Nigdy nie wygrasz - Karolina Wójciak (PATRONAT MEDIALNY)

„Majką wszyscy pomiatają. Gdy wygrywa miliony na loterii, ma szansę odmienić swój los. Naiwna, ściąga jednak na siebie szereg kłopotów. Darek ma dość beznadziejnej pracy i kiszenia się w małżeństwie, dla którego poświęcił młodzieńcze marzenia. Gdy pojawia się szansa na karierę, postanawia w końcu zrobić coś dla siebie. Czy szczęście można kupić? Czy ambicja może zaślepić?”

„Nigdy nie wygrasz” to czwarta książka Karoliny Wójciak. Wcześniejszych książek autorki nie znam, ale teraz wiem, że muszę ten błąd koniecznie naprawić, bo jeżeli jej wcześniejsze książki są tak samo dobre, jak ta, to grzechem byłoby ich nie przeczytać. 

W książce poznajemy Majkę, kobietę po trzydziestce, której życie to pasmo nieszczęść, upokorzenia i smutku. Nikt jej nie szanuje, pracuje jako kelnerka, a wszyscy wkoło uważają ją za dziwaczkę. Wydawać by się mogło, że jej życie nie może się już bardziej skomplikować, a jednak tak się stało. Podczas jej zmiany w barze doszło do morderstwa, do którego kobieta w pewnym stopniu się przyczyniła. Jednak nadszedł dzień w życiu Majku, który powinien wszystko zmienić, kobieta trafiła szóstkę w totka i z biednej szarej myszki stała się milionerką. Niestety decyzje, które podjęła kobieta, kolejny raz doprowadziły do nieoczekiwanych i tragicznych w skutkach wydarzeń. Poza tym w jej życiu pojawił się Adam, w którym Majka się zakochała. Tylko, czy płatny zabójca może mieć uczciwe zamiary?
Drugą postacią w książce jest Darek, dziennikarz, który pracuje w lokalnej gazecie. Mężczyzna za namową przyjaciela próbuje spełnić swoje największe marzenie i nakręcić chwytliwy reportaż o ludziach, którzy wygrali w totka. Oczywiście najbardziej interesującą postacią jest Majka, za którą rusza w pościg. By spełnić marzenie, będzie musiał wybrać, co w jego życiu jest najważniejsze… kochająca rodzina, czy może szansa na spektakularną karierę. Co wybierze mężczyzna? Tego oczywiście Wam nie zdarzę.

„Nigdy nie wygrasz” to książka, która rozłożyła mnie na łopatki. Autorka stworzyła genialny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu do ostatniej strony, a samo zakończenie wywołuje niedowierzanie na twarzy czytelnika. To książka, której nie powstydziły się bestsellerowe autorki New York Timesa, więc droga autorko czapki z głów, jestem pod ogromnym wrażeniem. W tej powieści wszystko jest dopracowane, doszlifowane i na najwyższym poziomie, a  historia Majki i jej pełnego nieoczekiwanych zwrotów akcji życia, chwyta w swoje szpony już od pierwszej strony. Autorka w brutalny sposób ukazała prawdziwe życie i ludzkie twarze, które pod maskami obłudy i kłamstwa skrywały swoje prawdziwe emocje, charaktery i zamiary. 

Akcja książki jest bardzo dynamiczna, cały czas coś się dzieje, intryga goni intrygę, pojawiają się nieoczekiwane zwroty akcji, a my w pewnym momencie nie wiemy, co jest prawdą, a co kłamstwem. Autorka z niebywałą lekkością mąci i wodzi czytelnika za nos, a na koniec serwuje taką petardę, że włos jeży się na głowie. To książka intensywna, pełna emocji i napięcia, które nie opuszcza nas na krok. W tej historii nic nie jest oczywiste, autorka nic nie podaje nam na tacy i tylko dzięki uważnemu zagłębieniu się w lekturę jesteśmy w stanie wyłowić niezwykle istotne znaki. 

To niezwykle intensywny thriller psychologiczny, który dostarczy Wam niezapomnianych emocji oraz wrażeń. Jednym z plusów tej książki, jest niewątpliwie jej wielowątkowość. Autorka wplotła w fabułę elementy sensacji, kryminału, romansu, a nawet erotyki. Według mnie dzięki temu książka zyskała jeszcze więcej wyrazistości i charakteru. Podczas lektury tej książki nawet przez chwilę nie będziecie się nudzić. W tej historii nic nie jest przekoloryzowane, czy wyidealizowane, autorka nie ułatwia życia swoim bohaterom i nieźle daje im w kość. Zapewniam Was, że to książka, po którą powinien sięgnąć każdy fan dobrych thrillerów psychologicznych.

Mocna, brutalna i nieprzewidywalna. Taka właśnie jest ta książka. Ja tylko i wyłącznie mogę ją Wam polecić, bo obok takiej książki, po prostu nie można przejść obojętnie.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

3 komentarze:

  1. Ta książka zdaje się łączyć wszystko to, co lubię w powieściach. Na pewno po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już wkrótce zabieram się za lekturę tej książki. Gratuluję patronatu. 😊

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger