Okrutne pragnienie - Araminta Hall

„Konsekwencje sekretnej gry kochanków mogą być zabójcze!

Związek Verity i Mike’a nie należał do konwencjonalnych. Verity ukształtowała Mike’a, mężczyzna pozostawał pod jej przemożnym wpływem. Kochankowie upodobali sobie swoistą grę, która często kończyła się namiętnym seksem.

To jednak już przeszłość. Verity planuje poślubić innego mężczyznę. Gdy Mike dostaje zaproszenie na ślub, traktuje je jak wstęp do kolejnej, bardziej wyrafinowanej rundy dawnej gry. Wierzy, że jeśli będzie bacznie obserwował ukochaną, dostrzeże wyczekiwany znak...

Mroczny, silnie oddziałujący na emocje thriller psychologiczny, który pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze!”

„Okrutne pragnienie” to książka, która wzbudziła we mnie wiele skrajnych emocji i mam co do niej mieszane odczucia. Powieść ta nie jest idealna, ma momenty gorsze, lepsze i wręcz fenomenalne. Niestety tych momentów gorszych jest zdecydowanie najwięcej... Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę, w którym kluczową rolę odgrywa temat chorej i obsesyjnej miłości, jednak wykonanie ma wiele minusów. Uważam, że w pewnych momentach książka została przegadana, a postać głównego bohatera nie do końca w swoich działaniach była konsekwentna. Wiem, że był to mężczyzna z bardzo dużymi zaburzeniami, które wynikły wskutek okropnego dzieciństwa, jednak plecenie niektórych intryg w jego wykonaniu było dość dziwne i miejscami mało przekonujące. Czasami odnosiłam wrażenie, że nie jest to dorosły mężczyzna, a mały skrzywdzony przez los chłopczyk, który musi mieć to, co chce i żyje w swoim zamkniętym świecie. Wydawałoby się to w jego przypadku całkiem normalne, ale autorka według mnie przedstawiła to mało wiarygodnie.

Na plus zaliczam to, że książka została przedstawiona z perspektywy mężczyzny, bo w niektórych momentach naprawdę „miło” było się zagłębić w chorym umyśle głównego bohatera i wtedy naprawdę lektura książki była ogromną przyjemnością. Najlepszym elementem książki, jest jej zakończenie, które jest wyśmienite, zaskakujące i tak prawdę powiedziawszy mąci w głowie. Uważam, że dla samego zakończenia warto poznać tę historię. 

„Okrutne pragnienie” to powieść, która skłania do refleksji oraz uświadamia nam, jaki wpływ na przyszłość ma traumatyczne dzieciństwo. Autorka porusza mnie w niej wiele trudnych tematów tj. alkoholizm, niewierność, czy choroby psychiczne. Książka wzbudza przede wszystkim złość nad niesprawiedliwością w traktowaniu przez społeczeństwo kobiet i mężczyzn z dewiacjami seksualnymi. Powieść jest przeciętna, a szkoda, bo myślę, że gdyby autorka bardziej dopracowała fabułę, to byłby to thriller na najwyższym poziomie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Wab.

1 komentarz:

  1. Słyszałam o tej książce, ale na razie nie mam jej w planach :)
    Pozdrawiam, Pola
    www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, będzie nam bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Copyright © 2014 Kobiece Recenzje , Blogger