zastanawiałam się, jak sobie poradzi w kryminale, bo komedie i romanse wychodzą jej znakomite. Autorka i tym razem mnie nie zawiodła. "Nagranie", którego premiera już 15 maja, dostarcza nam świetny wątek kryminalny, otulony obyczajem i lekkim romansem pomiędzy głównymi bohaterami. Polskie realia, porwania młodych chłopaków, komisarz i jasnowidz Trojanowska to coś, co zapamiętajcie. Kto wie co może i Was spotkach w Toruniu? Polecam!
Daria Skiba

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger