Déjà vu - Jolanta Kosowska

"Déjà vu" Jolanta Kosowska

Z wielką chęcią chwyciłam książkę Pani Jolanty w swoje ręce i zabrałam się za czytanie. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, czy udane? O tym przekonacie się za chwilę.

Rafał wraca do Polski po kilkuletnim wyjeździe do Niemiec gdzie pracował w swoim zawodzie. Jak to często bywa powrót nie okazuje się łatwy. Zaczyna pracować na Uniwersytecie Medycznym gdzie wykłada etykę lekarską, zastępując zmarłego wykładowcę Marco. Marco bym wykładowcą idealnym, ale nie tylko wykładowcą, był dla studentów prawdziwym przyjacielem, wsparciem i opoką. Po śmieci stał się legendą.

Niespodziewanym trafem Rafał wynajmuje mieszkanie gdzie mieszkał Marco i jego ukochana Ania. Nie powinno być w tym nic dziwnego, a jednak......

Od przyjaciela Konrada, kilku znajomych, studentów oraz z pamiętnika Ani poznaje historię Ani i Marco. Historię pięknej miłości, którą klątwa rodu Marconi tak brutalnie przekreśliła ale czy to na pewno koniec?


Rafała nawiedzają sny w których poznaje wspomnienia Marco, po krótkim czasie zaczyna myśleć, że oszalał gdyż rzeczywistość zaczyna mu się mieszać ze wspomnieniami Marco. Krok po kroku życie Włocha staje się jego życiem i zaczyna darzyć uczuciem kobietę której nigdy nie widział na oczy.


Czy to tylko Déjà vu czy coś zupełnie innego ?


"Nazywam się Rafał Wroński. Chcę żebyś wiedziała, że kocham Cię bardziej niż moją Wenecję."

"Déjá vu" to książka na pewno trudna, potrzeba chwili skupienia by poskładać wszystko w całość. Książka trudna ale zachwycająca. Tajemnica goni tajemnice nic nie jest takie jak nam się wydaje na samym początku. Od pierwszych stron informacje są nam dawkowane w taki sposób by coraz bardziej rozbudzać naszą ciekawość.Poznajemy wspomnienia Ani, Marco, Paola oraz teraźniejszość Rafała. Na ogromny plus zasługuje pięknie przedstawiona nam Wenecja, od razu zdajemy sobie sprawę, że to miejsce nie jest autorce obce. Opisy są tak szczegółowe oraz barwne, że zamykając oczy możemy sobie wszystko dokładnie wyobrazić. A to piękne miejsce nie jest nam przedstawione tylko jako raj, poznajemy również mroczną stronę Wenecji z jej skrywanymi od lat tajemnicami.


"Wenecja mami, oszukuje i kłamie. …Nie wierz nigdy Wenecji !"


W książce mamy również przedstawiony dość ważny temat czyli: Etyka lekarska, która została dość mocno osadzona w całej opowieści. Za to kolejny duży plus, gdyż zostało poruszonych wiele ważnych tematów, ważnych zarówno dla lekarzy jak i pacjentów.

W tej powieści nie zabraknie wam miłości, tragedii, weneckich legend oraz "Déjà vu". Gorąco polecam.


Za możliwość przeczytania tej powieści dziękuję autorce.


Wydawnictwo: Novae Res

Rok wydania: 2013

4 komentarze:

 1. W książkach Jolanty Kosowskiej właśnie tą dawkowaną powoli tajemnice kocham najbardziej. Książki tej autorki wciągają tak bardzo, że trudno się od nich oderwać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą w stu procentach :) Niebawem zabieram się za "Niemoralną grę"

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam jeszcze styczności z tą pozycją, z tą autorką nawet, może najwyższy czas to zmienić ?
  http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też pierwsza książka tej autorki w mojej kolekcji, ale na pewno nie ostatnia. :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger