Biała róża, czarny las - Eoin Dempsey (PATRONAT MEDIALNY)„Dla dwojga nieznajomych w mrokach II wojny światowej największym ryzykiem staje się zaufanie.
Grudzień 1943 r. Przed dojściem Hitlera do władzy letni domek Gerberów był pełen śmiechu. Teraz, gdy Schwarzwald pokrywają grube zaspy śniegu, niemiecka dysydentka Franka Gerber została sama i zrozpaczona. Fanatyzm i przemoc, które ogarnęły jej ojczyznę, odebrały jej ojca i brata – oraz jakikolwiek powód, by żyć.

Przynajmniej do momentu, kiedy Franka znajduje leżącego w śniegu nieprzytomnego lotnika w mundurze Luftwaffe, z powiewającym na wietrze spadochronem. Nie chcąc zostawiać mężczyzny na pewną śmierć, zabiera go do ustronnego rodzinnego domku, pomimo nienawiści do reżimu, którego przedstawicielem jest nieznajomy. Ale kiedy lotnik okazuje się kimś innym, niż się wydaje, Franka rozpoczyna wyścig z czasem, by rozwikłać tajemnicę jego prawdziwej tożsamości. Wątła więź pomiędzy nimi staje się równie nierozerwalna, co niebezpieczna. Gdy ściga ich gestapo, czy mogą zaufać sobie nawzajem na tyle, by połączyć siły w misji, która może odmienić oblicze wojny i na zawsze zmienić ich życie?”


„Biała róża, czarny las” to powieść, do której napisania, zainspirowały autora prawdziwe wydarzenia związane z działającym w nazistowskich Niemczech ruchem oporu. Jeżeli choć trochę znacie historię, to wiecie, że przecież nie wszyscy ulegli nazistowskiej propagandzie i na własną rękę narażając życie próbowali, obalić hitlerowski reżim… niestety wielu z nich straciło życie. W takiej organizacji działała również Franka główna bohaterka książki. Mimo tego, że została złapana, udało jej się przeżyć, jednak wojna odebrała jej wszystkich bliskich. W dniu, w którym dziewczyna postanawia skończyć swój żywot, znajduje w lesie niemieckiego lotnika. I choć Franka ma podejrzenia, że nie jest to wcale niemiecki  żołnierz, mimo lęku i obaw postanawia mu pomóc. Między tą dwójką bohaterów nawiązuje się nić porozumienia, młoda kobieta obdarza nieznajomego zaufaniem i postanawia mu pomóc, kolejny raz narażając swoje życie. Czy wygrają z czasem? Czy dzięki ich staraniom niemiecka armia straci na sile? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Wiecie co? Ja wcale nie dziwię się, że ta książka odniosła taki sukces i że sprzedało się tyle jej egzemplarzy. Autor w tak niesamowicie prawdziwy sposób pokazał oblicze wojny oraz ludzi zapatrzonych w swojego wodza, że było to nieuniknione. Opowieść oraz jej bohaterowie zapadają na długi czas w sercu, oraz dostarczają ogromu emocji i wrażeń. Jestem zachwycona kreacją głównych bohaterów, w szczególności Franki. Autor przedstawił ją bardzo prawdziwie i dała nam możliwość zajrzenia w głąb jej duszy i serca. Przeszłość dziewczyny naznaczona była bólem i ogromnym cierpieniem, a ja przeżywałam to wszystko razem z nią. Pojawienie się tego tajemniczego lotnika dało jej nowy cel w życiu i dziewczyna mimo strachu pokazała, na co ją stać. 

„Biała róża, czarny las” to powieść, która dostarczyła mi wielu emocji i wiem, że zostanie w moim sercu na długi czas. To książka, w której autor pokazuje nam prawdziwy obraz wojny, wypełniony zbrodnią, okrucieństwem i brakiem człowieczeństwa, jednak uświadamia nam również, że nie każdy Niemiec stał po złej stronie i był zły. Według mnie to bardzo dobra lekcja historii.

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

6 komentarzy:

 1. Lubię historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujący patronat, gratuluję. Sama chętnie sięgnę po tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ogromnie ciekawa tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. I takie powieści lubię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję Patronatu, książka wydaje się bardzo ciekawa, mam nadzieję,że będę miała okazję przeczytać :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna książka, podobała mi się. Jednak jej autorka jest autorem.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger